Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    No właśnie chętnie bym spróbował innego biznesu, ale tutaj w regionie są tylko partie z numerem 1, czyli z Tychów.
    Wszystkie są mniej lub bardziej odpychające. Kwaśna koncernowa wodnista pustka. Już lepiej pić tego Żywca z promocji
    Last edited by dlugas; 29-07-2014, 18:54.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Obywatel1978
      Senior
      • 09-2007
      • 281

      No cóż - jeden będzie pił sok ze świeżo wyciskanych owoców, a innemu wystarczy zbyszko trzy cytryny. Żywiec jest tylko nieznacznie lepszy od Tyskiego, a te ich nowe mutacje typu marcowe czy październikowe to taka sama berbelucha tylko ze zmienioną etykietą. Jak dla mnie do zaakceptowania tylko w cenie poniżej 2 zł / o,5 l jako popychacz zgrillowanej kiełbasy z biedronki

      Comment

      • jacekan
        Senior
        • 05-2011
        • 388

        Co jest!? Piję właśnie Żywca i coś tu nie gra. Od lat uważałem, że to piwo przeciętne jak każdy eurolager. Piję czasem, głównie z towarzyskiego obowiązku. Ale pierwszy raz mam wrażenie, że to nie to samo piwo. Stanowczo mniejsze nasycenie, a to duża zmiana na plus. Ale to nie wszystko. Smak! Smak się zmienił. Z nijakiego piwa na piwo z zakusami na wyróżnianie się w tłumie. Nie napiszę o co chodzi, bo aż trudno mi uwierzyć, że to możliwe. Warka z datą do 08.02.2015 . Jestem ciekawy czy coś z moim smakiem jest nie tak, czy ktoś jeszcze ma wrażenie, że to piwo się polepszyło.
        Ktoś zauważył różnicę?
        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Może miałeś dłuższą przerwę w piciu piwa i pierwszym po pauzie był Żywiec ?
          :]
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            To podświadoma reakcja na zalew reklam z tego koncernu...

            Comment

            • jacekan
              Senior
              • 05-2011
              • 388

              Pauza? A co to? Dzień bez piwa nie ma sensu (własnego- dodam). Reklamy? Są takie? Poważnie, nie oglądam reklam. Sam nie mogę w to uwierzyć, nawet nie podejrzewałem, że to piwo może się polepszyć kiedykolwiek.
              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

              Comment

              • amigo007
                Senior
                • 02-2008
                • 252

                Nie mylisz się coś w tym jest. Piję właśnie wersję 330ml i jest całkiem smaczne. W przeciwieństwie do np. tyskiego gronie które ostatnimi czasy smakuje jak alkoholizowana woda. Żywiec rzeczywiście ostatnio się polepszył. Miałem też ostatnio wcześniej do czynienia także z wersją puszkową, także bez zarzutu. Oczywiście nie jest to piwo jakieś wybitne, ale z koncernówek ostatnio najlepsze :-)

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                  ale z koncernówek ostatnio najlepsze :-)
                  i prawie najdroższe :]

                  Dostałem czteropak to może za jakiś czas osobiście zweryfikuję ową "polepszność" żywca
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Puszka
                    Warka do 24.05.2015
                    T w kodzie ale to oczywiste :]

                    Piana dość obfita, ale bardzo nietrwała. Nie obrączkuje i znika prawie do zera.

                    Aromat "typowo żywiecki"

                    Smak: o dziwo goryczka ziołowo-chmielowa jest obecna. Ale po wypiciu połowy szklanki zaczyna przeszkadzać koncernowa pustko kwasota. Staje się wodniste i lekko irytujące tą ziejącą lekko szmacianą pustką.


                    UWAGI: w porównaniu do tyskolechatatry jest faktycznie lepsze. Ma jakąś tam goryczkę, jakiś tam słodowy posmak. Wypiłem dwa a to już sukces dla koncernówki.
                    Trzecie nie wejdzie. Wolę przegryźć synowymi paluszkami juniorkami niż iść po kolejne

                    Darowane czyli idzie wypić. Samemu do kupienia to bardzo sporadycznie i tylko w sytuacjach bez wyjścia

                    Ogólnie jedno na szybko jak jest w promocji można wychylić.
                    JEDNO
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty,przejrzysty z niewielką ilością drobinek. [3.5]
                      Piana: Ładna,biała,drobno i średnioziarnista,obklejała ścianki,pozostała do końca. [3.5]
                      Zapach: Świeży,słodowy i lekko owocowy. [3]
                      Smak: Początek wyraźnie słodowy z lekką goryczką,po kilku łykach goryczka stała się mocniejsza z dopełnieniem słodowym,nawet długo miałem w ustach tę goryczkę... [3.5]
                      Wysycenie: Trzymało się dość długo,ale do końca bąbelków nie wystarczyło. [2]
                      Opakowanie: Butelka żywiecka z tłoczeniami,pojemność 650ml,klasyczne etykiety z podstawowymi informacjami o składzie i zawartością ekstraktu,kapsel dopasowany do piwa. [4]
                      Uwagi: Warka do 11.04.2015,wypite 21.11'14. Chyba naprawdę się polepszyło,duża butla poszła bez żadnych zgrzytów.

                      Moja ocena: [3.275]

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        Umówmy się, że najlepsze z koncerniaków to to nie jest, bo z tych króluje chyba jednak Brackie (ten sam koncern, ale inny browar), da się wypić Żywca, ale jako czwarte, siódme lub dziewiąte.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Można również go nie pić i napić się np soku albo wody mineralnej.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Obywatel1978
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 281

                            Jakiś czas temu w sklepie piwnym byłem świadkiem takiej scenki: wchodzi do sklepu piwosz z gatunku tych przekonanych, że Carlsberg to prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie i koniecznie chce Żubra. A właścicielka na to: "Ojej, to może lepiej niech się pan napije wody mineralnej..." Facet nie zajarzył o co chodzi, no i dostał Żubra - w cenie wielu innych lepszych piw, które mógłby sobie za tą samą kasę kupić.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Za tą samą kasę to akurat nie wiem czy aż tak wiele lepszych jest do dostania. Podobnych co najwyżej

                              Comment

                              • Obywatel1978
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 281

                                Taki Żubr w sklepie specjalistycznym to koszt powyżej 3 zł. W praktycznie takiej samej cenie jest choćby Brackie, Ciechan czy Bojan, a po dodaniu kilkudziesięciu groszy wybór robi się jeszcze ciekawszy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎