Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Naked City

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Zodiak, [Raduga] Naked City

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
    Piana: Wysoka, raczej trwała, bielutka, zostawia na ściankach grube wąsy, zbita, gęsta. [4.5]
    Zapach: Mocno citru-sowy (hyyy), tropikalny, lekko słodowy, przyprawowy, przyjemny. [4.5]
    Smak: Mocna grapefruitowa goryczka natychmiast skontrowana przyjemną, trochę ciasteczkową słodowością. Piwo jest treściwe, owocowe, cytrusowe. I niby to wszystko już grali, niby w zalewie wszelkiej maści amerykańskich górniaków trudno teraz o coś ciekawego, ale to piwo jest po prostu świetnie skomponowane. Wszystko jest na swoim miejscu. [4.5]
    Wysycenie: Nawet wysokie, ale pasuje. [5]
    Opakowanie: Nie wiedziałem wcześniej, że istnieje taki film, jak naked city. Skład dokładny, opis piwa jest, ale taki grzeczny, standardowy. [4]
    Uwagi: Może nie za wiele w nim belgijskości, ale pije się je nadzwyczaj przyjemnie.

    Moja ocena: [4.525]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I zdjęcie:
      Attached Files

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn z solidnym zmętnieniem. [4]
        Piana: Obfita, z początku drobno zbudowana jednak szybko się dziurawi, kiepsko zdobi szkło. Chyba najsłabszy element piwa, ale niech będzie delikatnie naciągane 4. [4]
        Zapach: Dość intensywny w tym jakieś 2/3 to nuty amerykańskiego chmielu a 1/3 to Belgia. Słodki z dominacja owoców egotycznych, cytrusów i estrów. [4.5]
        Smak: Piwo w teksturze wydaje się być dość wytrawne, jednak doznania smakowe są relatywnie słodkie. Podobnie jak w aromacie solidna dawka ameryki, która jest akcentowana na początku łyku. Później przychodzi kolej na nienachalne belgijskie posmaki i nieprzesadnie intensywną goryczkę. Bardzo pijalne. [4.5]
        Wysycenie: Średnio wysokie, niby pasuje ale mogło by być niższe bo mocno zapycha. [4.5]
        Opakowanie: Jak zwykle perfekcyjna, chyba najlepsza Radugi, standardowo komplet informacji. Brakuje tylko firmowego kapsla. [5]
        Uwagi: Warka z datą do 06.09.2015. Kolejne bardzo przyjemne i solidne piwo z browaru Raduga. Do tego jedno z najbardziej pijalnych Belgian IPA jakie miałem okazję pić.

        PS. Czy tylko mi się wydaje czy piwa Radugi z Witnicy są lepsze niż z Zodiaka?

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • KarlPopper
          Senior
          • 11-2013
          • 133

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn. Barwa kojarząca się ze stylem ale potworne zmętnienie. [3.5]
          Piana: Średnipęcherzykowa, estetycznie oblepia szkło. Szybko redukuje się do dosyć trwałej, około pół centymetrowej obrączki. [4]
          Zapach: Mieszanka cytrusów od amerykańskich chmieli i belgijskiej przyprawowości daje charakterystyczny zapach a'la gruszka (przynajmniej moim zdaniem). Wydaje mi się, że wraz z ociepleniem belgijskie nuty stają się coraz wyraźniejsze. Przyjemny aromat. [4.5]
          Smak: Słodowośc belgijska, skontrowana dosyć tępą, odrobinę zalegającą goryczką, całość jednak dobrze się komponuje. Może goryczka nie jest najszlachetniejsza, ale moim zdaniem jest to solidny przedstawiciel stylu Belgian IPA. [4]
          Wysycenie: Odrobinę za duże, potęguje wrażenie mocnych przypraw. [4.5]
          Opakowanie: Świetna etykieta, w stylu Radugi. Są informacje, jest nawiązanie do klasyki kinematografii noir. Sama grafika pokazuje tytułową nagość w sposób niewulgarny. [5]
          Uwagi: Zakupione w krakowskim Składzie Piwa.

          Moja ocena: [4.225]
          Live Craft. Die Punk.

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty, jasno bursztynowy, zmętniony. [4]
            Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, jednak szybko się dziurawi i powolnie opada zostawiając ślady na szkle. [3.5]
            Zapach: na pierwszym planie aromaty amerykańskich chmieli, cytrus, grejpfrut, żywice, na drugim planie belgijskie nuty fenolowe, przyprawowe. [4]
            Smak: średnio wytrawne z przyjemną jedwabistości, delikatna oleistość, wyczuwalne wszystko to co w aromacie, nuty amerykańskich chmieli oraz belgijskie klimaty, goryczka średnia, chmielowa, cytrusowo, żywiczna z akcentami przyprawowymi. [4]
            Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego. [4.5]
            Opakowanie: w stylu Radugi, całkiem ładna grafika, dopracowana, na kontrze sporo danych o piwie. [4.5]
            Uwagi: warka do 06.09.2015.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, solidnie zmętnione. [3.5]
              Piana: Biała, drobno i średnio pęcherzykowa, bardzo obfita i trwała. Ładnie krążkuje. [4.5]
              Zapach: Świetny aromat żółtych owoców i belgijskich fenoli - pieprzu. W tle błąka się nuta siarkowa. [4]
              Smak: Nuty mango, liczi, brzoskwini i pieprzu. Dobra goryczka, przyjemnie kontruje dużą pełnię. Finisz przyjemnie długi, grejpfrutowo-pieprzowy. Niestety po wypiciu połowy piwo stało się mocno męczące, przytłaczało pełnią. [3.5]
              Wysycenie: Średnie, dobrze dobrane do smaku. [4.5]
              Opakowanie: Ciekawa grafika, jednak etykiety Radugi nie do końca mnie przekonują. [4]
              Uwagi: Naked City to bardzo sycące, przygniatające pełnią IPA, z dobrą goryczką i przyjemnymi nutami żółtych owoców. Akcenty belgijskie na średnim poziomie.

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, mętny. Mętnie mi się kojarzy z kompotem wigilijnym... [4]
                Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, dość trwała, osadza się. [4]
                Zapach: Słód, owoce... i fajnie w to wplatana delikatna sosna. [4]
                Smak: Silna, ściągająca goryczka, podparta tłem owocowym. Słabym, bo słabym, ale zawsze. [3.5]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                Opakowanie: Ciekawe, trochę (jak dla mnie) artystowskie, ale ja się nie znam i mogę nie rozumieć - nie mam kolorowych rajbanów, spodni-rurek i brody... . Goły czarny kapsel. [4]
                Uwagi: Belgi z Lidla (a co!) w lodówce się tłoczą, to se belgijską ipę szczeliłem .

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Bursztynowy, mętny.
                  Piana: Kremowa, bardzo obfita, gęsta, średnio trwała. Opada do podziurawionej mgiełki oblepiając szkło.
                  Zapach: Głównie amerykańskie chmiele: niezwykle wyraźny przejrzały melon, cytrusy. Klimaty belgijskie w zasadzie niewyczuwalne.
                  Smak: Dosyć treściwe. Niezła podbudowa słodowa, wyraźny amerykański chmiel, dalej głównie o charakterze melona. Belgia zaczyna się pojawiać w postaci lekkiej nutki przyprawowo-pieprzowej, początkowo dosyć nieśmiałej, ale w miarę ogrzewania wychodzącej coraz bardziej. Goryczka średnia, żywiczno-przyprawowa, dosyć mocno zalegająca.
                  Wysycenie: Średnio niskie.
                  Ogółem: Dobre.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6114

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mętny żółto-pomarańczowy. [4]
                    Piana: Od początku duża i wcale nie chciała opadać... powoli jak już. [4.5]
                    Zapach: Ciężka mięta [3.5]
                    Smak: Zielsko, piwo jest ściągające i garbnikowe. Ciężki tropik. Pod koniec już następuje przyzwyczajenie łyk za łykiem tak nie zgrzyta. Jednakże łodygowość selera naciowego jest. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Blade i nie kontrastowe. Zlewa się. Kobitka powinna być graficzna na tle zdjęcia. [3]
                    Uwagi: Mimo wszystko mogę przyznać ocenę "ok" bo piwo jest konkretne i czasem takie mi podejdzie, zwłaszcza jak da się do niego przyzwyczaić .

                    Moja ocena: [3.625]
                    Attached Files
                    Last edited by Javox; 27-03-2015, 09:48.

                    Comment

                    • cyoorka
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 338

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowe, zamglone. [4]
                      Piana: Obfita, początkowo drobna, szybko się dziurawi i powoli znika, obficie zdobiąc szkło. [4]
                      Zapach: Zaraz po nalaniu cytrusowy. Po chwili "skórzany", dziki, fenolowy. [4.5]
                      Smak: Wytrawne, cytrusowo-fenolowe, z przewagą tego drugiego. Goryczka średnia. [4]
                      Wysycenie: Wysokie, odświeżające. [4]
                      Opakowanie: Fajna idea, ale owalny kształt nie pasuje do estetyki plakatu filmowego. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4]
                        Piana: Wysoka, trwała, ładnie koronkuje. [4.5]
                        Zapach: Owoce tropikalne, żywica, dość silny. [4]
                        Smak: Lekko słodowy, słodkawy, mocna żywiczno-cytrusowa chmielowość i cytrusowa goryczka, średnia. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Stylowe, jak zwykle zresztą. [4.5]
                        Uwagi: Bardzo dobre AIPA, ale "belgijskości" nie czuję w nim wcale. Chyba, że to te owoce w zapachu. Zbalansowane, goryczka wyraźna, ale nie przytłacza. Smaczne, ale niezgodne z deklarowanym stylem.

                        Moja ocena: [4.275]
                        Last edited by kenny; 24-04-2015, 22:58. Powód: literówka

                        Comment

                        • meszek0009
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 247

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Głęboki, zmętniony bursztyn. [4]
                          Piana: Piękna, wysoka, gęsta piana, bardzo trwała, 1,5 cm warstwa pozostaje cały czas [5]
                          Zapach: Cytrusy, lekkie alko, morela w tle. Coś też nieprzyjemnego wychodzi po zabełtaniu w szkle, nic intensywnego, nie potrafię określić. Generalnie mało intensywny i mało złożony zapach. [3]
                          Smak: Tutaj lepiej, są słodkie owoce, morele, gruszki. Oprócz tego cytrusy i trochę tępa, nieułożona goryczka, ale na odpowiednim poziomie. Wytrawne, zadziwiająco lekkie i pijalne. Minimalna ilość przypraw. Smaczne. [4]
                          Wysycenie: Trochę za niskie, piwo jest bardzo aksamitne, gładkie, ale jak ma to być IPA, to jednak trochę większe by nie zaszkodziło. [3.5]
                          Opakowanie: Ok. [5]
                          Uwagi: Nic specjalnego, nie zapadnie w pamięć, ale też nic niedobrego

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • PiVoSH92
                            Member
                            • 05-2015
                            • 82

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, mętny [4]
                            Piana: Wysoka, gęsta, lacing świetny - w połowie szklanki jednak został tylko cieniutki kożuszek, który nie przykrywał całej powierzchni piwa [4.5]
                            Zapach: Cytrusy, więcej cytrusów, lekko cierpki, białe owoce - bardzo przyjemny [4]
                            Smak: Ewidentnie piwu pomaga wysoka temperatura - na początku (prosto z lodówki) tylko tępa, zalegająca, łodygowa goryczka, w miarę ogrzewania pojawiają się cytrusy, sosna, żywiczna goryczka, która zaczyna się świetnie komponować z resztą, tępota goryczki odchodzi w zapomnienie. Tuż poniżej temp pokojowej (czyli te zalecane 14*C) piwo jest świetnie zbalansowane, czuć w smaku chmiele, słody ledwie wyczuwalne, goryczka odpowiednia, żywiczna i średnio-wysoka [4]
                            Wysycenie: Orzeźwiające, poprawia pijalność [4.5]
                            Opakowanie: Nie ma 5, bo brak firmowego kapsla. Po prostu podobają mi się opakowania browaru Raduga, a informacje podane na kontretykiecie więcej niż wystarczające [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.1]

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Kolor: Bursztyn, zamglone.
                              Piana: Oblepia szkło, osadza się warstwą na powierzchni.
                              Zapach: Kwiaty, mirabelki, nuty miodowe, zbożowe. Pachnie świetnie.
                              Smak: Słodkawe o oleistej konsystencji. Przyprawowy charakter dobrze zbalansowany przez rześki owocowy chmiel. Krótka goryczka na finiszu i długi owocowy posmak.
                              Wysycenie: Średnie, OK.
                              Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład.
                              Uwagi: Warka 6.09.15 Następne świetne piwo od Radugi - idealnie wyważone, ciekawe i pijalne. Może i mało w nim Belgii ale akurat taka doza idealnie trafia w moje gusta.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎