Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar braniewski już nie warzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biereczapplistes
    Senior
    • 05-2007
    • 325

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
    My tu żałujemy Braniewa a właściciele postąpili podobnie jak ci od Juranda czy Reginy.Tam też zyski rosły zbyt wolno i browary zlikwidowano.Tylko że,reginy i Juranda bardzo mi żal a Braniewa jakoś nie za bardzo.Toż to było takie Tyskie tylko w mniejszym wymiarze.
    rzeczywiście Juranda bardzo mi żal, to dużo większa strata

    tyskie? rzeczywiście tak, ale nieco lepsze, a poza tym tyskiego nie piję juz nie tylko dlatego, że mi nie smakuje, ale i ze względów ideologicznych nie kupuje żadnej ich marki
    mieszkam w Gdyni, więc kupuję Amberka - może nie jest to szczyt marzeń smakowych, ale płacę im za to, żeby się rozwijali
    Pijast Piwodziej :D

    Comment

    • biereczapplistes
      Senior
      • 05-2007
      • 325

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
      jeśli mam do wyboru jakiegoś koncerniaka a Fortunkę to wybieram tą drugą
      rzeczywiście oprócz Amberka chleję jeszcze ukochana Fortunkę (jest u nas), którą wolę (ale Amber jest łatwiejszy do zdobycia)

      Czerwony smok - jeśli to jest ten marcowy - to pamiętam, że jest wyśmienity
      Komes Porter - jak dla mnie arcydzieło porterowe
      Czarny smok - rewela
      Fortuna Czarna - bardzo chwalona

      Ufam temu browarowi całkowicie!
      Pijast Piwodziej :D

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
        albo tym kimś będzie jeden z koncernów i okaże się, że pomieszczenia będą stały puste i po jakimś czasie wyrażą łaskawie zgodę na odsprzedanie tego miejsca pod warunkiem że już nie będzie tam warzone piwo, tak jak stało się choćby z Łańcutem
        szkoda browaru...
        jakoś Batorca lubiłem...
        Sytuacja się zmieniła i może się okazać, że GŻ teraz kupi browar, ale go nie zamknie. Trzeba zwiększać moce produkcyjne. A może CP? Nie mają w tym rejonie browaru, a chcieli kupić Łomżę. Skoro Braniewo jest nowoczesnym browarem, to czemu nie. Marka regionalna, czyli Barkas też może zostać, dołączy do Bosmana, Kasztelana i Piasta.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
        Czerwony smok - jeśli to jest ten marcowy - to pamiętam, że jest wyśmienity
        Czerwony jak sama nazwa mówi jest taki półciemny, ten o którym piszesz, to Złoty.
        Last edited by kopyr; 16-01-2008, 10:49.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #34
          Marcowy to jest Złoty Smok - moja ulubiona Fortuna, potem jest Srebrny i Czerwony, Czarnego Smoka jeszcze się da wypić chociaż bez przyjemności, ale zachwytów nad Czarną Fortuną to już wogóle nie rozumiem - słodka tragedia.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • biereczapplistes
            Senior
            • 05-2007
            • 325

            #35
            marcowy to złoty...ok dzieki
            "Fortuna Czarna - bardzo chwalona" - napisałem to celowo, bo słyszałem wiele pochwał co nie dowodzi, że ją piłem, może z ogólnego kontekstu tak można to odebrać, ale nie znam jej - teraz już nie ma nieścisłości
            jeżeli jest rzeczywiście taka słodka, to pewnie nie jest wybitna, sprawdzę to dzisiaj

            wracając do Braniewa - sami milczą na ten temat (prócz kilku nie rzeczowych wypowiedzi w prasie)
            na ich stronce również nie ma żadnych informacji na ten temat, ani w "Ogłoszeniach" ani w "Aktualnościach" - właściwie to nic się nie dzieje, ostatni wpis jest z 19.11.07...
            i cisza
            Pijast Piwodziej :D

            Comment

            • Andi
              Senior
              • 07-2001
              • 1915

              #36
              Nadzieja

              A moze nie bedzie tak zle.
              Oto artyköl z dnia 18.01 2008
              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

              http://www.andreas-kronkorken.de

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #37
                chyba beznadzieja,

                prezes mówi "produkujemy pwio"
                pracownik mówi "warzelnia wstrzymała pracę",

                prezes mówi gazecie: "realizujemy kontrakty zagraniczne",
                natomiast burmistrzowi: "produkcja piwa trwa i będzie trwała nadal, na razie tylko na lokalny rynek"
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #38
                  Jakoś totalnie dziwny wydaje mi sie ten temat (oby-domniemanego) zaprzestania produkcji w braniewskim browarze.
                  Wiadomo że padło i pada u nas wiele browarów więc i braniewskiemu zakladowi mogło się to przytrafić jednak jest kilka rzeczy ktore nie pasują mi ażeby mogło dojść do upadku browaru przynajmniej już teraz a tak wynika z tego co jest obecnie pisane na naszym forum.
                  Po pierwsze: browar ten ma (miał?) popracie lokalnych władz miasta czego np nie było w przypadku browaru lwoweckego. To chyba spory atut ?
                  Po drugie: lokalna społeczność była źle nastawiona do piw GŻ po tym jak ta zamkneła braniewski browar a pozniej powstały w nim zakład produkcji soków również zbankrutował i pozwalnial praktycznie całą załogę którą stanowili mieszkancy Braniewa i okolic.
                  Po trzecie: browar w momencie zamkniecia przez GŻ nie był wcale w zlym stanie technicznym
                  Po czwarte: w browar po jego ponownym uruchomieniu w 2006 roku i tak zainwestowano masę dodatkowej kasy.
                  Po piąte: obecni właściciele chyba nie są tak naiwni albo tak nie znają się na biznesie ażeby spodziewali sie zwrotu nakladów już po 1,5 roku pracy zakladu. a ponoć to jest glowny argument domniemanego zamkniecia browaru.
                  Po szoste : wydaje mi sie iż produkty braniewskie są dobrej jakości (smak , opakowanie) i rokuja chyba szanse na funkcjonowanie na rynku. W ub. roku np widzialem piwo Barkas po raz pierwszy w Warszawie a więc browar nie ogranicza sie tylko do lokalnego rynku jak na początku mogło by sie wydawać.
                  Oczywiście że bywam rzadko w kraju i może nie jestem na bieżąco a właściwie "naocznie" na miejscu ale takie wnioski wysnułem na podstawie tego co pisane jest o nim na naszym forum od 2006 roku czyli od momentu ponownego rozruchu.
                  Czy aby GŻ a właściwie - za przeproszeniem - Heniek nie złożył jakiejś cichej propozycji właścicielom Bran'a ?
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy aby GŻ a właściwie - za przeproszeniem - Heniek nie złożył jakiejś cichej propozycji właścicielom Bran'a ?
                    Być może cos w tym jest, ale Twój wywód nie do końca jest słuszny.
                    Pomimo, jak piszesz niechęci lokalnej społeczności do GŻ, Specjal jest najlepiej sprzedającym się piwem na lokalnym rynku (to nie są oficjalne dane). A z nim, tak mi się przynajmniej zdaje, chciał konkurowac BARKAS. Wiadomo jak się kończy kopanie z koniem...
                    Batory zaś, nie ma chyba szans w konkurencji z produktami Ambera (Żywe, Złote Lwy), a nawet jeśli się znajdzie dla niego miejsce na rynku, to ogromnych zysków na nim się nie zrobi.
                    No i trzeba wspomnieć o fatalnym starcie z nazwą BARKAS. Chodzą słuchy, że sporo trzeba było wyłożyć za opatentowaną nazwę (a zmienić nie było jak bo jeszcze większe fundusze juz były w marketing uruchomione).
                    Poszukuję

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      #40
                      To by było dziwne że zaraz przed zamknięciem browaru pojawiły się jego piwa w ofercie John King ?


                      Comment

                      • Jarek60
                        Junior
                        • 11-2007
                        • 9

                        #41
                        Chciałem , poinformować , że piwa Braniewskie pojawiły się w ofercie John King Polska na poczatku stycznia w wyniku przygotowanej umowy o współpracy , w ofercie tej firmy są zresztą piwa z innych mniejszych polskich browarów [ Amber, Grudziądz ] ,tydzień po pierwszej dostawie do firmy John King Polska zamiast podpisanej przez Browar Braniewski umowy przyszła informacja o zamknięciu Browaru , a Browar nie chciał już odebrać tych piw , taka sama sytuacja jest w wielu hurtowniach na terenie kraju, poszło info , żeby hurtownie się zatowarowały pod koniec roku , bo na poczatku stycznia nie będzie piwa , a potem się zamknęli.Na pewno poza tą sprawą nic nie łaczy firmy John King Polska z Browarem Braniewskim [ i całe szczęście ]

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #42
                          Czy jesteś Jarek60 pracownikiem John King Polska ?
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Jarek60
                            Junior
                            • 11-2007
                            • 9

                            #43
                            Tak , jestem

                            Comment

                            • supersklep
                              PiwBiz
                              • 01-2005
                              • 982

                              #44
                              Nie chodziło mi oto że Browar w Braniewie ma coś wspólnego z firmą John King ,tylko po co wchodzić w tak dobrą dystrybucję jaką ma J K ( zwłaszcza chodzi o markety) zaraz przed zamknięciem Browaru Jak zobaczyłem Barkasy w ofercie John King to pomyślałem raczej że browar ma się nieżle
                              Last edited by supersklep; 20-01-2008, 19:18.


                              Comment

                              • a1410
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 613

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jak zobaczyłem Barkasy w ofercie John King to pomyślałem raczej że browar ma się nieźle
                                A ja bym raczej pomyślał, że to tonący, który łapie za brzytwę, bo dystrybutorzy pokroju J.K. słyną z tego, że umiejętnie ciągną z producentów kasę i nie dają wiele zarobić...
                                A co do wypowiedzi prezesa Brana, to jest ona niespójna i sprzeczna ze sobą, żeby nie powiedzieć dyletancka, tak jak cała działalność tego browaru, więc raczej dobrze to nie wróży...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎