Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja słyszałem że drugi Brasil ma powstać w Warszawie.
    Z wiarygodnych źródeł mam informacje, że trwają poszukiwania piwowara do warszawskiego Brasil. Ktoś chętny?
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      Las rąk

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        Ten Brasil w Łodzi to zdaje się w Rynku Manufaktury - więc Bierhalle będzie miało bezpośrednią konkurencję...
        ♪♫

        Comment

        • M-kwadrat
          Senior
          • 07-2004
          • 304

          W Łódzkiej Manufakturze na "rynku" jest już lokal z oknami oklejonymi "Browar Grill de Brasil - otwarcie wkrótce". Z zewnątrz ciężko było mi ocenić jak duży to lokal choć prawie pewien jestem, że jednak sporo mniejszy niż Bierhalle.
          Pozdrawiam, Maciek

          Comment

          • lisiewski
            Senior
            • 12-2009
            • 459

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
            W Łódzkiej Manufakturze na "rynku" jest już lokal z oknami oklejonymi "Browar Grill de Brasil - otwarcie wkrótce". Z zewnątrz ciężko było mi ocenić jak duży to lokal choć prawie pewien jestem, że jednak sporo mniejszy niż Bierhalle.
            Lokal z warzelnią, czy tylko z wyszynkiem tego, co przywiozą z pierwszego de Brasil?

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Dobre pytanie. Może to być podobna sytuacja jak "dwa" (a swego czasu sezonowo nawet "trzy") browary Bierhalle w Warszawie.
              Podejrzewam że właściciel Brasil'a chce tylko zaistnieć w najbardziej prestiżowym centrum handlowym Łodzi minimalnym kosztem tzn inwestując w pub a nie brewpub. M-kwadrat też sugeruje iż powierzchnia może być znacznie mniejsza od sąsiedniego brewpubu Bierhalle potrzebującego miejsca na warzelnię.
              Przeciętny klient i tak tego nie zauważy, patrz: warszawskie Bierhalle na Nowym Świecie.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2768

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                Lokal z warzelnią, czy tylko z wyszynkiem tego, co przywiozą z pierwszego de Brasil?
                Z tego co na razie ustaliłem to lokal bez instalacji do produkcji piwa.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  Z dobrze poinformowanych źródeł (bardzo zbliżonych do mojego miejsca zatrudnienia) wiem, ze SPIŻ szuka kolejnej lokalizacji w Katowicach.
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    A po co komu dwa browary restauracyjne w jednym mieście? Dlaczego browar restauracyjny nie może mieć firmowej knajpki poza siedzibą "główną", w której mieści się warzelnia? Cooper, naprawdę przeszkadza ci, że na Nowym Świecie można się napić piwa z Bierhalle?
                    Last edited by delvish; 23-05-2011, 18:48.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Wolę dwa browary niż jeden browar, podobnie jak wolę 1 browar i 1 jego firmową knajpę niż 1 browar bez własnej firmowej knajpy.
                      Dlaczego niby miało by mi przeszkadzać że na NŚ można się napić piwa z Bierhalle ? Z racji dogodniejszego położenia to właśnie tam kosztuję (rzadko bo rzadko) "bierhallowskich" piw i uzupełniam zbiór o firmowe podstawki
                      Last edited by Cooper; 23-05-2011, 19:25.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • wsaczuk
                        Senior
                        • 09-2009
                        • 182

                        w Arkadi browar ma wystarczająco (choć teraz dostawili nowe leżaki i robi się ciasno) miejsca żeby warzyć piwo i móc je odpowiednio wyleżakować. Pomyślcie sobie ile by musiało kosztować piwo na Nowym Świecie jeśli trzeba było mieć tam dodatkowych kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Te pół godziny transportu kegów z piwem dużo im nie zaszkodzi, zwłaszcza że w Arkadi jest stacja do mycia kegów i wiedzą tam jak jej dobrze użyć. Dla mnie to kolejny przykład szukania dziury w całym, nie ważne czy piwo tłoczą z leżaka czy z kega.

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Powiedz to (że nieważne) Abernackiemu

                          PS. W tym konkrentym przypadku powiedziałbym, że mało ważne.
                          Last edited by delvish; 23-05-2011, 19:37.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • paput
                            Junior
                            • 10-2009
                            • 26

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                            TRZY KORONY nowo powstający Hotel, Browar, Restauracja zatrudni osobę na stanowisku :

                            Managera/ dyrektora obiektu



                            czyli coś się dzieje i chyba termin otwarcia zoraz bliższy




                            Last edited by paput; 25-05-2011, 11:37.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Ze zdjęć wcale nie wynika, że jest jakiś postęp... W weekend byłem w Kazimierzu Dolnym i całe szczęście odpuściłem sobie wypad do "Trzech koron", bo piwa bym się nie napił

                              Comment

                              • paput
                                Junior
                                • 10-2009
                                • 26

                                w piątek kolega był w Trzech Koronach pytał o pracę, podobno otwarcie już w lipcu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎