Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rynek, Szyszka Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Rynek, Szyszka Chmielu

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Nazwa piwa to Szyszka Chmielu.
    Ekstrakt 12,5 blg, alkohol - 5 %.
    Barwa jasna, lekko przymglona, piwo nie jest filtrowane i pasteryzowane. Na dnie
    lekki osad.
    Piana wysoka, trwała, zostawia spory ślad na szkle.
    Wyraźny słodowy i chmielowy aromat.
    Dominuje mocna i wyraźna goryczka , słód mocno w tle.
    Nagazowanie w sam raz.
    Bardzo dobre piwo, pije się z przyjemnością, warto spróbować.
    Attached Files

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłote, z delikatną mgiełką. Zapowiada porządnego pilsa. [5]
      Piana: Po nalaniu od góry wygląda jak z ubitych białek, trochę gorzej od boku, widać średnie pęcherzyki. Redukuje się dość powoli. [4.5]
      Zapach: Tak jest, jest diacetyl czyli lekka słodkawa kwiatowość plus chmielowe akcenty. Jak w czeskim klasycznym pilsie. [5]
      Smak: Pierwsze wrażenie to silna goryczka. Potem odczucie to ulega stonowaniu. Piwo ma świetną pełnię smaku. Rewelacyjny balans miedzy goryczką a dopełniającą słodową podbudową. [5]
      Wysycenie: Optymalne, dość wysokie w przeciwieństwie do pozostałych piw z Browaru Rynek. [5]
      Opakowanie: Firmowe szkło i podkładka. Na butelkach dedykowana etykieta. [5]
      Uwagi: Rewelacyjny, chyba najlepszy obecnie polski pils. Wcześniejsze wersje chmielone czeskim żatcem, kolejne niemieckim hallertauem, obecna wersja polską marynką i lubelskim. Nie ustępuje najlepszym czeskim pilsom!

      Moja ocena: [4.95]
      Attached Files
      Last edited by docent; 05-09-2013, 11:45.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • nie_wiesz
        Member
        • 01-2013
        • 45

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowo złoty, klarowny. [4.5]
        Piana: Biała, dobnopęcherzykowa. Średnio wysoka. Dość szybko redukuje się do niskiej i zanika. [3.5]
        Zapach: Przyjemny i intensywny. Słodowy i ziołowy. Brak wad. Kojarzy się z porządnym czeskim piwem. [5]
        Smak: Wyraźna chmielowa goryczka. Lekko zalega, zachęcając do kolejnego łyka. Dobrze zbalansowane ze słodowością. Bardzo pijalne. [5]
        Wysycenie: Delikatne. Minimalnie za niskie. [4.5]
        Opakowanie: Butelka 330ml. Ładna, czytelna etykieta z logiem browaru, lecz zbyt typowo. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.725]

        Comment

        • RobertK
          Senior
          • 02-2013
          • 113

          #5
          Skąd to piwo jest ? gdzie można je dostać ?

          Comment

          • RobertK
            Senior
            • 02-2013
            • 113

            #6
            Juz znalazłem Rynek 14 Racibórz - tak blisko mnie, koniecznie musze odwiedzić

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemniejszy żółty, mocno mętne. [4.5]
              Piana: Biała, przy podaniu na 2 cm, bąbelki drobne w środku, przy szkle grubsze. Opadła dość szybko, pozostał cieniutki, dziurawy kożuszek, obręcz przy ściance i trochę plam. [3.5]
              Zapach: Wyraźny, bardzo przyjemny. Dominuje świeżutki chlebek wprost z pieca, zbożowość, potem dochodzi do nozdrzy zapach świeżych drożdży. [5]
              Smak: Idealna kompozycja słodowości, chlebowości i lekkiej nuty owocowej. Całości dopełnia bardzo wyraźna, cudownie chmielowa goryczka. Rasowy pils, dawno nie piłem tak dobrego przedstawiciela tego gatunku w Polsce. W tym momencie chyba nie ma konkurencji wśród warzonych nawet w minibrowarach pilsów. [5]
              Wysycenie: Idealne, nic dodać nic ująć. [5]
              Opakowanie: Pękaty kufelek firmowy, brak podkładki za co minus. [4]
              Uwagi: Piwko pite w browarze za rewelacyjna cenę 6,50 zł za 2x0,4 l (happy hours do godz.17).

              Moja ocena: [4.775]

              Comment

              • RobertK
                Senior
                • 02-2013
                • 113

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ładny złoty, mętny [4.5]
                Piana: średnia, do końca pozostaje nalot [3.5]
                Zapach: ładny słodowo-chmielowy [4.5]
                Smak: słodowość z goryczką dobrze zbalansowana, wytrawne bardzo smaczny pils [5]
                Wysycenie: odpowiednie dla gatunku [5]
                Opakowanie: pite z szkła [5]
                Uwagi: Kolejny bardzo dobry polski pils - a jednak jak sie chce to można. Cieszy, że to kolejny znakomity pils na Górnym Śląsku po Redenie (któremu pozostawię I miejsce).
                Mają tam też znakomity IPA "Chmielowy Kop"
                W tygodniu pon - piat. do 17.00 dwa piwa w cenie jednego - nigdzie w Polsce takiej oferty za taką jakość nie dostaniemy

                Moja ocena: [4.65]

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  #9
                  Pite wczoraj na dzień przed terminem (17.03.2014). Niestety piwo zdominowane jest przez diacetyl, rozumiem czeskie wzorce, ale tu zdecydowanie jest go za dużo. Piana mizerna, goryczka średnia. Reszta rzeczy jest w porządku, więc gdyby wyeliminować te dwie wady byłoby naprawdę porządne piwo. Na podstawie tej butelki to jednak rozczarowanie.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    Od ideału do przeciętności...
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bladożółty, jak dla mnie, to chyba jednak zbyt blady. [3]
                      Piana: Biała, drobna, dość wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
                      Zapach: Sympatyczny miks słodowo-chmielowy, doznania psuje jednak chwilowy powiew warzywny... [3]
                      Smak: Goryczka chmielowa, fajny chlebek, no, może jest także tutaj ślad tych skubanych warzyw, ale generalnie smaczne . [4]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
                      Opakowanie: Bączek, goły czarny kapsel, zielona eta z niezbyt wyszukanym logo browaru, starannie wykonana, trochę dziwi brak ekstraktu. [3.5]
                      Uwagi: Smaczny pils, nie zarżnięty chmielem .

                      Moja ocena: [3.525]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złocisty, klarowny [5]
                        Piana: drobna, biała, zwarta, mocna, długo się utrzymuje na piwie [4]
                        Zapach: słabo wyczuwalny ale miły, chmielowo-zbożowy [4]
                        Smak: w miarę pełne i treściwe, fajna, mocna chmielowa goryczka na solidnej podbudowie słodowo-zbożowej, orzeźwiające [4.5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: fajna etykieta na brązowym bączku, gładki kapsel [4.5]
                        Uwagi: bez kombinowania, czysty smaczny klasyk

                        Moja ocena: [4.325]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 21-09-2014, 10:06.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
                          Piana: Biała, za szybko opadła, zaznaczyła lekki ślad na szkle. [3]
                          Zapach: Całkiem przyjemny słodowo-chmielowy z lekkim czeskim masełkiem. [4]
                          Smak: Treściwe i syte, a jednocześnie z wysoką goryczką trawiasto-ziołową. Na finiszu jeszcze lepsze, pojawia się zboże z pola, jakby zmieszane z trawą cytrynową. [4.5]
                          Wysycenie: Dziwne, niezbyt wysokie, ale akurat tu pasuje. [4.5]
                          Opakowanie: Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Kocham bączki, więc moja ocena jest subiektywna. Na dodatek etykieta w starym stylu... [5]
                          Uwagi: Kruger_nr1, znów muszę się pokłonić. Podesłałeś mi świetnego lagera.
                          05.08.2016.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎