Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Zdecydowałem się wesprzeć browar.biz jako kilkuletni już czytelnik. Zdaję sobie sprawę ze wkładu i znaczenia browar.bizu dla piwnej (r)ewolucji, która mam nadzieję już niedługo wybuchnie w naszym kraju na dobre. Warto wspierać Dobrą Walkę!
mr666
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 02-02-2007, 12:22
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy Nowe browary restauracyjne w Polsce

Jak donosi serwis minibrowary.pl w tym roku mają być otwarte nowe browary restauracyjne w Polsce.
Oprócz Radomia (zapewne wszyscy już o tym wiedzą), którego planowane otwarcie jest wyznaczone na 28 kwietnia zostaną otwarte w:
Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec), w Płocku przy rynku (początek sezonu letniego) i w Kołobrzegu we Wrześniu.
Od siebie dodam, że oprócz tych wymienionych ma powstać jeszcze jeden podobny przybytek w Gdańsku pod koniec tego roku

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 12:32
Fotka Użytkownika: Rolek
Rolek Rolek is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
(...)
w Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec)
Jak na razie, od 50 lat Wyspa Spichrzów przypomina krajobrazem czynny poligon atomowy w połączeniu z wysypiskiem gruzu. Nie ma co, niezła atmosferka.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 12:32
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Trzeba będzie jakąś objazdówkę po Wybrzeżu w przyszłym roku zatem uskutecznić

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 12:38
fukfuk fukfuk is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Czy zapowiadana inwestycja w Płocku ma coś wspólnego z istniejącym tam już browarem?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 13:41
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fukfuk
Czy zapowiadana inwestycja w Płocku ma coś wspólnego z istniejącym tam już browarem?
nie sądzę.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 13:55
Senior

Standardowy

Kolega Pinio ma po prostu szczęście. Gdyby mu tak wybudowali mały browar przemysłowy to było wręcz cudnie.
A tak na serio podzielam zdanie Arta. Według mnie jakiś lokalny przedsiębiorca pozazdrościł innemu takiego lokalu i w ten sposób doczekamy się nowego browaru.
Ps. Przypomniało mi się, że kilka miesięcy temu słyszałem, że w tym roku także ma powstać podobny lokal w Toruniu. Czy ktoś wie więcej na ten temat?

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 13:59
Fotka Użytkownika: huanghua
huanghua huanghua is offline
Senior

Miejscowość: Bazylea/Gdansk
Standardowy

Cytat:
Od siebie dodam, że oprócz tych wymienionych ma powstać jeszcze jeden podobny przybytek w Gdańsku pod koniec tego roku
Prawdopodobnie o tym przedsięwzięciu wspominał ostatnio Simon. Czy znasz jakieś szczegóły dotyczące lokalizacji?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 14:05
Senior

Standardowy

Są dwie Ale nie wiem która jest bardziej aktualna.

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 14:18
Senior

Standardowy

Może odrazu uściślę ostatni post. Informacje na temat lokalizacji nowego browaru planowanego na koniec tego roku na tą chwilę bym traktował w charakterze plotki. Natomiast co do samego powstania jest to pewna informacja a to jest chyba najważniejsze (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 14:38
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
. Przypomniało mi się, że kilka miesięcy temu słyszałem, że w tym roku także ma powstać podobny lokal w Toruniu. Czy ktoś wie więcej na ten temat?
Tylko tyle że macza w tym palce Fortuna.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 17:51
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
(...) (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).
Nie, no Ty to masz pomysły.
Browar w Nowym Porcie. Może od razu w Letniewie?
Dla niewtajemniczonych: Letniewo, Nowy Port, to taka gdańska Praga Południe. Bez bejzbola i z portfelem lepiej się nie pojawiać.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 18:02
Senior

Standardowy

Że tak zapytam kiedy tam ostatnio byłeś? Bo ja byłem tam ostatnio wieczorową porą właśnie w Nowy Porcie. W sekrecie ci powiem, że bardziej obawiałbym się dostać w pysk na Długiej niż w Nowy Porcie.

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 18:06
Fotka Użytkownika: darko
darko darko is offline
Senior

Miejscowość: Grodzisk Maz.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
Nowy Port, to taka gdańska Praga Południe. Bez bejzbola i z portfelem lepiej się nie pojawiać.
O przepraszam! Mieszkam na Pradze Południe i chodzę bez bejsbola i z portfelem. Pewnie chodziło Ci o Pragę Północ .

Kilka miesięcy temu na ulicy, na której mieszkam w biały dzień dresiarz pobił policjanta sztachetą
Stare 02-02-2007, 18:11
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Że tak zapytam kiedy tam ostatnio byłeś? Bo ja byłem tam ostatnio wieczorową porą właśnie w Nowy Porcie. W sekrecie ci powiem, że bardziej obawiałbym się dostać w pysk na Długiej niż w Nowy Porcie.
W Nowy Porcie nigdy nie byłem . Ale w Nowym Porcie jestem niemal codziennie.
Wiesz, w Gdańsku mieszkam od zawsze, piwo bardzo lubię, ale do Nowego Portu na piwo nie pojadę. Dojechać i owszem. Ale wrócić?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 18:15
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
O przepraszam! Mieszkam na Pradze Południe i chodzę bez bejsbola i z portfelem. Pewnie chodziło Ci o Pragę Północ .
Ale kilo gnata pod pachą ciąży?
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
Kilka miesięcy temu na ulicy, na której mieszkam w biały dzień dresiarz pobił policjanta sztachetą
Raczej smutny fakt, niźli powód do radości?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 19:23
Fotka Użytkownika: skandal
skandal skandal is offline
Senior

Miejscowość: Kolbudy
Standardowy

Pracował ze mną latem koleś mieszkający w tej okolicy, trenował tajski boks i twierdził że mu to pomaga na dzielnicy, wiec Marcin może i chodziłeś. Ja też chodziłem po różnych miejscach i żyje, co nie zmienia skądś wziętej renomy danej dzielnicy. A robienie bro restauracyjnego w takim miejscu to raczej ciężkie nieporozumienie. Kto tam pojedzie specjanie, oprócz znawców, na piwo to nie wiem.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 20:31
Senior

Standardowy

Przecież nie napisałem, że powstanie tam lub powinien tam powstać browar. A jedynie stwierdziłem, że lokalizacja jest dla mnie obojętna. Ok. Jak nie Nowy Port to Orunia. Co wy na to? Też źle .

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 20:43
pepesz pepesz is offline
Member

Miejscowość: Rumia
Standardowy

Nowy Port w perpektywie 10 lat może nieźle się rozwinąć. W połączeniu (promowym) z Twierdzą Wisłoujście i niedaleko położonym Westerplatte może być bardzo atrakcyjmym miejscem. Niemniej jednak obecnie to nie czas na takie inwestycje w tym miejscu. Jest wiele innych ciekawszych miejsc w Gdańsku i okolicach. Ale Marcin miał na myśli (tak mniemam), że do browaru restauracyjnego może jechać nawet taki kawał z Gdyni. A może poprostu chce poczuć klimat dawnych czasów, gdy w Nowym Porcie piwo warzono.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 20:44
pepesz pepesz is offline
Member

Miejscowość: Rumia
Standardowy

Sorki. Jak pisałem ten post to jeszcze nie było wyjaśnień Marcina. Jednak dobrze zrozumiałem intencje Marcina.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 21:21
Senior

Standardowy

Cytat:
Natomiast co do samego powstania jest to pewna informacja a to jest chyba najważniejsze (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).
No właśnie to chodzi o tą "wspaniałą" lokalizacje, totalnie się nie nadaje - tak gwoli wyjaśnienia.
Jasne że do browaru można jechać kawał drogi, jeździmy w końcu za nimi po całym kraju, ale browar ma być dla ludzi łatwo dostępny i w miejscu szczególnie odwiedzanym, żeby przyniósł dochód, a dworek Fischera nie leży w takim miejscu i to chcieliśmy sobie wyjaśnić
Pepesz masz racje-przez najbliższe 10 lat może się nic nie zmienić, tempo prac w Twierdzy Wisłoujście jest "oszałamiające". 3 lata temu miejsce to i obszerna okolica nadawała się tylko do nakręcenia kolejnego odcinka 997.
Browar, jeśli chodzi o Gdańsk, powinien powstać albo na obszarze Głownego Miasta albo w nowo powstającym centrum handlowym we Wrzeszczu.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 21:26
Senior

Standardowy

Aaa Orunia! Proponuje browar na ul. Głuchej, zawsze na rogu fajne chłopaki stały na obcince, taka swojska atmosfera była
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 22:25
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

jeśli chodzi już o te "ortalionowo-baseballowe" lokalizacje czy to w Warszawie (Praga) czy w Gdańsku (Nowy Port) w sensie tzw niebezpiecznych okolic to trzeba patrzeć na to przyszłościowo. Zarówno w Warszawie jak i - prawdopodobnie - (bo nie znam miasta) w Gdańsku są to dzielnice o sporym potencjale rozwoju bo posiadające cenną starą zabudowe która w wyniku tzw rewitalizacji niebawem moze być bardzo dobrą lokalizacją dla takowych inwestycji. Np w Warszawie na Pradze ceny nieruchomości rosną bardzo szybko mimo iż nadal jest tam sporo niebezpiecznych klimatow (ale sa one rowniez i w innych dzielnicach). Myśle że podobnie jest lub bedzie w Gdańsku choć tam faktycznie przydał by się RÓWNIEŻ mikro na przepięknej starówce. O ile przed wojną prawobrzeżna - praska strona Warszawy miała raczej skromnie tradycje browarowo-piwowarskie to w gdańskim Nowym Porcie funkcjonował jeden z największych browarów w mieście - browar Fischer'a.
Ale wracając już do sedna postu : czy mozna sie pokusić już (przynajmniej orientacyjnie) o daty otwarcia wspomnianych browarów? Mnie najbardziej interesują browary mazowieckie tzn płocki i radomski.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2007, 00:07
Fotka Użytkownika: solozzo
solozzo solozzo is offline
Member

Miejscowość: Oliva
Standardowy

słyszałem coś o piwnicach w Zbrojowni. ale to chyba plotka tylko. U gry ma pasaż handlowy z nową firmą - Alma - ci z Krakowa. A piwnice mają iść na rozrywke.
Stare 08-02-2007, 09:45
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Cytat:
Jak donosi serwis minibrowary.pl w tym roku mają być otwarte nowe browary restauracyjne w Polsce.
Oprócz Radomia (zapewne wszyscy już o tym wiedzą), którego planowane otwarcie jest wyznaczone na 28 kwietnia zostaną otwarte w:
Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec), w Płocku przy rynku (początek sezonu letniego) i w Kołobrzegu we Wrześniu.
Istnieje strona internetowa Browaru zamkowego w Radomiu. Sugerują na niej, że piw tam robionych można się napić na miejscu i dostać w jednym sklepie, którego nazwa pada na stronie. Czy ktoś tam może był? Albo wie coś na ten temat?
Odpowiedz cytując
Stare 08-02-2007, 10:13
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak
Istnieje strona internetowa Browaru zamkowego w Radomiu. Sugerują na niej, że piw tam robionych można się napić na miejscu i dostać w jednym sklepie, którego nazwa pada na stronie. Czy ktoś tam może był? Albo wie coś na ten temat?
Jest o tym osobny temat, poczytaj sobie...
http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Radom

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie