Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    HGB w przypadku porteru nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

    Na pewno tylko to? Może jednak jakieś czary-mary nad kadziami, okadzanie dymem z ziół czy inne gusła?
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Ja nie wiem. Zgaduję tylko o co mogło poprzednikom chodzić.


      Porter HGB to taki dolny RIS po dodaniu wody :]
      to by była dopiero rewolucyjna technologia
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny brąz,pod światło rubinowy. [4.5]
        Piana: Beżowa,drobnoziarnista. Po wlaniu całkiem ładna,po trzech minutach opadła do półcentymetrowej warstwy,pozostała do końca w postaci placka,ładnie oblepiała szkło. [4]
        Zapach: Mocny,bardzo ładny,można było wyczuć: słody palone,suszone śliwki,ciemną czekoladę. [4]
        Smak: Słodkie piwo,trochę zalepia usta. Słody palone,śliwki w czekoladzie,trochę wiśni z bomboniery,lekki karmel...jest też niewielka goryczka- alkohol dobrze ukryty. [4]
        Wysycenie: Małe,nawet jak na porter. [4]
        Opakowanie: Brązowe,zwrotne,etykiety utrzymane w kolorystyce czarno-beżowo-czerwonej...trochę informacji o składzie,kapsel z nadrukiem,ale nieciekawy. [4]
        Uwagi: Warka do 10.01.2016,wypite 10.01'15. Niezły porter,słodki,ale nie jest zapychającym ulepkiem.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Bardzo ciemny brąz,pod światło rubinowy. [4.5]
          Piana: Beżowa,drobnoziarnista. Po wlaniu całkiem ładna,po trzech minutach opadła do półcentymetrowej warstwy,pozostała do końca w postaci placka,ładnie oblepiała szkło. [4]
          Zapach: Mocny,bardzo ładny,można było wyczuć: słody palone,suszone śliwki,ciemną czekoladę. [4]
          Smak: Słodkie piwo,trochę zalepia usta. Słody palone,śliwki w czekoladzie,trochę wiśni z bomboniery,lekki karmel...jest też niewielka goryczka- alkohol dobrze ukryty. [4]
          Wysycenie: Małe,nawet jak na porter. [4]
          Opakowanie: Brązowe,zwrotne,etykiety utrzymane w kolorystyce czarno-beżowo-czerwonej...trochę informacji o składzie,kapsel z nadrukiem,ale nieciekawy. [4]
          Uwagi: Warka do 10.01.2016,wypite 10.01'15. Niezły porter,słodki,ale nie jest zapychającym ulepkiem.

          Moja ocena: [4.025]
          Też kojarzył mi się z bombonierką, jak go piłem ostatni raz.

          Comment

          • Kones
            Senior
            • 07-2014
            • 160

            ostatnie zakupione warki (ku podsumowaniu):

            08.2015 - solidnie odstany na sklepowej półce, co dało się już wyczuć w zapachu i smaku. Nie wiem czy do końca mi odpowiada ten rodzaj utlenienia, ale generalnie bardzo dobre.
            03.2016 - 2 dni temu kupiona ostatnia butelka. Bardzo dobry, chociaż trochę w słodką stronę, ale ja lubię słodsze.
            05.2016 - ostatnie 2 butelki z innego sklepu. Mniej słodki, alkohol dobrze się już schował, nie mam mu nic do zarzucenia, jeśli jeszcze gdzieś u Was
            10.2016 - świeżak, ale solidny, trochę czuć alko, ale poza tym bardzo dobrze, owoce i kawa, znowu słodziej. Do szafy.

            Generalnie nie trafiłem na trefne warki z tego co stoi obecnie w sklepach i z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy lubią bardziej na słodko.
            Bardziej na wytrawnie to spodobał mi się ostatnio warmiński, a że też jest parę warek jeszcze odstanych na półkach zrobię przegląd.
            "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: "Prawie" czarny a pod światło czerwony rubin. [3]
              Piana: Startowa ładna, beżowa, bąble szybko rosną i zostają warstewką prawie bez śladów na szkle. [3.5]
              Zapach: Kawa, susze owocowe, likier wiśniowy i alko ale w normie. [4]
              Smak: Słodko z lekką goryczką. Alko lekko grzeje. Owocowość z suszy, wiśnia na słodko. Mała paloność. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Dużo ładniejsze niż to z czerwonym i beczkami. Kazimierz Janik dobrze wypadł na zdjęciu. Kapsel czarny, prosty z napisem PORTER
              - - - - - - - - -/ten sprzed lat to ideał ale mało rzemieślniczy był/. [4]

              Uwagi: Ciekawe! - zostały podane IBU 38 i EBC >120. No nie jest źle z warką 4.11.16 ale ciała coś mi mało a za dużo słodkiego.

              Moja ocena: [3.9]
              Attached Files
              Last edited by Javox; 02-06-2015, 15:46.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Może wyjdę na d.ebila, ale kto to jest Kazimierz Janik?

                Etykieta stanowczo lepsza niż ta z beczkami. Czekam zatem, aż nowa wersja wjedzie na sklepy to zakupię i przetestuję
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może wyjdę na d.ebila, ale kto to jest Kazimierz Janik?


                  Nie pękaj, jest nas dwóch (co najmniej) .

                  Comment

                  • Estrelicia
                    Senior
                    • 09-2014
                    • 108


                    jeżeli to ten z etykiety, to cosik się postarzał

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Javox nie bądź świnia, napisz kto to :] piwowar, jakiś sportowiec?
                      na polityka za młody i nie ten rejon kraju
                      gugle wskazuje na weterynarza z tamtych okolic, ale temu zawodowi nie za blisko do browaru.

                      chyba, że taki ciąg zdarzeń
                      słód w browarze>odpad odebrany przez rolnika>krowa zachorowała po zjedzeniu tego przysmaku> przyjeżdża Pan Janik leczy krówkę > i w nagrodzie jest na etykiecie

                      Chyba, że ekonomista z krakowskiej AE ?
                      ależ oftopic
                      Last edited by dlugas; 03-06-2015, 10:39.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        gugle wskazuje na weterynarza z tamtych okolic, ale temu zawodowi nie za blisko do browaru.
                        Jak to? A bydlęca żółć???

                        Comment

                        • Kones
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 160

                          Mi to wygląda na piwowara sportowca okazjonalnie parającego się polityką dla niepoznaki w innych częściach kraju, zaś z wykształcenia jest weterynarzem ekonomistą ze specjalizacją plastyczną: "żółć jako składnik niesłodowany w wypustach pozakraftowych ze wskazaniem na "bydlęca" (dla browarów łódzkich - szczurza)".
                          W tym wypadku, skoro to 38IBU, jest to działanie na szkodę browaru, gdyż wartość żółci wielokrotnie przewyższa wartość starej marynki, odnalezionej w piwnicy przez pewnego meksykańskiego piwowara.

                          Slainte!
                          "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                          Comment

                          • laiquibe
                            Member
                            • 05-2015
                            • 36

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, na dole szkła drobne refleksy czerwieni. [4.5]
                            Piana: Ładna, drobnoziarnista, dość szybko opadła ale praktycznie do końca coś było - 1-3mm. [4]
                            Zapach: Owocowy, słodki, lekko alkoholowy, może jakaś śliwka i paloność. Słodowość w tle, taki chleb. Po jakimś czasie zapach się odrobinę zepsuł - nuta alkoholowa zaczęła wychodzić na pierwszy plan. [4]
                            Smak: Nieźle zamaskowany alkohol, lecz miejscami dawał o sobie znać. Takie uderzenie alkoholowości miejscami. Słodkie, kawowe, bardzo gładkie w odbiorze. Delikatna śliwka. Goryczka alkoholowa, minimalnie zalegająca. Bardzo pijalne, wysycenie tylko pomogło, dość treściwe. Lekka paloność w smaku. [4.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Prosty ale mający coś w sobie kapsel. Solidnie wykonane opakowanie, choć wzór etykiety zamiast z piwem, skojarzył mi się z górnictwem/kopalnią. Nie wiem czemu. [4]
                            Uwagi: Warka do 21.08.2016r. zakupiona w Auchan KRK. Podejrzewam, że to z powodu świeżej warki ale wydaje mi się, że mógłby być lepiej zamaskowany alkohol. Poza tym bardzo mi smakowało, idzie do lochów.

                            Moja ocena: [4.25]
                            http://miesozerny.pl

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 660

                              Piłem już palone, bocki, ajpy srajpy i różne sezonowe wynalazki, ale porter pierwszy raz.
                              Jest ku temu okazja bo w Kauflandzie promocja, 2.75 + butla.
                              Muszę powiedzieć że bardzo smakuje mi to piwo. I pewnie bym kupował, ale normalnie dość dużo jak na koncerniak.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piłem już palone, bocki, ajpy srajpy i różne sezonowe wynalazki, ale porter pierwszy raz.
                                Jest ku temu okazja bo w Kauflandzie promocja, 2.75 + butla.
                                Muszę powiedzieć że bardzo smakuje mi to piwo. I pewnie bym kupował, ale normalnie dość dużo jak na koncerniak.
                                nie wiem co napisać
                                albo nędzna prowokacja, albo

                                portery nie są dla Ciebie
                                2,75złto drogo
                                szkur.w..
                                Last edited by dlugas; 13-06-2015, 22:01.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎