Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wsparłem BrowarBiz ponieważ jest jednym z najciekawszych, żywych źródeł wiedzy, informacji, aktualności o piwie.
Telek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Kamionka: KonstanciN Żytnie
Ekstrakt: 12.4% wag. | Alkohol: 5.3% obj. / 3.975% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.485
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 18-11-2014, 20:20
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy Kamionka, KonstanciN Żytnie

Piwo gotowe do oceny

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 19-11-2014, 14:34
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Złotobursztynowy, lekko zmętniony. [4]
Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, ale po chwili zostaje cienkie pół centymetra... [3]
Zapach: Słód w stylu pszenicznym, daleki ślad cytrusów, trochę chlebka. [3.5]
Smak: A tu słód w kierunku karmelu , ślad metaliczny, nieodparte wrażenie wodnistości. [3]
Wysycenie: Wysokie, wysokie i chyba jednak za wysokie. [3.5]
Opakowanie: Nie podoba mi się utajnienie miejsca warzenia. Poza tym nic szczególnego... [3]
Uwagi: Kupiłem to piwo, mając w stare "Żytnie" w pamięci i "Roggen-Weizen" w lodówce (Stralsundera). Ech..., szkoda gadać...

Moja ocena: [3.25]
Odpowiedz cytując
Stare 19-11-2014, 18:36
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: ciemny, przybrudzony brązem pomarańcz, mętne [5]
Piana: obfita, gęsta, opada jednak w zauważalnym tempie, osadza się na szkle drobna pajęczyną [4]
Zapach: słabiutki, zbożowo-słodowy [3]
Smak: pełne, treściwe, fajny żytni posmak zboża wśród lekkiej chmielowej goryczki, w tle fajna słodowo podstawa, całość jednak gruntownie psuje śliskość piwa, tak jakby w butelce rozpuszczono pół kostki masła, momentami aż gul rośnie [2]
Wysycenie: bez zarzutu [5]
Opakowanie: mimo, że etykieta jest ok, kapsel też, mimo, że często na piwach nie jest podawany producent, to podawanie fałszywego producenta jest czymś czego nie zaakceptuję, kapsel konstanciński, jako producent podany browar w Konstancinie [1]
Uwagi: Schrzanione piwo po całości, smakowo byłoby dobre gdyby nie ta "maślenica"

Moja ocena: [2.8]
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC_0009.jpg (35,0 KB, liczba wyświetleń: 617 )
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

becik edytował/a post 19-11-2014 o godz. 18:37.
Odpowiedz cytując
Stare 19-11-2014, 20:59
Fotka Użytkownika: YouPeter
YouPeter YouPeter is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Co niby to N wielkie na końcu napisu Konstancin ma znaczyć?
Stare 19-11-2014, 21:11
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
Co niby to N wielkie na końcu napisu Konstancin ma znaczyć?
N - Nieprawda
Odpowiedz cytując
Stare 20-11-2014, 06:09
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Becik, ta "śliskość" to właśnie żyto. A konkretnie beta-glukany z żyta.
Stare 20-11-2014, 09:29
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Zgoda - ale to nie jest pierwsze żytko jakie piłem. Np konstancińskie były dla mnie bardzo dobre i tej śliskości nie było. W tym piwie - jest to jazda po maśle.
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 20-11-2014, 15:18
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
...konstancińskie były dla mnie bardzo dobre...
Cytując polityków - pełna zgoda .
Cytując Czechów - to se ne vrati... .
Odpowiedz cytując
Stare 23-11-2014, 00:47
melor melor is offline
Senior

Standardowy

Nigdy wcześniej nie widziałem piw z Konstancina w żadnym sklepie, chociaż zawsze chciałem spróbować Żytniego. A tu wczoraj znalazłem je w Auchan

aromat: pszeniczny
kolor: jasnomiedziany, całkowicie mętny, nieprzejrzysty
piana: średnia. grubopęcherzykowa. w składzie nie ma podanego słodu pszenicznego, więc nie pieni się jak pszeniczniaki.
opakowanie: Podoba mi się. Na etykiecie jest nawet ekstrakt podany i użyte słody.
smak: Smakuje nieco inaczej niż weizeny. Trochę je przypomina, ale nie ma aromatów bananowych ani goździkowych. Mała goryczka. Niskie nasycenie. Mam wrażenie, że wyczuwam w tym piwie... cebulę. Ale może się mylę...

Takie tam... średnie...
5/10

Kupione w Auchan za 5,33 zł.
Odpowiedz cytując
Stare 23-11-2014, 01:08
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Melor, nigdy nie widziałeś piw z Konstancina i już nie zobaczysz.
Znalazłeś piwo o nazwie Konstancin a nie z Konstancina. Jesteś najlepszym przykładem klienta oszukanego przez cwaniaczka z Gontyńca który zamknął browar w Konstancinie rok temu i oszukuje klientów naklejając ety konstancińskie na piwa z browaru Kamionka albo Czarnków (bo nawet nie wiadomo dokładnie gdzie są obecnie warzone).
Ten wątek chyba powinien być zamknięty no chyba że ktoś na prawde będzie pił piwo jasne przeterminowane o około rok.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 24-11-2014, 20:18
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
Zgoda - ale to nie jest pierwsze żytko jakie piłem. Np konstancińskie były dla mnie bardzo dobre i tej śliskości nie było. W tym piwie - jest to jazda po maśle.
Beciku drogi, zrobię co się da żeby machnąć jeszcze jakieś żytko w tym roku, to dostaniesz ode mnie buteleszkę. Ja tę śliskość bardzo lubię, a to czuć nawet jak weźmiesz brzeczkę między palce.
Stare 03-12-2014, 18:11
slyboots slyboots is offline
Senior

Kolor: Bursztynowy, mętny nieprzezroczysty i ten fajny osad co lubię [4]
Piana: Początkowo wysoka, lecz po czasie zostaje fajna warstewka która ładnie oblepia szkło, bardzo jestem zaskoczony bo piana oblepia ładnie szkło do konca [4]
Zapach: Przeniczny, cytrusowy, banany [4]
Smak: żyto, fajna goryczka, słód karmelowy, jakieś cytrusy, lekkie banany [4]
Wysycenie: Poprawne i w sam raz [4]
Opakowanie: Poprawne lecz kontretykieta jest nieczytelna przez poziome złote paski, [2]
Uwagi: Warka 10.02.2015r

Po Konstancinie - Z dębowej beczki nie oczekiwałem czegoś szczególnego po - Żytnim i tu moje ogromne zaskoczenie ! To Piwo jest bardzo pozytywne i ciekawe. Czuć żyto i to w fajniejszy sposób niż w przypadku przeniczniaków gdyż jest bardziej wyraziste i "ostrzejsze" w smaku. Jest goryczka której w przeniczniakach mi zawsze brakuje a którą w Piwie uwielbiam.
Polecam to piwo jak najbardziej jestem w szoku że to Piwo jest tak dobre. Z drugiej strony szkoda że producent nie przyznaje się gdzie to Piwo jest produkowane - podejrzewam że zostało im sporo starych etykiem

Polecam spróbować bo doznania są pozytywne i ciekawe a jednak można na pewno coś innego niż przeniczniaki.

Moja ocena: [3.9]
Odpowiedz cytując
Stare 30-01-2015, 21:20
misha22 misha22 is offline
Senior

Miejscowość: środkowe mazowsze
Standardowy podpucha w adresie

Też sie nabrałem, W Auchanie zdarza sie ze piwa trochę lezakują na półkach.. no i konstanciński adres....

Ale jak pracownik działu mi powiedział że to regularnie przychodzi, to nadzieje na oryginał sie rozpłynęły..

Ale piwo trzyma sie linii, do wypicia, chmiel goryczkowy wyczuwalny, potem słodkość
Na dnie butelki 2mm osadu. Podejrzewam ze ta masłowość bierze się niektórym testujacym ze wzburzenia. Ja trzymałem 3tyg w bezruchu, wiec jak na Żytnie to prawie klarowne jest.
Piana 0mm

Tego n/p mazowieckiego żal...
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2015, 12:01
Fotka Użytkownika: wit
wit wit is offline
Senior

Miejscowość: Otwock/Warszawa

Kolor: Nasycona miedź, wyróżnia się [4]
Piana: Także ponad przeciętną, niezbyt gruba, ale trwała i kremowa w konsystencji. [4]
Zapach: W zasadzie jakbym pił pszeniczne, czyli przyjemny aromat, bardzo owocowy czuć morelę. [4]
Smak: Będę konsekwentny z notami. Piwo trochę jak soczek albo kompot, z dodanymi nutami chmielowymi i minimalnie drożdżowymi. Jest nieźle, może tylko ciut za słodkie [4]
Wysycenie: Mocniej bym je ciut nasycił. Jak już trochę gazu uleci, robi się jak zwietrzała c o l a. [3.5]
Opakowanie: Nie wyróżnia się. [3.5]
Uwagi: Do końca nie wiem, o wyrobie jakiej formy piszę, a w dodatku nie mam za bardzo porównania, bo to drugie w życiu piwo tego typu, jakie piję (poprzednie to był robota domowa, nie smakowało mi). Ogólnie doznania raczej pozytywne.

Moja ocena: [3.95]
Odpowiedz cytując
Stare 28-04-2015, 19:18
Fotka Użytkownika: woosaa
woosaa woosaa is offline
Senior

Miejscowość: knurów/górny śląsk
Standardowy

Czy Żytnie ( i inne aktualne Konstanciny) nie powinny być w DP pod browarem Kamionka?
http://www.grupagontyniec.pl/nasze-browary/kamionka/
Stare 28-04-2015, 20:17
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Też mi się tak zdawało, skoro uznaliśmy, że Kamionka produkuje, a na ich stronie jest informacja, że właśnie tam powstają dawne piwa konstancińskie.
Odpowiedz cytując
Stare 14-05-2015, 20:24
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Btw, co za idiota wymyślił tę nazwę wątku? Nazwa jest przez jedno N

Abstrahując skąd jest, jest do bani. Dziś zakupione w Intermache w Białej było kompletnie bez piany, z rachitycznym nasyceniem. Widać nadal jeszcze nie opanowali rozlewu po przenosinach.
Odpowiedz cytując
Stare 14-05-2015, 20:30

Standardowy

Ten idiota to ja.

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 14-05-2015, 20:41
Senior

Standardowy

W październiku 2014 roku było zgłoszone, że piwo jest z Kamionki, nie z Czarnkowa. Mimo to dodano pod Czarnkowem i z błędną nazwą, która nigdzie wcześniej na forum nie padła. Ciekawe, że przez 7 miesięcy nikt tego nie odnotował.
Odpowiedz cytując
Stare 14-05-2015, 20:48

Standardowy

Nawet Ty nie widzisz, że dodałem 3 piwa z KonstaciNa z trzema różnymi błędami.
Kamionki w naszej bazie, w 2014, na pewno nie było.

Odpowiedz cytując
Stare 14-05-2015, 21:20
Senior

Standardowy

Zwyczajowo nie kupuję tego piwa, więc mi to umknęło. O Kamionce też była mowa w 2014, że może już działać. W czerwcu 2014 mieli wstępny rozruch.
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2015, 11:19
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
Btw, co za idiota wymyślił tę nazwę wątku? Nazwa jest przez jedno N

W październiku 2014 roku było zgłoszone, że piwo jest z Kamionki, nie z Czarnkowa. Mimo to dodano pod Czarnkowem i z błędną nazwą, która nigdzie wcześniej na forum nie padła. Ciekawe, że przez 7 miesięcy nikt tego nie odnotował.
Może żaden debil nie zgłosił literówki (przepraszam postronnych), e-prezes, ostatnio jesteś nieznośny, daruj sobie wpisy jak masz takie zbuki sadzić. Kamionka jako browar nie produkował wtedy piwa, a to, że właściciel sobie wypisuje co chce na opakowaniu to nie jest ani moja ani Dyczkina wina (podany na etykiecie był Konstancin, który przecież był de facto trupem). Z jednej strony są pretensje że piwo z nie do końća znznaego źródła zostało arbitralnie przyporządkowane do jakiegoś browaru żeby można było dokonywać ocen, to z drugiej strony równie aktywnie opr zbieramy jeśli czekamy na potwierdzenie danych, żeby móc byc w zgodzie z rzeczywistością.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).

ART edytował/a post 15-05-2015 o godz. 11:22.
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2015, 12:16
Senior

Standardowy

Czyli masz już pewną informację od kiedy działa, jak mniemam. Dobrze! :-P
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2015, 12:18
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
Czyli masz już pewną informację od kiedy działa, jak mniemam. Dobrze! :-P
Źle mniemasz.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2015, 12:29
Senior

Standardowy

Nie chce się powtarzać, ale smakowym dionizosom nie przeszkadza że nie mają przyporzadkowanego browaru. Tutaj zrobiono wyjątek. Dlaczego?
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 08:26.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.