Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Ale Ciacho

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Ale Ciacho

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, mętne. [5]
    Piana: Średnia obfitość, drobna konsystencja. Zanika szybko do cienkiej warstwy. [3.5]
    Zapach: Na pierwszym planie cynamon, na drugim goździk, na trzecim kardamon. Mocno przyprawowe, jak jakieś świąteczne. [4]
    Smak: Smak owocowo-przyprawowy z umiarkowaną treściwością i na szczęście również umiarkowaną słodyczą. W posmaku wyczuwalny charakterystyczny posmak szarlotki. Niestety wskutek wygazowania wyczuwalna jest również cierpkość. [4]
    Wysycenie: Niskie, za niskie. [2.5]
    Opakowanie: Projekt graficzny odróżniający się od pozostałych piw browaru. Minus za brak informacji o woltażu. [4]
    Uwagi: Całkiem ciekawe przyprawowe piwo bez zbytniej słodyczy, dobre na przykład na Wielkanoc. Szkoda, że zbyt szybko się wygazowuje.

    Moja ocena: [3.925]
    Attached Files
    Last edited by docent; 18-06-2014, 11:36.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Czy to piwo jest dosładzane?

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemni-brązowy, mętne [4.5]
        Piana: beżowa, drobna, zwarta, opada powoli, osadza sie na szkle drobnymi kępkami [3.5]
        Zapach: słodowo-goździkowy [3]
        Smak: dość pełne i treściwe, w smaku dominuje posmak przypraw jak goździki i cynamon, dopiero na drugom planie da się wyczuć lekką pestkową owocową goryczkę oraz słodowy akcent, ogólnie całość niezła, ale to nie przyprawy w piwie powinny dominować [3]
        Wysycenie: odrobinę za duże [4]
        Opakowanie: zakupione w browarze, butelki w lodówce bez etykiet, kapsel gładki, 2 pkt za piękne okoliczności przyrody wokół browaru [2]
        Uwagi: Przyprawy do ciasta, a nie do piwa, tyle w temacie

        Moja ocena: [3.125]
        Attached Files
        Last edited by becik; 03-07-2014, 19:18.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Alkohol 4,7%:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Piwo dla miłośników pierników. Zarówno w zapachu jak i w smaku dominuje cynamon i goździki. Na szczęście piwo nie jest zbyt słodkie.
            U mnie na etykiecie stoi napisane: alk. 4,2% obj., więc może na lato obniżyli woltaż. Warka 01.01.2016.
            Last edited by Pinio74; 24-08-2015, 19:18.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnobrązowy, mętny [4]
              Piana: drobnopęcheżykowa, minimalna, szybko zostaje tylko pierścień [3]
              Zapach: piernikowe, cynamon, goździki [4]
              Smak: cynamon, goździki, słodowe, delikatna goryczka, trochę wodniste, słodycz praktycznie nieobecna ,zostawia lekko kwaskowaty posmak [3.5]
              Wysycenie: znikome, z za niskie [2]
              Opakowanie: "Inne", ale pasujące do stylu i zachęcające do spróbowania, pełny skład, temp. serwowania. [4.5]
              Uwagi: po zachęcającym piernikowym aromacie spodziewałem się więcej, przydało by się trochę więcej ciała i słodyczy, bo same przyprawy to jeszcze nie ciastko. Warka do 1.01.2016/ 4,2% vol. alkoholu

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Bardzo wyraźna i mocna nuta przyprawowa. Praktycznie nie czuć ciasteczkowego profilu slodu, no chyba że miało ich nie być. Słabe, zbyt słabe nascycenie. Chętnie powtórzę jak będzie dopracowane. Pite z kija.

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, mętne. [3.5]
                  Piana: Słaba, wymuszona, nie chce się tworzyć i po chwili nie ma po niej śladu. [2.5]
                  Zapach: Słodki. Pierniki - goździk, cynamon, czekolada. Lekko pszeniczny, ziołowy. [4.5]
                  Smak: Trochę cierpkie na wstępie. Słodycz stonowana w przeciwieństwie do tego co sugerował zapach. Mocno przyprawowe. Goryczka niska. [4]
                  Wysycenie: Niskie, OK. [4]
                  Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                  Uwagi: Warka 1.01.16 Może nie do picia na codzień ale oferowane doznania są zdecydowane pozytywne.

                  Moja ocena: [4.025]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 08-09-2015, 21:02.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎