Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Hecarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Gloger, Hecarz

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomiędzy słomką a jasnym złotem. Piwo jest klarowne. [4.5]
    Piana: Biała, wysoka, później już mniej. Pęcherzyki grube, bardzo fajnie oblepia jednak szkło, czyli znów ciężko ocenić... [3.5]
    Zapach: Trawa z mazurskiej łąki, wyraźny i zaskakujący chmiel. Jak na te parametry to aromat jest intensywny. Dochodzi też słód, przyjemny, taki czeski i maślany. W składzie słód karmelowy, nie czuję żadnego karmelu. Piwo na lato. [4.5]
    Smak: Piwo nie jest wodniste. Słód na początku robi dobrą robotę, wprowadza do ciekawej goryczki. Znów trawa, taka jakby po deszczu. Trochę ziół i absolutnie żadnych wad. Marynka i Lubelski wystarczy do stworzenia świetnego piwa. [4.5]
    Wysycenie: Trochę za niskie, wolałbym wyższe dla tak świetnie orzeźwiającego piwa. [3.5]
    Opakowanie: Jak inne z tej serii. [4.5]
    Uwagi: Oprócz porteru piłem już wszystkie piwa z Glogera. To jest zdecydowanie najlepsze. W nazwie Lekkie Jasne i takie rzeczywiście jest, jednak z wyraźną goryczką i ze sporą słodową bazą. Takie piwa jak IPA i Stout z tego browaru można spokojnie olać. Hecarz jest przyjemny i lekki niczym wygląd błękitnego nieba bez zanieczyszczeń u mnie.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty świetlisty. [4]
      Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. Bardzo ładna . [4.5]
      Zapach: Delikatny słodowy z podbiciem chmielowym. [4]
      Smak: Tutaj także równowaga: subtelna goryczka chmielowa, sympatycznie zrównoważona słodowością . [4.5]
      Wysycenie: Dość wysokie, odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Lane w browarze (restauracji ), wafelek browaru, do pełni szczęścia brakuje firmowego szkła (jest "no name"). [4]
      Uwagi: Bardzo sympatyczne, lekkie piwo. Gdyby jeszcze kosztowało PLN 3,00, znalazłbym chyba św. Graala... .

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Poprawne, lekkie piwo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4]
          Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała, składała się z dość dużych pęcherzyków, ładnie osiadała na szkle, obecna do końca. Widoczne niewielkie oznaki gushingu. [4]
          Zapach: Słodowy, ziolowo-trawiasty, delikatnie maślany i drożdżowy. [3.5]
          Smak: Chmielowy (ziołowo-trawiasty), słodowy, delikatnie karmelowy. Lekka goryczka w typie ziołowo-roślinnym. [4]
          Wysycenie: Początkowo olbrzymie, ale z czasem się unormowało, choć i tak było spore. Utrzymało się do końca. [3.5]
          Opakowanie: Jak wyżej u sibarha. Zabawna etykieta, podoba mi się. Podany skład i inne informacje, kapsel firmowy, okej. [4]
          Uwagi: Warka do 1.12.2016, wypite 22.10'16. Moje pierwsze piwo z Glogera. Dobre, lekkie w sam raz na długie, letnie dni. Na etykiecie napisali, że niepasteryzowane. **235**

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎