Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Imielin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tasman
    Junior
    • 04-2005
    • 4

    #16
    Dziękuję wszystkim. Te informacje są bardzo cenne. Ciekae dlaczego taki browarek nie zaopatruje regularnie rynku lokalnego i nie zdobywa regularnie swych zwolenników.
    Knap 2000 był moim zdaniem kompletnym niewypałem.
    Piwa Szpunt nie znalazłem jeszcze na rynku. A swioją droga ciekaw jestem z jakiej przyczyny browar Imielin ma konterole nasłana jak twierdza przez jakiegoś potentata?
    Pozdrawiam wszystkich .
    Tasman.
    acha liczę na dalsze info.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #17
      po kilku podejściach do puszkowego Imielina odpuściłem sobie... jedynie jako tako nie zawiódł beczkowy w Chorzowie...
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        ... i dlatego warto się wybrać czasem na beczkowego Imielina . Okazja najbliższa w niedzielę przed giełdą w Spiżu. Wiem, że są już chętni
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #19
          kontrola

          Ja sobie dośpiewałem, że kontrola jest nasłana. Kontrolowany nigdy nie wie dlaczego jest kontrolowany. To czysta logika. Proszę policzyć ile jest przedsiębiorstw i gdzie się znajdują, a potem ilość kontroli i wyjdzie prawdopodobieństwo. Dodatkowo umiejscowienie browaru Imielin jest tak ciekawe, że kontrola ma kłopoty z dotarciem do celu. Jeśli kontrole się nasilają wniosek jest jeden.
          Attached Files

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #20
            Ja piłem 2 razy puszkowe Jasne z Imielina i było dobre, nie wyczuwałem brzydkich zapachów ani smaków. Po przelaniu do szklanki prezentowało się równie dobrze z ładna pianką. Może to była specjalna partia na export nad morze

            Comment

            • slawekkazek
              Senior
              • 01-2003
              • 544

              #21
              Jak chcą, to potrafią

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek
                Jak chcą, to potrafią
                Niestety nie zawsze chcą.

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #23
                  komin

                  Główna hala produkcyjna jak również komin browaru nie prezentują się zbyt okazale. Nie zmienia to jednak faktu, że jedno z najlepszych piw jakie piłem pochodzi z tego browaru. Złaknionych jego smaku odsyłam do Chorzowa na ulice 3 Maja pod numer 75. Tam w odpowiednich warunkach w restauracji "Ludowa" można się raczyć tym piwem do woli. Dojazd jest bardzo prosty. Tramwaj nr 11 z Katowic. Można też jechać jakimkolwiek innym do Chorzowa i mały spacerek od miejsca rozjazdu linii tramwajowych.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #24
                    Zwiedzająć browar Imielin.

                    W przedgiełdowy piątek 16 VI 2006 w drużynie e-prezes, Titus_Fox, Ja i moja połowica odwiedziliśmy browar.

                    Przywitał nas widok baraku z blachy falistej. Z zewnątrz wyglądał nieciekawie, ale jak się potem okazało wewnątrz praca wre na całego.

                    Pani Jadowska oderwała się od domowych zajęć, by pokazać nam warzelnie, przez wielkie drzwi, bo odbywało się akurat warzenie a ponadto na podłodze była rozlana brzeczka, więc przepisy BHP nie pozwoliły spenetrować zakładu.

                    Obejrzeliśmy więc puszkownię. Uruchamiana jest dwa razy w tygodniu. Otrzymaliśmy również informacje, że nie puszkują już piwa z Raciborza (było o tym już na forum ale potwierdzam).

                    Posiadają również linię do butelkowania ale jej nie używają gdyż ich klienci-hurtownicy chcieliby używać butelek zwrotnych a browar Imielin nie ma lini do mycia butelek i mogliby butelkować tylko w bezzwrotne.

                    Przed browarem stoi silos na słód. Mieści się w nim 25 ton. Posiada małą dobudówkę gdzie śrutuje się surowiec. Browar używa słodu z poznańskiej słodowni Optima. Pani Jadowska powiedziała również, że przy takiej ilości (25 ton) nie bardzo słodownia Strzegom chce z nimi współpracować.

                    W budyneczku z pięknymi dwuskrzydłowymi drzwiami z nierdzewki mieści się skład podatkowy, gdzie Urząd Celny kontroluje ile characzu pobrać. Jest to budynek najczystszy i najlepiej utrzymany.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #25
                      Info po dzisiejszych odwiedzinach: produkcja w browarze została wstrzymana na dwa tygodnie (pełne tanki; urlopy pracowników) ale jest wszystko w normie - browar nadal działa, nadal robi dwa rodzaje piwa, jest w nienajgorszej formie.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • bastion
                        PremiumUżytkownik
                        • 10-2006
                        • 1123

                        #26
                        A czy wiadomo, gdzie obecnie można napić się nalewanego Knapa ?
                        Kiedyś było to możliwe w Chorzowie, ale to było dawno......

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                          A czy wiadomo, gdzie obecnie można napić się nalewanego Knapa ?
                          Kiedyś było to możliwe w Chorzowie, ale to było dawno......
                          Czemu kiedyś? Teraz też.
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                            A czy wiadomo, gdzie obecnie można napić się nalewanego Knapa ?
                            Kiedyś było to możliwe w Chorzowie, ale to było dawno......
                            Tutaj jest nadal:
                            Chorzów, Powstańców 31, Rokosz
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • bastion
                              PremiumUżytkownik
                              • 10-2006
                              • 1123

                              #29
                              Dziękuję bardzo za informację.
                              Kiedyś się skuszę, w końcu to tylko godzinka jazdy.

                              Comment

                              • Sokół83
                                szynkarz
                                • 12-2004
                                • 1598

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                                browar nadal działa, nadal robi dwa rodzaje piwa
                                czyli które??
                                Z INNEJ BECZKI

                                www.fotopolska.eu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎