Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    To nie miejsce robi piwo, tylko przedsiębiorstwo, jedno, drugie, kolejne. Albo zachowuje się ciągłość jak w Leżajsku, albo nie, jak w Natolinie, gdzie nie było mowy o przejęciu przedsiębiorstwa, tylko o odkupieniu sprzętu. Jak się skończy dzierżawa w Natolinie i Bazyliszek przeniesie sprzęt do Dzbądza to co, nowy browar będzie? W końcu adres całkiem inny.

    Nadal uważam, że to co zostało zrobione z Natolinem to jest ułatwianie życia zbieraczom kosztem rzeczywistości i jej rozsądnego odwzorowania.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      Zgniły kompromis
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • bzium1986
        Member
        • 06-2009
        • 86

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        To nie miejsce robi piwo, tylko przedsiębiorstwo, jedno, drugie, kolejne. Albo zachowuje się ciągłość jak w Leżajsku, albo nie, jak w Natolinie, gdzie nie było mowy o przejęciu przedsiębiorstwa, tylko o odkupieniu sprzętu. Jak się skończy dzierżawa w Natolinie i Bazyliszek przeniesie sprzęt do Dzbądza to co, nowy browar będzie? W końcu adres całkiem inny.

        Nadal uważam, że to co zostało zrobione z Natolinem to jest ułatwianie życia zbieraczom kosztem rzeczywistości i jej rozsądnego odwzorowania.
        Najwyraźniej liczy się adres i numer budynku, skoro nie są ważni ludzie, podmiot gospodarczy czy profil wydawanych piw...

        Mnie zastanawia sytuacja, gdyby browar przeszedł gruntowny remont, z instalacją nowych kadzi warzelnych, fermentorów i leżaków - czy dla kolekcjonerów to wciąż jest ten sam browar? Vide Browar Terczynek - nowy właściciel, nowi ludzi, nowy osprzęt, nowa szata graficzna, tylko stare ściany po gruntownym remoncie .

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Ciekawe jak kolekcjonerzy radzą sobie z przypadkiem pt. Wąsosz.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Dużo jest do zmiany i ujęcie kolekcjonerskie nie jest najbardziej ważne. Pytanie jak to widzi ART?

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Pytanie jak to widzi ART?
              I to jest słuszna koncepcja, ale czy konie mnie słyszą
              Last edited by Pendragon; 21-04-2015, 13:24.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                Koni nie wołajta. Jak to widzę już napisałem i zrobiłem z trojga złego wyszedł nam Artezan razy 2 + Bazyliszek. Jeśli uda się takie sytuacje jakoś ogarnąć jednolitą systematyką, którą wtłoczy się w strukturę bazy danych, to z całą pewnością będzie do czego dążyć, znaczy się do rozsądnego odwzorowania rzeczywistości
                Last edited by ART; 21-04-2015, 14:28.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawe jak kolekcjonerzy radzą sobie z przypadkiem pt. Wąsosz.
                  A czy ekipa z Olimpu mocno zmieniła browar w Wąsoczu pod względem sprzętu, remontów itp., czy raczej tylko kupiła browar i zaczęła warzyć swoje piwa?

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    Niczego nie kupili.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niczego nie kupili.
                      Czyli tylko dzierżawią?

                      Comment

                      • bzium1986
                        Member
                        • 06-2009
                        • 86

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niczego nie kupili.
                        Mi się jednak wydaje, że kupili. Może niedokładnie cały Olimp jest w to zaangażowany, i może nie tylko ludzie z Olimpu za tym stoją, ale mimo wszystko - browar zmienił właściciela metodą kupna.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Ktoś kupił. Oni? Nie.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            Rozumiem, żę Olbracht z Torunia i Olbracht z Piotrkowa to jedna i ta sama firma?

                            Comment

                            • Kemp
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 357

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tego nie wiedziałem, myślałem, że Perła dzierżawi cały teren browaru i tylko wstawiła nową instalację. A jeśli nie dzierżawi całego browaru, to wtedy rzeczywiście ktoś może uruchomić stary browar.
                              Perła dzierżawi cały teren wchodzący w skład browaru w Zwierzyńcu.Nowe instalacje zbudowane są w części, w której funkcjonowała leżakownia, filtracja i rozlewy butelkowy i beczkowy.
                              Kemp

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                Koni nie wołajta. Jak to widzę już napisałem i zrobiłem z trojga złego wyszedł nam Artezan razy 2 + Bazyliszek. Jeśli uda się takie sytuacje jakoś ogarnąć jednolitą systematyką, którą wtłoczy się w strukturę bazy danych, to z całą pewnością będzie do czego dążyć, znaczy się do rozsądnego odwzorowania rzeczywistości
                                Czyli jak w końcu ma wyglądać dodawanie do bazy piw z Bazyliszka? Zgłaszałem 3 nowe: WKD Grodzisk, Jelonki i Cud nad Wisłą, Dyczkin się wstrzymuje bo nie wie jak ma wpisać.
                                Czy Bazyliszek [Artezan] Natolin, czy [Artezan Natolin] Bazyliszek czy jeszcze jakoś inaczej. Uważam, że w tym momencie Bazyliszek powinien występować jako browar, gdyż warzą na własny rachunek we własnym browarze własne autorskie piwa, a Artezan jest zupełnie gdzie indziej czyli w Błoniu. Zrób porządek Arcie, zapodaj Dyczkinowi jakieś dyrektywy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎