Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Częste picie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurcio6 Wyświetlenie odpowiedzi
    Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak wyglądać będzie Twoja wątroba po 2-3 lata takiego regularnego picia..

    Ja tam wolę jakiś umiar zachować, żeby móc się cieszyć piwkiem do końca życia, a nie tylko przez kilka lat ;<
    Mój kochany rodziciel pije po 2 - 3 piwa dziennie chyba od 30 lat jak nie dłużej - za to mocniejsze alkohole sporadycznie i w niewielkich ilościach. Jego wątroba ma się świetnie Tak więc nie ma co panikować tylko

    "jeden kufelek nie dojdzie do nerek"
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • crocco
      Senior
      • 12-2010
      • 590

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurcio6 Wyświetlenie odpowiedzi
      Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak wyglądać będzie Twoja wątroba po 2-3 lata takiego regularnego picia..

      Ja tam wolę jakiś umiar zachować, żeby móc się cieszyć piwkiem do końca życia, a nie tylko przez kilka lat ;<
      A jak wygląda wątroba kogoś kto niezdrowo się odżywia? Chyba nie lepiej.Zapytaj się siebie czy ty odżywiasz się zdrowo,ja tak.
      Ja też będę się cieszył dobrym piwkiem do końca życia a nie wiem czy będzie jeszcze długie czy krótkie.
      Last edited by crocco; 21-04-2011, 18:19.

      Comment

      • jurcio6
        Member
        • 12-2010
        • 48

        #18
        No tak, wiadomo że wszystko ma wpływ na wątrobę, ale wydaje się że alkohol zdecydowanie bardziej destrukcyjny niż jedzenie. Ale to debata na inne forum Póki co też pijam piwko dosyć często i nie zamierzam tego zmieniać!
        Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

        Comment

        • wilko
          Senior
          • 07-2008
          • 226

          #19
          O konsekwencje zdrowotne częstego picia piwa to się nie martwię, ale mam czasem obawy czy zauważę kiedy zwykła ochota na przyjemność zmieni się już w uzależnienie od alkoholu. W prawdzie mogę się usprawiedliwiać, że nie piję jakoś znowu strasznie dużo, bo z zeznań niektórych forumowiczów wynika, że spożywają miesięcznie kilkakrotnie więcej niż ja rocznie. Ale jednak jakaś lekka wewnętrzna obawa jest. Wolałbym to zawsze ja mieć kontrolę nad piwem, nie odwrotnie.

          Comment

          • jurcio6
            Member
            • 12-2010
            • 48

            #20
            Dokładnie o to samo się obawiam kolego, stąd też w ogóle założyłem ten topic. Ostatnio ograniczam piwko do 3x 1 butelka/tydzień + okazjonalnie (do 2x miesięcznie) na weekendzie coś mocniejszego - flaszeczka czy 4 piwka. Staram się też uważać nieco z jedzeniem - zdecydowanie mniej tłusto, aby odciążyć nieco wątrobę.. dobrze będzie
            Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

            Comment

            • celtyk87
              Senior
              • 11-2008
              • 208

              #21
              Dzień bez piwa to dzień stracony

              Comment

              • wilko
                Senior
                • 07-2008
                • 226

                #22
                Ja się póki co nie ograniczam. Tak tylko czasem myślę czy miałbym siłę przestać. W zeszlym roku przetrzymałem Post bez piwa. Nie było tragedii

                Comment

                • salvit
                  Member
                  • 12-2010
                  • 81

                  #23
                  Piwo to życie!!!

                  Najzdrowsze jest wypicie paru butelek niepasteryzowanego piwa z małego polskiego browaru.Piwo, to nie tylko napój, to sposób na życie, to radość i "esencja" życia.Piwo jest zdrowe-zawiera wiele składników niezbędnych dla organizmu.Pomaga na wiele dolegliwości, tylko musi być pite w odpowiednich ilościach; przynajmniej 3-4 piwa 0,5 dziennie.Im więcej tym lepiej.Piwo uspokaja, relaksuje, daje poczucie lekkości i zadowolenia.Działa również super na trawienie i nerki.Sam piję piwo od ponad 30 lat i wypiłem w swoim życiu ponad 25 000 litrów piwa.NIGDY NIE CHORUJĘ!. Parę razy byłem chory jak się odchudzałem, ale wtedy nie piłem piwa! Pozdrawiam i na zdrowie!!!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #24
                    Sekciarz Po pierwsze piwo musi smakować. Nie wierzę że Twoja maksyma dotyczy każdego małego polskiego browaru. A jeśli jednak - patrz początek postu
                    Last edited by ART; 16-05-2011, 08:13.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • salvit
                      Member
                      • 12-2010
                      • 81

                      #25
                      Sekciarz? Mam po prostu swoje zasady:

                      1)Nigdy nie kupuję piwa w "konserwie"...- jest niezdrowe i niesmaczne
                      2)Staram się kupować piwa niepasteryzowane....są najzdrowsze
                      3)Nigdy nie kupuję piw z dużych koncernów....masówka zawsze jest kiepska
                      4)Nigdy nie kupuję piwa , które jest reklamowane...za reklam płacę ja gdy kupię takie piwo
                      5)kupuję tylko piwo z małych polskich browarów...są najlepsze,równocześnie popieram polski biznes.
                      6)Nie piję piw tanich ,chyba że mi smakują , ale to się rzadko zdarza...lepiej kupić 3 smaczne niż 5 byle jakich piw.
                      7)Zawsze sprawdzam smak nowych marek i piw...może pojawiło się jakieś smaczne?

                      Pozdrawiam

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #26
                        Zasady dobrze mieć, ale w kilku miejscach trochę się mijasz z prawdą:

                        1)Nigdy nie kupuję piwa w "konserwie"...- jest niezdrowe i niesmaczne
                        Piwo z puszki i z butelki jest tak samo zdrowe. Lub nie jest, ale to już zależy od zawartości a nie opakowania.

                        2)Staram się kupować piwa niepasteryzowane....są najzdrowsze
                        Z tego co udało mi się wyśledzić na forum i w innych miejscach pasteryzacja nie zabija witamin zawartych w piwe, więc też jakoś bym nie gloryfikował na siłę tej niepasteryzacji.
                        Last edited by pioterb4; 16-05-2011, 09:06.

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika salvit Wyświetlenie odpowiedzi
                          5)kupuję tylko piwo z małych polskich browarów...są najlepsze,równocześnie popieram polski biznes.
                          Tylko i wyłącznie polskie browary, nic zagranicznego?
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • danhaj
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 619

                            #28
                            W ostatnim programie "Cofnij zegar" na TVN, prowadząca kurację pani doktor przez cały odcinek przekonywała, że na stan zdrowia pacjenta wpływało negatywnie, wypijane codziennie piwo. Trochę mnie to zaskoczyło, gdy ta pani na każdym kroku podkreślała współodpowiedzialność piwa za nieszczęścia uczestnika programu.
                            Last edited by danhaj; 16-05-2011, 21:15.
                            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                            www.czechforum.pl

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #29
                              Telewizja kłamie, a już zwłaszcza TVN
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                                Trochę mnie to zaskoczyło, gdy ta pani na każdym kroku podkreślała współodpowiedzialność piwa za nieszczęścia uczestnika programu.
                                Być może tak właśnie, w tym konkretnym przypadku, było.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎