Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Lipcowe niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #91
    O w mordę, ale tandeta! Etykieta lipcowego była jedną z fajniejszych wśród krajowych piw...Widać, że teraz moda już nie na retro-wspomnienia z PRL ale kłosy mające być gwarantem naturalności...
    Last edited by docent; 08-07-2011, 17:40.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #92
      No ba, kiedy kłosy jęczmienia schylą się do strumienia... Kłosy na niepasteryzowanym być muszą i już.
      Last edited by delvish; 08-07-2011, 17:48.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #93
        O w mordę, ale tandeta! Etykieta lipcowego była jedną z fajniejszych wśród krajowych piw...
        Zgadzam się. Poprzednia etykieta Lipcowego to był po prostu dobry styl, wyciągnięcie i delikatne podretuszownaie starego opakowania z browaru w Chełmie. Nowy wzór nie podoba mi się, bez charakteru, kojarzy mi się z Amberem naturalnym.

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #94
          Wynika jednak ze zdjęcia, iż zachowali ciągłość w beznadziejnym naklejaniu tychże etykiet.

          Comment

          • Manifesto
            Member
            • 05-2010
            • 70

            #95
            Lipcowe to jedno z moich ulubionych polskich piw, lekkie, smaczne i w miarę równe. Ostatnio wypiłem je po Ciechanie Wybornym - jak dla mnie Lipcowe jest bez porównania lepsze.

            A co do etykiety - dziś sprzedawca w Świecie Piw (Przemyśl) stwierdził iż Lipcowe zawsze przychodzi do nich strasznie usmarowane (musi czyścić butelki szmatką), ciekawe czy to wina browaru czy też dostawcy
            Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

            Comment

            • WiHuRa
              • 11-2010
              • 129

              #96
              Oprócz etykiety (tragiczna zmiana!) zmieniła się też chyba receptura/ lub sposób produkcji - niestety jak dla mnie na gorsze!

              Na kontrze jest teraz bodajże 5,4% (wcześniej 6,0%) nie pamietam w tej chwili, w smaku jakby mniej słodowe a bardziej ziemista goryczka. Pije to piwo regularnie i albo trafiłem na dziwną partie albo to już jest inne piwo.

              Do tego na kontrze pojawił się napis "zawiera słód jęczmienny" bez podanie całkowitego składu! Piwo kupiłem około 15 lipca i na partii było chyba nabita data przydatnośc 25.08.2011 - piszę chybą ponieważ nacinanie rowków przy datach zawsze jest obarczone błędem. Może ktoś potwierdzi lub zdementuje, nie mam już butelki w domu. Ale jeśli rzeczywiście to była data 25.08.2011 to podejrzana sprawa. Wcześniej termin przydatnośc na pewno był krótszy.
              Last edited by WiHuRa; 19-07-2011, 11:01.

              Comment

              • Manifesto
                Member
                • 05-2010
                • 70

                #97
                Pilem wczoraj Lipcowe z nową etykietą (również zwróciłem uwage na napis "zawiera slód jęczmienny" zamiast składu jak na poprzedniej etykiecie) i rzeczywiście piwo jest jakby mniej słodkie, aczkolwiek wydaje mi się, że może to być wina warki - piwo raczej nie zmieniło charakteru i wciąż jest bardzo dobre. Nie pamiętam daty przydatności do spożycia, ale nie robiłbym za bardzo rabanu z powodu jej wydłużenia, wszak wiadomo iż browary przeważnie sztucznie skracają okres przydatności piwa do spożycia (mikrofitracja) więc może postanowili w końcu ujawnić "prawdziwy' termin
                Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #98
                  Lipcowe nowa seria.

                  Dobrze nagazowane, gorzkie, mało kwaśne, w sam raz na ugaszenie pragnienia dwoma łykami i po butelce.

                  Dobre i napewno do niego wrócę. Chyba nie wiele się różni od poprzedniej wersji, ale szkoda, bo tamtą też bym sobuie odświeżył
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    #99
                    Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                    Smak chmielowy z nutą wiejskiego chleba razowego, goryczka w sam raz. Piana niezbyt długo gości w pokalu. Piękny złoty kolor z odcieniem mandarynki, jak widać na zdjęciu.
                    Cena 2,69 zł.
                    Attached Files

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      Po co zaśmięcasz forum fotami, jeśli nic sie nie zmienił wygląd
                      Normanie nie mogę już czytać o tych "normalnych" i "unijnych" piwach

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 317

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: piękny złoty kolor z odcieniem mandarynki [4.5]
                        Piana: zaliczam do średnich, piana niezbyt długo gości w pokalu [3.5]
                        Zapach: miodowy z nutą chmielu [4.5]
                        Smak: chmielowy z nutą wiejskiego chleba razowego, goryczka w sam raz [4]
                        Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                        Opakowanie: etykieta taka sobie, mogłaby być ładniejsza, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, kapsel cały czarny - śmiechu warte by taki browar nie dbał o taki szczegół, mogę zaprojektować im za dwie skrzynki piwa, albo niech zrobią konkurs [3.5]
                        Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                        Moja ocena: [4.15]

                        Comment

                        • Browar-Besko
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 317

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                          Normanie nie mogę już czytać o tych "normalnych" piwach
                          Co, ślinka leci na widok NORMALNEGO piwa ?

                          Comment

                          • danhaj
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 619

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po co zaśmięcasz forum fotami, jeśli nic sie nie zmienił wygląd
                            Normanie nie mogę już czytać o tych "normalnych" i "unijnych" piwach
                            Bardzo ładne zdjęcie. Wzorcowe wręcz - jest na nim pogląd na piwo, opakowanie, kapsel a do tego ładna sceneria. Nie nazwałbym tego zaśmiecaniem. Wydaje mi się, że niepotrzebnie wchodzisz na forum w rolę arbiter elegantiarum.
                            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                            www.czechforum.pl

                            Comment

                            • karin861
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 597

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny złoty, klarowny kolor. [4.5]
                              Piana: Dość słaba, nie utrzymuje się na szkle, nie zostawia śladów. Średnio się trzyma, po wypiciu 1/3 szklanki już jej nie ma. [3.5]
                              Zapach: Bardzo przyjemny, nie drażni. Czuć wyraźnie zapach chleba. [4]
                              Smak: Bardzo przyjemna dla języka wyczuwalna goryczka, lecz nie przesadzona. Wyczuć można także posmak słodowy. Na pewno z zamkniętymi oczami można odróżnić to piwo od innych. [4.5]
                              Wysycenie: Troche za wysokie jak dla mnie. [3.5]
                              Opakowanie: Klasyczny bączek, ale ta etykieta... no cóż. Brak dedykowanego kapsla, i brak informacji o dokładnym składzie, zdecydowane minusy! [1]
                              Uwagi: Piwa z browaru Jagiełło zdecydowanie są w czołówce piw które lubie pić nie tylko latem

                              Moja ocena: [4]
                              Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                              Comment

                              • ZKB
                                Senior
                                • 12-2009
                                • 172

                                Pierwszy raz pije to piwko po zmianie opakowania ale w dalszym ciągu wypada je chwalić. Nie jest to może piwo z goryczką, wywołującą dreszcz a wręcz przeciwnie ale naprawdę nie trąci niczym niepotrzebny, jest bardzo fajnie skomponowane. Ja osobiście lubię Twierdzowe a to piwo ze słodowym a w pierwszym momencie nawet słodkawym smaku trochę je przypomina. Na duże plus 4. Nowa etykietka w porównaniu do tej starej nie bardzo mi się podoba-jest kiczowata.
                                Beer is for life not just for christmas !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎