Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Kejter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Kejter

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciany, bursztynowy, nisko-średnio mętny. [4.5]
    Piana: Niezbyt obfita, redukuje się do obrączki, ze szczątkowym "lejsingiem". [2.5]
    Zapach: Intensywny, owoce tropikalne i cytrusy (marakuja, mango, grejpfrut) [5]
    Smak: Przyjemny, podobny jak w aromacie. Goryczka średnio-niska grejpfrutowa, dość szlachetna. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. Mogło by być wyższe. [4]
    Opakowanie: Fajna etykieta w Szałpiwowskim stylu. Niestety brak info o użytych drożdżach. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 20.12.2014. Bardzo dobre piwo, warte zakupu.

    Moja ocena: [4.425]
    Attached Files
    Last edited by Klatak; 15-09-2014, 20:28. Powód: foto

    Comment

    • Cwieku666
      Junior
      • 04-2014
      • 26

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn, lekko mętne; [4]
      Piana: Średnio-niska, drobno i średnio pęcherzykowa, trochę śladów piany zostaje na szkle, szybko opada; [3.5]
      Zapach: Średnio intensywny, grejpfrutowy; [4]
      Smak: Średnia niezalegająca goryczka, grejpfrutowy, po jakimś czasie można było wyczuć minimalny alkohol; [4]
      Wysycenie: Dobre nie za wysokie; [4]
      Opakowanie: Ciekawa etykieta; [4]
      Uwagi: Warka do 20.12.2014

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • x57
        Senior
        • 05-2011
        • 247

        #4
        Kolor bursztynowy, zmętnione.
        Piana niska, średnio-pęcherzykowa, nietrwała.
        Aromat niezbyt intensywny, cytrusy, owoce tropikalne, lekko słodowy, lekki karmel, jakiś dziwny lekki aromat jakby gumy, plastiku(fenole?)
        Smak lekkie cytrusy, lekka słodowość, estry, karmel, lekki aldehyd w finiszu, lekki alkohol
        Goryczka średnia, krótka, minimalnie szorstka
        Odczucie w ustach pełnia średnio-niska, wysycenie średnio-niskie, trochę szorstkie

        Z lekkimi wadami, może minimalnie zbyt wytrawne jak na styl, aromaty na dość niskim poziomie ale ładnie zbalansowane i całkiem pijalne.
        Last edited by x57; 19-09-2014, 22:07.

        Comment

        • Mawel
          Member
          • 04-2014
          • 65

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn, delikatnie mętne. [4]
          Piana: Skąpa, szybko redukująca się. [3]
          Zapach: Średniointensywny aromat amerykańskich chmieli. [3.5]
          Smak: Średnio wytrawne. Trochę płaskie w smaku i możnaby podkręcić goryczkę. Sprawia wrażenie piwa lżejszego niż jest. Mimo to całkiem przyjemne i sesyjne. [4]
          Wysycenie: Niskie, takie lubię. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo lubię etykiety szałupiw. Pełen skład. Brakuje mi tylko informacji o samym stylu piwa, ale to tym większa frajda z zakupu. [4.5]
          Uwagi: Warka 20.12.2014

          Moja ocena: [3.775]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztyn z delikatnym zamętnieniem [4.5]
            Piana: jasny beż, drobna, zwarta, opada powoli ale zauważalnie, osadza się drobnymi plackami na szkle [3.5]
            Zapach: dość dobrze wyczuwalny, ostry iglasty zapach z cytrusami w tle [3.5]
            Smak: pełne i treściwe, w smaku niestety dominuje zbyt mocna goryczka będącą mieszaniną sosnowych igieł i pogryzionych pestek cytryny, wykręca, na drugim planie dopiero da się wyczuć chmielowy posmak oraz fajną słodowo-chlebną podbudowę [3.5]
            Wysycenie: troszkę za duże [4]
            Opakowanie: średnio etykiety Szału Piw mi się podobają, gładki kapsel [3]
            Uwagi: Zdecydowanie lepsze niż poprzednia wersja z Bartka, ale ta goryczka bardziej męczy niż daje przyjemność

            Moja ocena: [3.55]
            Attached Files
            Last edited by becik; 30-09-2014, 17:05.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowe niemal idealnie klarowne. [4.5]
              Piana: Drobna, niewysoka, lekko wymuszona, średnie pęcherze pojawiają się dość szybko. A piana redukuje się do obrączki. [3.5]
              Zapach: Słodki, delikatnie cytrusowy z połączeniem tropikalnych owoców. Dalej trochę zieleni i nut iglastych. Szybko się ulatniają i pozostają w kontrze z lekką zbożową i estrowo alkoholową nutką. [3.5]
              Smak: Wytrawne, słodowe niestety nie ma tutaj za wiele smaków chmielowych, goryczka na średnim poziomie. Delikatny karmel trochę nut chlebowych , delikatna chmielowa zieleń. Jestem rozczarowany. [3]
              Wysycenie: Tutaj gra bardzo dobrze, niewysokie. [4]
              Opakowanie: Szałpiw wg. mnie ma jedne z ładniejszych etykiet na rynku. [5]
              Uwagi: Rozczarowanie spodziewałem się czegoś bardziej aromatycznego, bardziej chmielowego a tu trochę nudno.

              Moja ocena: [3.45]

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnozłoty, jasnobursztynowy, zmętniony. [4.5]
                Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, szybko redukuje się do cienkiej warstwy. [3.5]
                Zapach: średnio intensywny, cytrusy i owoce tropikalne, jest również baza słodowa, delikatnie karmelowa, fajnie całość zbalansowana. [4]
                Smak: wytrawne, lekko cytrusowe, również delikatny karmel, wyczuwalne nuty estrowe, goryczka średnia w kierunku niskiej. [4]
                Wysycenie: średnie do niskiego, mogło by być trochę wyższe. [4]
                Opakowanie: ładna grafika, pełen skład, wszystko co potrzeba. [4]
                Uwagi: bardzo dobry balans między chmielem, a słodem.

                Moja ocena: [3.975]
                Last edited by rafael52; 03-03-2015, 23:06.

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowe, jasne, zmętnione. [4]
                  Piana: Nic nadzwyczajnego, ale trzyma fason. Średniopęcherzykowa, niezbyt trwała, lekko firankuje. [4]
                  Zapach: Słodycz, chmiele, iglaki, słodycz, podfermentowany cytrus. [3.5]
                  Smak: Bardzo pijalne. Nie wiem skąd się bierze słodycz, ale nieco jej tu za dużo. Słodycz typu przejrzały owoc tropikalny plus cukier. Brakuje wyrazistej chmielowej kontry. No i pod koniec niepotrzebnie wyczuwalna alkonuta. [4]
                  Wysycenie: Niezauważalne. Tak trzymać. [5]
                  Opakowanie: Sympatyczny piesek na niebieskim tle. Do smaku jeszcze z wuchta chmielu by się zdała, ale na etykiecie jest co potrzeba. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, zmętnione [4.5]
                    Piana: drobnopęcherzykowa, średnio trwała, łatwa do pobudzenia, ładny lacing [4.5]
                    Zapach: na pierwszym planie karmel, dopiero potem żywica, cytrusy, tropikalne owoce [4]
                    Smak: karmelowe, słodkawe, trochę cytrusów, średnio-niska, żywiczno-iglasta goryczka, za niska [3.5]
                    Wysycenie: Średnio-niskie, mogłoby być trochę wyższe [4]
                    Opakowanie: grafika przeciętna,pełny skład, temp. serwowania. Nie potrafiłem znaleźć stylu piwnego(dopiero za 3 razem doczytałem się że to piwo "bursztynowe") z czym mam problem z każdym piwem z tego browaru. [2.5]
                    Uwagi: Na opakowaniu jest więcej chmielu niż w piwie, spodziewałem się będzie go "wuchtę". Do poprawy jeszcze te nieszczęsne etykiety. Mimo tego piwo nie jest złe, a nawet dobre szczególnie na początek piwnej przygody.

                    Moja ocena: [3.8]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Gatunek tego piwa to amber ale, nie pale ale(tak tu jest klasyfikowane przy ocenianiu), wszak na etykiecie jest napisane ""bursztynowe, górnej fermentacji" jako styl piwny.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23794

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gatunek tego piwa to amber ale, nie pale ale(tak tu jest klasyfikowane przy ocenianiu), wszak na etykiecie jest napisane ""bursztynowe, górnej fermentacji" jako styl piwny.
                        Pale ale mieści w sobie wiele odmian, w tym i bursztynowe, dla porządku poprawiłem, dzięki.
                        Last edited by ART; 27-08-2015, 07:15.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • GSE
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 424

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: klarowny, ciemnomiedziany, bursztyn to nie jest [4]
                          Piana: drobnoziarnista, oblepia szkło i długo się utrzymuje [3.5]
                          Zapach: mało intensywny, raczej karmelowy, słodki, chmiele tylko majaczą gdzieś w tle, po ogrzaniu pojawiają się delikatne iglaki i miód [1.5]
                          Smak: niestety nie jest dużo lepszy niż aromat.. wodnisty (trudno uwierzyć, że to ma 15 Blg), nijaki, raczej słodki, lekko miodowy i karmelowy, ta "wuchta chmielu" nie wniosła żadnych owoców ani nawet żywicy, tylko tępą długą popiołową goryczkę z brakiem jakiejkolwiek kontry, w posmaku pojawia się może jakiś grejpfrut (ale nie soczysty, tylko mocno wysuszony) i pozostawia taki piekący, herbaciany posmak [2]
                          Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, może być [3]
                          Opakowanie: kreskówkowy kolorowy kejterek w worku z chmielem, spoko, tak jak historyjka opowiedziana gwarą wielkopolską i szczegółowy skład [3.5]
                          Uwagi: szczerze, nie piłem chyba słabszego AAA i zacząłem się zastanawiać jak to trafiło do Top 50 RB.. chyba też nigdy żadnego piwa tak długo nie męczyłem. szału nie ma, a to przecież Szałpiw - więc niech lepiej warzą sztosy a nie zajmują tanki na takie wypusty
                          warka do 04/07/2017

                          Moja ocena: [2.2]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎