Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wriggle
    Senior
    • 12-2002
    • 322

    #61
    Piecia napisał(a)
    (...) Generalnie o dwie klasy lepsze od Premium, ale zdaje mi sie już gorsze niż jeszcze dwa lata temu

    Moja ocena: [3.15]

    No właśnie niestety mam takie samo wrażenie. Równia pochyła. Jak tak dalej pójdzie, za kolejne 2 lata wcale nie będzie się dał wypić. Ech, ta masówa...
    ONE LOVE

    Comment

    • GuruJosh
      Member
      • 04-2003
      • 44

      #62
      Jeden z lepszych produktów KP. Piwo lekkie, smaczne ze słabą pianą. Niestety brak go u nas wregionie!!!
      Guru Josh z SBP

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #63
        GuruJosh napisał(a)
        Niestety brak go u nas wregionie!!!
        Za to w Poznaniu Lech Pils patronuje Dniom Pyrlandii 2003.

        Comment

        • piwożłopiks
          Junior
          • 08-2004
          • 17

          #64
          Piwo wykazuje sie praktycznie zerowym bukietem zapachowym a kto by chcial kwiaty bez zapachu? :P smak natomiast nie wykazuje sie niczym nadzwyczajnym tzrma jednak poziom do jakiego przyzwyczajil nas Lech, nic by nie zaszkodzilo gdyby piwo mniej sie pienilo bo utrudnia to troche jego spozywanie, opakowanie to klasyczna etykieta jakich wiela na sklepowych polkach z piwami ,piwko jak piwko wcale nie przyciaga nas do siebie aby zakupic je po raz kolejny brak mu magai taka jaka posiadaja jej mlodzsi koledzy np tatra, harnas

          Moja ocena: [2.475]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          piwo piwoo piwooo, i piwoooo i wódaaaa

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #65
            piwożłopiks napisał(a)
            Piwo wykazuje sie praktycznie zerowym bukietem zapachowym a kto by chcial kwiaty bez zapachu? :P smak natomiast nie wykazuje sie niczym nadzwyczajnym tzrma jednak poziom do jakiego przyzwyczajil nas Lech, nic by nie zaszkodzilo gdyby piwo mniej sie pienilo bo utrudnia to troche jego spozywanie, opakowanie to klasyczna etykieta jakich wiela na sklepowych polkach z piwami ,piwko jak piwko wcale nie przyciaga nas do siebie aby zakupic je po raz kolejny brak mu magai taka jaka posiadaja jej mlodzsi koledzy np tatra, harnas

            Moja ocena: [2.475]
            piwożłopiks - należy Ci się wielkie napomnienie od FCJP. Połowy tekstu po prostu nie rozumiem.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #66
              Udało mi się dziś spożyć Lecha Pilsa (za co serdeczne podziękowania dla małżonki Boryska). Nie jestem pewien ile wrażeń zapamiętałem, ale spróbuję dokonać oceny.
              Etykieta jest wariacją na temat normalnej lechowej, ale w wersji zielono-złotej prezentuje się dość korzystnie. Do tego ładna kontra i gustowny kapselek.
              Kolor był dość jasny, nawet za jasny jak na taką zawartość ekstraktu.
              Zapach niby słodowy, ale jakiś taki inny...
              Co do piany - gdy lałem dla Boryska, wydawało mi się, ze po prostu źle trzymałem butlę i piana się nie pojawiła, ale po tym jak nalałem dla siebie, osiągnęłam podobny rezultat, więc tu ocena kiepściutka.
              Gaz odpowiedni, bąbelki ciągle wędrowały pracowicie ku górze (i ku dołowi, ale to złudzenie optyczne wywołane specyficzną szklanicą ).
              W smaku czuć mocno słodowość, ale jest ona jakaś taka nietypowa. Jak to określił Borysko, kojarzyła mu się z "ziarnistością", i faktycznie, czuło się podobieństwa między tym posmaczkiem a zapachem niedługo wcześniej śrutowanego przez nas słodu. Trochę za mało chmielone, ale to da się przeżyć.
              Ogólnie stawiam to piwo o wiele wyżej od Premium i dziwię się, że jest ono tylko marką lokalną... Mam nadzieję, ze jeszcze kiedyś będę miał się okazję go napić, bo warto, w przeciwieństwie do pozostałych produktów browaru...

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #67
                Twilight_Alehouse napisał(a)

                Ogólnie stawiam to piwo o wiele wyżej od Premium i dziwię się, że jest ono tylko marką lokalną...
                Sam sobie odpowiedziales... pewnie jest lokalne dlatego ze ma troszke indywidualnego charakteru co by przeszkadzalo wielu polskim piwoszom, wiec na marke ogolnopolska wybrano cos bardziej neutralnego
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #68
                  Kupiłem w Piotrze i Pawle i chyba tylko tam to piwo widziałem. Jest to trochę zaskakujące, bo to najlepszy produkt spod szyldu "Lech". Premium się do niego nie umywa.
                  Kolor jest jedyną składową, która mi tu nie odpowiadała, taki słomkowo wodnisty, zupełnie nie w moim stylu. Piana gęsta, równa, bielutka i całkiem trwała znacznie polepsza wrażenia wzrokowe. Nasycenie w normie, bez rewelacji, ale też nie złe. Zapach chmielowy, z sympatycznym, słodowym akcentem, lekki i przyjemny. Smak również leciutki, orzeźwiający, rzekłabym subtelny, ale nie wodnisty. Goryczka delikatna, chmiel wyraźny, nuta słodowa nie nachalna, ale ładnie zauważalna. Etykieta ładnie dopracowana, wkomponowana w konwencję pozostałych propozycji Lecha.
                  Zdecydowanie poprawiło mój wizerunek tego browaru, aczkolwiek jak na takie możliwości, jedno dobre piw, to za mało.

                  Moja ocena: [3.65]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #69
                    Ty się weź zdecyduj! Albo "kupiłem", albo "rzekłabym"

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #70
                      Zaryzykowałem zakup tego piwa z braku innych dostępnych (pijalnych) w sklepie. Stało się to głównie dzięki dość dobrym ocenom tutaj
                      Pils jest rzeczywiście piwem wypijalnym. Nie zachwycałem się co prawda nutami smakowymi i zapachem ale generalnie wszystko skomponowane jest dość dobrze (trochę zbyt oszczędnie). Jedynie kolor przeraził mnie po przelaniu do szkła. Cała reszta godna zakupu... gdy nie ma nic lepszego na półce sklepowej.
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Yaraz
                        Junior
                        • 04-2004
                        • 1

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: nie bedę pisał ze jest złocisty i krystaliczny bo były by to komunały, jednak kolor jest ok. kolor jest klarowny jednolity do niczego nie mozna sie przyczepic [5]
                        Piana: piana niestety czasami za szybko znika dlatego tylko cztery [4]
                        Zapach: otwierajac pilsa wiem ze mam do czynienia z prawdziwym piwem, zapach jest wyrazisty i bardzo dobrze oddaje samk piwa [5]
                        Smak: kompozycja goryczki, zawartości alkoholu jest dla mnie wprost idealna (oba te czynniki są na takim samym poziomie, zaden nie wychodzi przed szereg, co czynni smak lekki ale i wyrazisty) [5]
                        Wysycenie: dwutlenku węgla jest w sam raz. bez sprzecznosci podkresla on smak piwa [5]
                        Opakowanie: wspaniałe piwo wspaniałe opakowanie [5]
                        Uwagi: jest to moje ulubione piwo i stanowi dla mnie wzór do oceniania innych piw (pilsów oczywiscie) choć miałem już okazje próbować wiele rodzajów piwa to jednak pils pozostaje najcześciej przeze mnie spożywanym browarem

                        Moja ocena: [4.9]

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty [4]
                          Piana: Średnio trwała, na długo zostawia dywanik [3.5]
                          Zapach: Chmielowy, pod koniec też lekko słodowy, niezbyt wyraźny, trochę nijaki ale nie odrzuca [3]
                          Smak: Chmielowo-słodowy, bez obcych elementów, raczej płaski chociaż zostawia całkiem konkretny posmaczek z tyłu podniebienia, jak ma w nazwie Pils to powinien mieć mocniejszą goryczkę [3.5]
                          Wysycenie: Wysokie, nawet trochę za duże [4]
                          Opakowanie: Bez zarzutu, niezłe graficznie, plus za podany ekstrakt [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.4]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • peter_1000
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 583

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasna słomka, powinno być jednak ciemniejsze. [3.5]
                            Piana: Pienistość bardzo dobra. Piana wysoka i trwała, a opadajać rewelacyjne "trzyma się" szkła. [4.5]
                            Zapach: Zapach bardzo delikatny, mocniejszymi nutkami chmielu niźli słodu. Standardowy, nie pozostaje na dłużej w pamięci. [3.5]
                            Smak: Bardzo przyjemne w smaku piwo. Akcenty słodowe wychodzą w nim stanowczo na pierwszy plan. Po chwili wyczuwalny jakże przeze mnie porządany posmaczek chlebowy (chociaż tylko na początku degustacji). Chmiel przyjemnie łamie stanowczą hegemonię słodu. [4]
                            Wysycenie: Bardzo odpowiednie. [4]
                            Opakowanie: Etykieta trzymająca się konwencji lechowej. Wzór i estetyka może nie rzuca na kolana, ale wszystko jest bardzo estetyczne a ja mam nowy kapsel do kolekcji. [4]
                            Uwagi: Muszę przyznać że Lech Pils w porównaniu do Premium stanowi bardzo wysoką jakość. Nie wiem czemu KP zdecydowała się w Polskę puścić jego badziewiowatego krewniaka.

                            Moja ocena: [3.85]
                            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
                              że Lech Pils w porównaniu do Premium stanowi bardzo wysoką jakość
                              myślę że do jakości produkowanego piwa nie ma się co przyczepiać, oba są tej samej jakości.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • thrashcan
                                Senior
                                • 10-2005
                                • 126

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnozłoty, trochę za jasny, pływa cała ławica farfocli, ale piwko pite w sumie miesiąc po dacie przydatności do spozycia. [3]
                                Piana: Biała, średnia, dość szybko zanika i wkrótce obecna jedynie przy szkle. [3]
                                Zapach: Wyczuwalne nutki słodowe, takze czasem zaleci jakiś chmiel, niestety zapach jest ledwie zaakcentowany i trzeba się wwąchać, by cokolwiek poczuć. [3]
                                Smak: Przewaza głównie słodowość, goryczka dość słaba, przez co piwo wydaje się przelatywać przez gardło. Niemniej jednak jest smaczne, choć na dłuzszą metę nie mogę oprzeć się wrazeniu, ze piję bardziej coś w stylu piwa aromatyzowanego, niz prawdziwego browarka. [3.5]
                                Wysycenie: Odpowiednie, mogłoby się trochę dłuzej utrzymywać pod koniec picia piwa. [4]
                                Opakowanie: Puszka 0,5l w kolorach złoto - zielonych, na niej wszystkie niezbędne informacje. Nic szczególnego - ot typowa konserwa. [3]
                                Uwagi: Podejrzewam, ze doskonale gasi pragnienie w lecie i wtedy tez postaram się do niego powrócić.

                                Moja ocena: [3.25]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎