Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Biały, Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Biały, Weizenbock

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, ładnie opalizuje. [4.5]
    Piana: Jasnobrązowa, średniej wysokości, drobne pęcherzyki, za szybko opada. [3.5]
    Zapach: Drożdżowy i winny, czuć też ciemne suszone owoce, a także lekką wanilię. Niestety jest też trochę żelaza. [4]
    Smak: Zbożowy i chlebkowy, ciemne suszone owoce i jak w zapachu wanilia. Goryczka niska, bardziej alkoholowa niż chmielowa. Końcówka przyprawowa, nawet lekko pikantna. [4]
    Wysycenie: Za wysokie dla tego piwa. [3]
    Opakowanie: Etykieta prosto wykonana, biały i goły kapsel, bardzo dokładny opis i za to duży plus. Piwo jest niefiltrowane i niepasteryzowane. [4]
    Uwagi: Godny polecenia pszeniczny koźlak, jak się jeszcze bardziej ochłodzi to jeszcze smaczniej wejdzie. Najlepiej spożyć przed 22.12.2018.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Obecnie zwie się i tak stoi na etykiecie - Koźlak Kresowy. Parametry te same. Warka druga.
      Nasycenie niskie, słabo podtrzymujące pianę, która opada do obrączki. W aromacie goździki, czerwone kwaśne owoce, lekko banan. W smaku cierpkawe, z finiszem lekko wytrawnym, przyprawowym. Nie chmielowym. O niebo lepiej niż osjanowy, ale czegoś mi w nim brakowało. Poza nasyceniem. 3 z plusem.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Czy Biały dostępny jest w Białej Podl. na stałe, czy to tylko incydent?

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Jest w ChmiELArni. A na jak długo nie wiem. 7-8,5 za piwo.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎