Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Neurogeneza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Neurogeneza

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny z brązowymi przebłyskami, nieprzejrzyste. [5]
    Piana: Czekoladowa, średnio obfita. Bardzo drobno i drobno zbudowana, ładnie zdobi szkło. Trwałość niestety nieco poniżej średniej, jednak łatwo się wzbudza mieszaniem. [4]
    Zapach: Dość intensywny chmielowo-słodowy. Na pierwszym planie intensywny prażony słonecznik, w tle wyczuwalne nuty kawy, czekolady, cytrusów i żywicy. [4.5]
    Smak: Ciało dry stouta. Goryczka intensywna w grejpfrutowym stylu, nieco zalegająca i przypominająca dobrze na chmielone BIPA. W smaku podobnie dominuje prażony słonecznik, w posmaku wyczuwalna kawa. Całość przypomina ziarna słonecznika zagryzane grejpfrutem po wypiciu łyka kawy . Dla mnie bardzo pijalne. [4]
    Wysycenie: Średnio niskie. Jest idealne. [5]
    Opakowanie: Projekt jest genialny (prosty, ale przykuwający oko) i dobrze oddaje zawartość butelki. Na plus jest także dobra jakość papieru. Skoda że zabrakło komplety informacji. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 10.03.2015. Ja bym to nazwał Black IPA a nie American Stoutem, niemniej jednak przyjemne, pijalne piwo z solidną goryczką.

    Moja ocena: [4.3]
    Last edited by Klatak; 09-12-2014, 21:30.

    Comment

    • kgr71
      Junior
      • 05-2012
      • 2

      #3
      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
      Piana: Ładna, niezbyt trwała.
      Zapach: Intensywnie czuć chmiel, wyczuwalne ciemne słody.
      Smak: Zdecydowana goryczka, bardzo przyjemne. Z czasem goryczka zaczyna lekko zalegać.
      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego.
      Ogółem: Bardzo smaczny american stout

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Smaczne piwo, ale ciężko uznać je za wybitne. Mocny finisz chmielowy, palone i czekoladowe nuty, ale brak mi sosny w aromacie.

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          #5
          A ja bym tego piwa nie zaklasyfikował ani jako BIPA ani jako american stout. Bo przede wszystkim trochę za mało american. Ledwo wyczuwalne nuty żywiczno-leśne. Jakiś grejpfrut na granicy wyczuwalności. Ale pal(-e) licho klasę i gatunek W smaku to solidny stout Są palone słody, czekolada i kawa, lekki kwasek... Może i są pestki słonecznika ale ja ich nie wyczułem. Summa summarum - bardzo dobre piwko!

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Totalnie czarne. [5]
            Piana: Ciemnobeżowa, bardzo drobna, obfita. [4.5]
            Zapach: Iglasto-sosnowo-żywiczny. W tle czuć czekoladę. [4.5]
            Smak: Na premierze uwagę zwracała całkiem mocna goryczka podbudowana treściwością ciemnych słodów. Wyczuwalne czekoladowo-kawowo motywy. Wytrawne. W piwie próbowanym ponownie po dwu tygodniach intensywność goryczki trochę spadła. [5]
            Wysycenie: Średnie, be zastrzeżeń. [5]
            Opakowanie: Fajna nazwa, fajny projekt grafiki. Wyróżnia się spośród innych piw z Bednar i przypomina mi udaną "Osteroidę". [4.5]
            Uwagi: Smaczne, Bednary potrafią robić stouty, bez dwóch zdań

            Moja ocena: [4.75]
            Attached Files
            Last edited by docent; 11-01-2015, 18:32.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny z nieco brunatnym podszyciem [4.5]
              Piana: Jasnobrązowa, sporo średnich i dużych bąbli, niska, średnio trwała [3.5]
              Zapach: Dziwny ale ciekawy, coś jakby mleczna czekolada nadziewana syropem pini plus sporo nut palonych, trochę słodkiego karmelu [4]
              Smak: Sporo stoutowej kwasowości, trochę słodowej treściwości i bardzo dużo żywicy. Spod spodu wychodzi delikatnie niezbyt przyjemny element wina, sfermentowanych owoców. Goryczka średnio wysoka, długa, nieco za ostra [3.5]
              Wysycenie: Średnie [4]
              Opakowanie: Dobra informacja, intrygująca etykieta [3.5]
              Uwagi: Dobre mimo jednego fałszywego tonu w smaku

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎