Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PG4, Roggenbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    PG4, Roggenbier Dunkel

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna miedź lub mocna herbata z cytryną, nieprzejrzyście mętne. [4.5]
    Piana: Lekko beżowa, wysoka na 4 cm, bąbelki nierównomierne różnej wielkości. Po kilku minutach pozostał dziurawy kożuszek z zaznaczoną grubszą obręczą przy szkle i istniał aż do końca. [3]
    Zapach: Przyjemny, wyrazisty, idealnie taki jak skórka ze świeżego żytniego chleba z odrobiną drożdży. [4.5]
    Smak: Rasowe żyto :P! Piwo gęste, oleiste, mocno słodowo-zbożowe. Do tego dochodzą nuty drożdżowe oraz owocowe w postaci słodkich renglod i mirabelek z odrobiną charakterystycznej wytrawności i lekką goryczką.
    Fajne, misiowate piwo, bardzo lubię żytniaki, szkoda że tak rzadko można na nie trafić. [4.5]
    Wysycenie: Średnio wysokie, pasujące. [4.5]
    Opakowanie: Szklanka firmowa, dość prosta, jest podkładka. [4.5]
    Uwagi: Pite w browarze 20.02.2018 za 12 zł.
    Bardzo mi smakowało, uwielbiam ten gatunek, jednak piwowar Johannes mnie nie pocieszył. Powiedział, że raczej już nie będzie warzył tego piwa. Zajęło mu to 27 godzin, a przy tym było trochę kłopotów z zatykaniem się filtracji w kadzi. W zasypie było 50 % słodu żytniego a jak stwierdził -"poniżej tego pułapu to już nie było by prawdziwe żytnie. A Polacy i tak nie za bardzo mają na nie chęci".
    No cóż, taka nasza rzeczywistość, więc kto ma możliwość może jeszcze spróbować póki jest.

    Moja ocena: [4.35]
    Last edited by dadek; 27-02-2018, 01:27.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎