Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Naked City

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: pomarańczowe, dość zmętnione [3]
    Piana: Średnia, złamana biel, trwała, po zredukowaniu się nadal jest jako kożuch, którzy przysłania całe piwo, co bardzo lubię. [4.5]
    Zapach: Przyjemny w miarę intensywny aromat amerykańskich chmieli, są tutaj cytrusy, słodkie owoce, lekka chlebowa słodowość i odrobina belgijskich estrów. [4]
    Smak: W smaku jest inaczej nie ma przewagi chmielowej, choć goryczka całkiem przyjemna, głównie nuty słodkie słodowe i belgijska przyprawowość. Goryczka całkiem przyjemna nienachalna, piwo z wysoką pełnią. [4]
    Wysycenie: Jest w porządku, może ciut wyższe niż bym oczekiwał ale nie przeszkadza w żaden sposób. [3.5]
    Opakowanie: Może być, choć to chyba najbrzydsza z dotychczas wypuszczonych. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zamglony jasny bursztyn. [4]
      Piana: Obfita, średnio pęcherzykowa i nawet trwała, oblepia szkło. [4]
      Zapach: Dużo gumy balonowej, kwiatowość, słodkie cytrusy i żywica, bardzo fajnie zbalansowany. [4.5]
      Smak: Mocna iglasto-cytrusowa goryczka lecz lekko zalegająca, słodowość w postaci moreli i belgijskich nut nie daje rady w walce z goryczką. [4]
      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, preferowałbym niższe. [3.5]
      Opakowanie: Nie jest złe lecz etykiety Radugi lekko mnie odpychają [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy zmętniony [4.5]
        Piana: Jasna, obfita, opadła do małej warstwy. [4]
        Zapach: Głównie chmiele w nucie owoców tropikalnych i cytrusów plus słodycz od słodów. [3.5]
        Smak: Lekko słodkawe słody kontrują mocną goryczkę w nucie owocowej. Czuć też przyprawy i drożdże. Jak dla mnie mało wyraziste. [3.5]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
        Opakowanie: To już klasyka! [5]
        Uwagi: Mało w tym piwie belgijskości.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, ciemny miedziany, metny [4.5]
          Piana: Na początku obfita po czym opada do ładnego kozuszka i tak już pozostaje oblepiając szkło [4]
          Zapach: Słodkość słodowa, cytrusy, owoce, amerykańskie chmiele, żywiczność, zapach bardzo intensywny [4.5]
          Smak: Belgijskie akcenty - zdecydowanie na pierwszym planie, szampan, goździk, wspaniała goryczka, cytrusy i owocowość, słodycz zharmonizowana z goryczką, żywiczność [4.5]
          Wysycenie: Średnie, poprawne [4.5]
          Opakowanie: Jak najbardziej na plus, duże brawa za dokładny opis na kontretykiecie [4.5]
          Uwagi: UWAGI:

          Piwo kupione w TESCO i nie jest to Piwo Belgian IPA które występuje z etykietą jak u kolegów wyżej ( owalna etykieta ) jest to chyba inna odmiana NAKED CITY ( prostokątna etykieta ) bo na stronie producenta występują 2 rodzaje NAKED CITY różniące się składem.



          To które opisuję ma parametry:

          Piwo w stylu Bel­gian IPA — ide­alne połącze­nie chmielowego charak­teru IPA ze złożonymi, owocowymi i przypra­wowymi nutami belgijskimi.

          EKSTRAKT: 16 % WAG.
          ALKOHOL: 6,5 % OBJ.
          GORYCZKA: 65 IBU.
          CHMIELE: ZEUS, SIMCOE, CENTENNIAL, CASCADE, MAGNUM.
          DROŻDŻE: WLP556

          Natomiast to NAKED CITY opisywane w postach wyżej to:

          Piwo w stylu Bel­gian IPA — ide­alne połącze­nie chmielowego charak­teru IPA ze złożonymi, owocowymi i przypra­wowymi nutami belgijskimi.

          EKSTRAKT: 15,5 % WAG.
          ALKOHOL: 6,0 % OBJ.
          GORYCZKA: 65 IBU.
          CHMIELE: CASCADE, CITRA, WARRIOR, MAGNUM, ZTC, SIMCOE.
          DROŻDŻE: Goz­dawa BFSAY

          Proszę ewentualnie moderatorów o utworzenie nowego postu z nowym Piwem z uwzględnieniem mojej recenzji.

          WARKA:
          06.04.2016r

          Bardzo dobre Piwo, treściwe i bardzo pijalne, połączenie akcentów Belgijskich z amerykańskimi chmielami. Jak dla amatora lubiącego

          Moja ocena: [4.45]
          Attached Files
          Last edited by slyboots; 16-01-2016, 19:08.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #20
            Zgłoszenia nowych piw to proszę czynić w temacie dot. nowych piw, a nie w treści oceny. Aczkolwiek po chwili namysłu - przy takiej kapryśnej dostępności chmieli, mnożyłyby się tematy jak króliki. Więc można z grubsza przyjąć że to jest drobna wariacja tego samego piwa.
            Last edited by ART; 18-01-2016, 13:17.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziano-brązowy, nieco mętny [4.5]
              Piana: taka jak w ipach: na początku gruboziarnista, po chwili opada, zostawia lacing [4]
              Zapach: wyraźny fenolowy goździkowo-korzenny [4.5]
              Smak: spodziewałem się głębokich doznań, korzennych aromatów, tymczasem okazało się zawodem. kwaśno-gorzki smak, przy czym goryczka jest ściągająca, przytłaczająca wszystkie aromaty, przez co piwo wydaje się naprawdę gorzkie - niby miało mieć 65 IBU, a nie pamiętam żeby którekolwiek piwo w granicach stówy tak mi wykręciło gębę. belgijskie nuty z początku wyczuwalne tylko retronosowo. po ogrzaniu pojawiły się aromaty kremowo-goździkowe, jednak bez szału. ale true hopheadom pewnie podejdzie [3]
              Wysycenie: odpowiednio nagazowane [5]
              Opakowanie: jak to Raduga - nie brakuje informacji, zachęca do obejrzenia oscarowego filmu noir (a nawet niekumaci przyuważą gołą babę i panoramę miasta); może kiedyś dorobią się sygnowanego kapsla [5]
              Uwagi: partia do 06.04.2016, wersja Tesco z 6,5%ABV i prostokątną etą

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                #22
                W Tesco w Bielsku wrzucili promocję 1,99 zł warkę 06.04.2016r.
                Jak na piwo z datą za 2 dni jest bardzo dobre, goryczka nadal bardzo wyrazista, belgijskie nuty fajnie współgrają całą resztą, zakup czterech był dobrą decyzją

                Comment

                • forra6
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 413

                  #23
                  No nieźle - w moim Tesco - wczoraj czyli 05.04 ta sama warka do 06.04 czyli dziś po 5.38zł sorry nie kupiłem. A szkoda, bo liczyłem na sensowną promocję.
                  Don't trust nobody, It will cost you much too much
                  Beware of the dagger, It caress you at first touch
                  O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎