Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Al Ahram, Sakara King

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    Al Ahram, Sakara King

    Sakara King, AL Ahram Beverages Company, Giza, Egipt.

    Alk. - 10,0%
    Ekstrakt - brak informacji
    Puszka 330 ml


    Kolor - miodowy, dosyć jasny jak na tak mocne piwo
    Piana - początkowo wysoka ale nie bardzo gęsta, opada bez żadnego śladu po niecałej minucie
    Smak - straszny, czuć alkoholem z daleka, smakuje mniej więcej jakby ktoś do tej puszeczki dolał ok 50-75ml wódki


    Chyba pierwszy raz piłem takie mocne piwo - przeżycie traumatyczne . Nie za bardzo wyobrażam sobie do kogo może być ono adresowane zwłaszcza przy egipskich upałach.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    #2
    Zdjęcie piwa:
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Regent
      Senior
      • 10-2002
      • 512

      #3
      Piany brak, kolor jasny złoty, klarowny, dobrze gazowane, smak zgadzam się w 100% z grzeberem sama wóda, oj ciężko to się pije całe szczęście że tylko but. 0,33l
      Attached Files
      Mniej alkoholu w piwach !!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        No, to ja byłem twardszy, bo spożyłem całą półlitrową puszkę (fakt, że było już grubo po zachodzie słońca, a klima w pokoju ustawiona na 18°C...).

        Piwo to jest egipską wersją Imperatora - ot, Ramzes XVIII wysokoodfermentowany *). Kolor jasnozłoty, piana szybko zanikająca, w zapachu i smaku dominuje alkohol, wysycenie nędzne.

        Tak podejrzewam, że piwo to jest adresowane do turystów jako środek dezynfekująco-zapobiegawczy przeciw "zemście faraona" (jak nazywają trapiącą Europejczyków biegunkę)...

        ________
        *) na puszce napisane jest "100% brewed without any added alcohol", toteż pozwoliłem sobie wysnuć taki wniosek
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Nie ma miękkiej gry. Jako zawodnik mieszkający opodal Jabłonowa (ktoś jeszcze pamięta "Imperatora"?) zmierzyłem się z tym napojem. Zaskakująco ładny, złoty i klarowny napój, całkiem niezła, biała piana - jak na takiego mocarza, zastanawiające. Pachnie, oczywiście alko, z tłem słodowym. W smaku alko, słód, ślad karmelu i muśnięcie rodzynek. Nagazowanie średnie. Puszka 500 ml, złoto-czarna, duże logo browaru i jeszcze większe, dumne "10%". Klasyczny mózgotrzep, wypijalny przy sporym schłodzeniu. Syn-nurek spod piramid przytaskał. Dzięki!

          Comment

          • Krakus
            Senior
            • 04-2007
            • 170

            #6
            Ja, wraz z paroma kumplami, piliśmy Imperatora z kieliszków do wódki.
            Last edited by Krakus; 26-07-2021, 12:29.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krakus Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja, wraz z paroma kumplami, piliśmy Imperatora z kieliszków do wódki.
              Byliście prekursorami nowomodnych, hipsterskich, shotów...

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎