Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schönram, Schönramer India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    Schönram, Schönramer India Pale Ale

    Solidne, smaczne IPA o zawartości alkoholu 8%.
    W zapachu owoce tropikalne i cytrusy, w smaku podobnie wraz z nutą żywiczną i wyraźną grejpfrutową goryczką. Piwo bardzo rześkie, dobrze zbalansowane, błyskawicznie znikające ze szkła.
    Zakupione w katowickim "Browariacie".
    Foto :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Jak napisano na etykiecie, wykorzystano kombinacje zagranicznych i bawarskich chmieli.

    Barwa bursztynowa w kierunku pomarańczowej. W minimalnym stopniu zamglona.
    Biała, nietrwała piana. Zalega mikronaśnieżeniem po kilku minutach.
    W zapachu dość przyjemnie, owocowo, z przewagą tropikalnych papajowatych. Są i ziarniste słody i nieco drożdży na sam koniec.
    Smak już rozczarowuje. Atakuje na początek mocną goryczką, która sama w sobie jest nawet przyjemna i ma grejpfrutowo-trawiasty charakter. Niemiło zaskakuje za to brak wyraźnego, pełnego bukietu. Bo po wspomnianej goryczce niewiele się dzieje aż do momentu pojawiania się słodkawych słodów. I w zasadzie ta słodowość determinuje profil smakowy. Gdzieś tam też w tle odczuwa się te 8%. W posmakach pojawiają się na dodatek nieco kartonowe klimaty.
    Nagazowanie prawidłowe dla stylu, średnie, nienachalne.
    Butelka jak w poście wyżej. Mnie ta estetyka nie ujęła. Kapsel firmowy.

    Piwo ładnie pachnie i tyle. W ustach zaś przypomina nachalnie nachmielonego koźlaka. Tak to jest jak tradycyjny bawarski producent weizenów, hellesów i pilsów bierze się za wszelką cenę za modną nową falę. Raz wyjdzie tak a raz śmiak. Za śmak jest u mnie tylko 6,5 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎