Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 02-02-2007, 12:22
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy Nowe browary restauracyjne w Polsce

Jak donosi serwis minibrowary.pl w tym roku mają być otwarte nowe browary restauracyjne w Polsce.
Oprócz Radomia (zapewne wszyscy już o tym wiedzą), którego planowane otwarcie jest wyznaczone na 28 kwietnia zostaną otwarte w:
Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec), w Płocku przy rynku (początek sezonu letniego) i w Kołobrzegu we Wrześniu.
Od siebie dodam, że oprócz tych wymienionych ma powstać jeszcze jeden podobny przybytek w Gdańsku pod koniec tego roku

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 12:32
Fotka Użytkownika: Rolek
Rolek Rolek is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
(...)
w Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec)
Jak na razie, od 50 lat Wyspa Spichrzów przypomina krajobrazem czynny poligon atomowy w połączeniu z wysypiskiem gruzu. Nie ma co, niezła atmosferka.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 12:32
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Trzeba będzie jakąś objazdówkę po Wybrzeżu w przyszłym roku zatem uskutecznić

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 12:38
fukfuk fukfuk is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Czy zapowiadana inwestycja w Płocku ma coś wspólnego z istniejącym tam już browarem?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 13:41
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fukfuk
Czy zapowiadana inwestycja w Płocku ma coś wspólnego z istniejącym tam już browarem?
nie sądzę.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 13:55
Senior

Standardowy

Kolega Pinio ma po prostu szczęście. Gdyby mu tak wybudowali mały browar przemysłowy to było wręcz cudnie.
A tak na serio podzielam zdanie Arta. Według mnie jakiś lokalny przedsiębiorca pozazdrościł innemu takiego lokalu i w ten sposób doczekamy się nowego browaru.
Ps. Przypomniało mi się, że kilka miesięcy temu słyszałem, że w tym roku także ma powstać podobny lokal w Toruniu. Czy ktoś wie więcej na ten temat?

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 13:59
Fotka Użytkownika: huanghua
huanghua huanghua is offline
Senior

Miejscowość: Bazylea/Gdansk
Standardowy

Cytat:
Od siebie dodam, że oprócz tych wymienionych ma powstać jeszcze jeden podobny przybytek w Gdańsku pod koniec tego roku
Prawdopodobnie o tym przedsięwzięciu wspominał ostatnio Simon. Czy znasz jakieś szczegóły dotyczące lokalizacji?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 14:05
Senior

Standardowy

Są dwie Ale nie wiem która jest bardziej aktualna.

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 14:18
Senior

Standardowy

Może odrazu uściślę ostatni post. Informacje na temat lokalizacji nowego browaru planowanego na koniec tego roku na tą chwilę bym traktował w charakterze plotki. Natomiast co do samego powstania jest to pewna informacja a to jest chyba najważniejsze (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 14:38
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
. Przypomniało mi się, że kilka miesięcy temu słyszałem, że w tym roku także ma powstać podobny lokal w Toruniu. Czy ktoś wie więcej na ten temat?
Tylko tyle że macza w tym palce Fortuna.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 17:51
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
(...) (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).
Nie, no Ty to masz pomysły.
Browar w Nowym Porcie. Może od razu w Letniewie?
Dla niewtajemniczonych: Letniewo, Nowy Port, to taka gdańska Praga Południe. Bez bejzbola i z portfelem lepiej się nie pojawiać.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 18:02
Senior

Standardowy

Że tak zapytam kiedy tam ostatnio byłeś? Bo ja byłem tam ostatnio wieczorową porą właśnie w Nowy Porcie. W sekrecie ci powiem, że bardziej obawiałbym się dostać w pysk na Długiej niż w Nowy Porcie.

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 18:06
Fotka Użytkownika: darko
darko darko is offline
Senior

Miejscowość: Grodzisk Maz.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
Nowy Port, to taka gdańska Praga Południe. Bez bejzbola i z portfelem lepiej się nie pojawiać.
O przepraszam! Mieszkam na Pradze Południe i chodzę bez bejsbola i z portfelem. Pewnie chodziło Ci o Pragę Północ .

Kilka miesięcy temu na ulicy, na której mieszkam w biały dzień dresiarz pobił policjanta sztachetą
Stare 02-02-2007, 18:11
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Że tak zapytam kiedy tam ostatnio byłeś? Bo ja byłem tam ostatnio wieczorową porą właśnie w Nowy Porcie. W sekrecie ci powiem, że bardziej obawiałbym się dostać w pysk na Długiej niż w Nowy Porcie.
W Nowy Porcie nigdy nie byłem . Ale w Nowym Porcie jestem niemal codziennie.
Wiesz, w Gdańsku mieszkam od zawsze, piwo bardzo lubię, ale do Nowego Portu na piwo nie pojadę. Dojechać i owszem. Ale wrócić?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 18:15
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
O przepraszam! Mieszkam na Pradze Południe i chodzę bez bejsbola i z portfelem. Pewnie chodziło Ci o Pragę Północ .
Ale kilo gnata pod pachą ciąży?
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
Kilka miesięcy temu na ulicy, na której mieszkam w biały dzień dresiarz pobił policjanta sztachetą
Raczej smutny fakt, niźli powód do radości?
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 19:23
Fotka Użytkownika: skandal
skandal skandal is offline
Senior

Miejscowość: Kolbudy
Standardowy

Pracował ze mną latem koleś mieszkający w tej okolicy, trenował tajski boks i twierdził że mu to pomaga na dzielnicy, wiec Marcin może i chodziłeś. Ja też chodziłem po różnych miejscach i żyje, co nie zmienia skądś wziętej renomy danej dzielnicy. A robienie bro restauracyjnego w takim miejscu to raczej ciężkie nieporozumienie. Kto tam pojedzie specjanie, oprócz znawców, na piwo to nie wiem.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 20:31
Senior

Standardowy

Przecież nie napisałem, że powstanie tam lub powinien tam powstać browar. A jedynie stwierdziłem, że lokalizacja jest dla mnie obojętna. Ok. Jak nie Nowy Port to Orunia. Co wy na to? Też źle .

Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 20:43
pepesz pepesz is offline
Member

Miejscowość: Rumia
Standardowy

Nowy Port w perpektywie 10 lat może nieźle się rozwinąć. W połączeniu (promowym) z Twierdzą Wisłoujście i niedaleko położonym Westerplatte może być bardzo atrakcyjmym miejscem. Niemniej jednak obecnie to nie czas na takie inwestycje w tym miejscu. Jest wiele innych ciekawszych miejsc w Gdańsku i okolicach. Ale Marcin miał na myśli (tak mniemam), że do browaru restauracyjnego może jechać nawet taki kawał z Gdyni. A może poprostu chce poczuć klimat dawnych czasów, gdy w Nowym Porcie piwo warzono.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 20:44
pepesz pepesz is offline
Member

Miejscowość: Rumia
Standardowy

Sorki. Jak pisałem ten post to jeszcze nie było wyjaśnień Marcina. Jednak dobrze zrozumiałem intencje Marcina.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 21:21
Senior

Standardowy

Cytat:
Natomiast co do samego powstania jest to pewna informacja a to jest chyba najważniejsze (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).
No właśnie to chodzi o tą "wspaniałą" lokalizacje, totalnie się nie nadaje - tak gwoli wyjaśnienia.
Jasne że do browaru można jechać kawał drogi, jeździmy w końcu za nimi po całym kraju, ale browar ma być dla ludzi łatwo dostępny i w miejscu szczególnie odwiedzanym, żeby przyniósł dochód, a dworek Fischera nie leży w takim miejscu i to chcieliśmy sobie wyjaśnić
Pepesz masz racje-przez najbliższe 10 lat może się nic nie zmienić, tempo prac w Twierdzy Wisłoujście jest "oszałamiające". 3 lata temu miejsce to i obszerna okolica nadawała się tylko do nakręcenia kolejnego odcinka 997.
Browar, jeśli chodzi o Gdańsk, powinien powstać albo na obszarze Głownego Miasta albo w nowo powstającym centrum handlowym we Wrzeszczu.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 21:26
Senior

Standardowy

Aaa Orunia! Proponuje browar na ul. Głuchej, zawsze na rogu fajne chłopaki stały na obcince, taka swojska atmosfera była
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2007, 22:25
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

jeśli chodzi już o te "ortalionowo-baseballowe" lokalizacje czy to w Warszawie (Praga) czy w Gdańsku (Nowy Port) w sensie tzw niebezpiecznych okolic to trzeba patrzeć na to przyszłościowo. Zarówno w Warszawie jak i - prawdopodobnie - (bo nie znam miasta) w Gdańsku są to dzielnice o sporym potencjale rozwoju bo posiadające cenną starą zabudowe która w wyniku tzw rewitalizacji niebawem moze być bardzo dobrą lokalizacją dla takowych inwestycji. Np w Warszawie na Pradze ceny nieruchomości rosną bardzo szybko mimo iż nadal jest tam sporo niebezpiecznych klimatow (ale sa one rowniez i w innych dzielnicach). Myśle że podobnie jest lub bedzie w Gdańsku choć tam faktycznie przydał by się RÓWNIEŻ mikro na przepięknej starówce. O ile przed wojną prawobrzeżna - praska strona Warszawy miała raczej skromnie tradycje browarowo-piwowarskie to w gdańskim Nowym Porcie funkcjonował jeden z największych browarów w mieście - browar Fischer'a.
Ale wracając już do sedna postu : czy mozna sie pokusić już (przynajmniej orientacyjnie) o daty otwarcia wspomnianych browarów? Mnie najbardziej interesują browary mazowieckie tzn płocki i radomski.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2007, 00:07
Fotka Użytkownika: solozzo
solozzo solozzo is offline
Member

Miejscowość: Oliva
Standardowy

słyszałem coś o piwnicach w Zbrojowni. ale to chyba plotka tylko. U gry ma pasaż handlowy z nową firmą - Alma - ci z Krakowa. A piwnice mają iść na rozrywke.
Stare 08-02-2007, 09:45
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Cytat:
Jak donosi serwis minibrowary.pl w tym roku mają być otwarte nowe browary restauracyjne w Polsce.
Oprócz Radomia (zapewne wszyscy już o tym wiedzą), którego planowane otwarcie jest wyznaczone na 28 kwietnia zostaną otwarte w:
Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec), w Płocku przy rynku (początek sezonu letniego) i w Kołobrzegu we Wrześniu.
Istnieje strona internetowa Browaru zamkowego w Radomiu. Sugerują na niej, że piw tam robionych można się napić na miejscu i dostać w jednym sklepie, którego nazwa pada na stronie. Czy ktoś tam może był? Albo wie coś na ten temat?
Odpowiedz cytując
Stare 08-02-2007, 10:13
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak
Istnieje strona internetowa Browaru zamkowego w Radomiu. Sugerują na niej, że piw tam robionych można się napić na miejscu i dostać w jednym sklepie, którego nazwa pada na stronie. Czy ktoś tam może był? Albo wie coś na ten temat?
Jest o tym osobny temat, poczytaj sobie...
http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Radom

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie