Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Kasztelan Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kasztelan, Kasztelan Białe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotawy, raczej mętny. [4.5]
    Piana: Nawet ładna, biała, drobna, ładnie osadza się na ściankach, tylko szkoda, że mało trwała. [4]
    Zapach: No proszę. Spodziewałem się, że to będzie "pszeniczny lager", a tu wygląda na to, że to jest hefe-weizen. Banany, trochę goździków, całość mało intensywna, ale nie pachnie źle. [3.5]
    Smak: Przypomina koncernowe pszeniczniaki, które łatwo można dostać w wielu krajach Europy. Czyli jest niezbyt treściwe, wyraźnie kwaskowate, jednak przewija się i jakiś zbożowy posmak i inne nuty typowe dla hefe-weizenów - ale wszystko to jest po prostu mało intensywne. Niemniej pije się w miarę przyjemnie. [3.5]
    Wysycenie: Trochę za wysokie, [4.5]
    Opakowanie: Nie podoba mi się ta seria. A i informacji niewiele. Za to kapselki ładne. [3]
    Uwagi: Jest lepiej, niż się spodziewałem. Rewelacji oczywiście nie ma, ale jest przyzwoicie.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #3
      skusiłem się i ja
      Kolor: Złotawo-żółty, mętno-opalizujący.
      Piana: Biała, drobna, jak na weizena niezbyt obfita, ale trzyma się do końca, choć jakoś szałowo nie oblepia szkła
      Zapach: goździk, leciutki banan, lekko kwaskowy zapach

      Smak: smakuje jak okocim pszeniczny, czyli lekko rozwodniona, w miarę przystępna pszenica. Przeważa goździk i kwaskowaty posmak. Bardziej wytrawne, niż słodkawe. Brakuje mi dojrzałego banana oraz gumy balonowej. Ogólnie nie jest źle.

      Wysycenie: średnie
      Opakowanie: odpustowe, nie sugerujące stylu. Opis mało czytelny, ogólnie nie wiadomo co się kupuje. Czy to będzie wit, jaśniutki lager, czy pszenica. "Durnie", nie potrafią "sprzedawać piwa". Przypuszczam, że za rok nie będzie już tej nazwy.

      Uwagi: cena 2,49zł w promo tesco
      Lekko rozwodniona pszenica w stylu Kultu czy okocima psz. Jak na dolnego hefeweizena jest zaskakująco nieźle. Brakuje co prawda treści oraz bogatszego smaku, ale w tej cenie nie znajdziemy lepszego podobnego piwa
      KOD LPL02F/126
      warka do 31.06.2016
      Jak będzie jeszcze na jakiejś promocji to zakupię w celu sprawdzenia kolejnych wypustów.
      Last edited by dlugas; 06-06-2015, 16:31.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Moim zdaniem najlepszy z 3 nowych Kasztelanów, chociaż do dobrej pszenicy trochę mu brakuje. Powyższe porównanie z Okocimiem pszenicznym bardzo trafne. Dobre na początek dla kogoś, kto nigdy nie pił nic poza "korpolagerem", a ma chęć na coś innego. Do tego bardzo korzystna cena (2,49 zł+but).
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #6
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
          skusiłem się i ja... KOD LPL02F/126
          warka do 31.06.2016...
          A nie 31.01.16 ? Nowość z półroczną różnicą? Ja właśnie kupiłem ze styczniową datą, czerwiec mnie trochę zdziwił.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6124

            #7
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Blady, mętny żółte z pomarańczowym odcieniem. [3.5]
            Piana: Więcej na starcie potem pełna warstewka z mała ilością śladów na szkle. [3]
            Zapach: Lekki banan z goździkiem. [3.5]
            Smak: Lekka pszenica, mało kwaskowa, trochę mało smaków weizenowych. Lekko kwaskowe, słodowe lekkie piwo. [3]
            Wysycenie: Średnie. [3]
            Opakowanie: Nie najgorsze jak to w koncernach. Kapsel przeznaczony dla piwa. [3.5]
            Uwagi: Schłodziłem ale chyba za mało jeśli miało by to jakoś pomóc! Nie było najgorsze ale bez "cudów" - ciekawe czy ta linia się utrzyma.

            Data: 31.01.16 cena 3,20 zł w małym sklepie.

            Moja ocena: [3.225]

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #8
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
              A nie 31.01.16 ? Nowość z półroczną różnicą? Ja właśnie kupiłem ze styczniową datą, czerwiec mnie trochę zdziwił.
              no muszę się z Tobą zgodzić. Faktycznie pomerdały mi się szóstki. Dobrze, że stoisz na straży :]

              Warka była/jest 31.01.2016
              Last edited by dlugas; 08-06-2015, 09:45.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #9
                Myślę, że to nawet dobry Kasztelan. W weekendowym powrocie do domu kupiłem go sobie.
                Kolor żółty, piwo jest średnio zmętnione.
                Piana słaba, niska z grubymi bąblami. Oblepiła szkło dużo mniej niż moje koleżanki ze mnie z kasy dziś.
                Zapach zaskakująco przyjemny, lekko bananowy, goździkowy i trochę nawet ma to co coś z wita. Czuć też w zapachu, że może być kwaskowate w smaku.
                Rzeczywiście tak jest, piwo jest kwaskowate, na dziś mi pasuje, ale wolę ogólnie słodszą pszenicę. Piwo jest jednak nad wyraz dobre, z lekką goryczką, bardzo orzeźwia, dobrze nadaje się na poleczenie. Jest tanie i nie ma sensorycznych wad.

                Warka 07.02.16.
                Dlugas podał kod, u mnie jest trochę inny, ale podobny: LPL02F/133.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #10
                  Kupiłem ponownie. Tak jak Ty wole słodsze i bardziej bananowe pszenice (nie ulepki), jednak ta kasztelanowa, na lato jest w sam raz.

                  Za 2,39zł (promocja Leclerc) nie ma lepszej pszenicy na rynku.
                  Nawet za 3zł trudno znaleźć coś pokrewnego (Oko Pszenica lub KULT są podobne, ale bez promocji są droższe)

                  Ciekawe kiedy popsują to piwo i wyprują je ze smaku i zapachu ? ekstazy niema, ale warto kupować zamiast coraz słabszego już paulanera
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 659

                    #11
                    W żabie 2 za piątala. Cena też dobra, myślę. Kod LPL02F/133.

                    Comment

                    • murek17
                      Member
                      • 06-2014
                      • 52

                      #12
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłote, ładnie zmętnione. [5]
                      Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa z pojedynczymi większymi pęcherzykami. Jednak dość szybko opada do krążka, delikatnie zdobiąc szkło. Jak na pszenicę, mogłoby być dużo lepiej. [3]
                      Zapach: Delikatny banan, był i goździk - ale tylko z butelki. Wyczuwam nawet lekką nutę chmielową. Tak, ze szkła banan pomieszany z chmielem, ale to wszystko niezbyt intensywne. Ale przyjemne. [4]
                      Smak: No tu już trochę gorzej niż w aromacie. Jest bardziej nijak. Czuć posmaki banana, ale piwo sprawia wrażenie nieco wodnistego, jest delikatna kwaskowość po bokach języka, goryczka niska. Czuć że pijemy weizena, piwo jest orzeźwiające, ale trochę brakuje pełni w smaku, czegoś coby tam się mocno wybijało na pierwszy plan. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. Jest OK. [4.5]
                      Opakowanie: W porządku, schludne, na niby postarzanym papierze. Oczywiście kompletu informacji nie ma. Przeszkadza mi mnogość czcionek na etykiecie. [3.5]
                      Uwagi: Warka do 7.02.2016. W porządku ta pszenica. Jak na koncern - bardzo solidna pozycja. Ogólnie - jest wiele lepszych weizenów (ale i droższych). Piwo nie ma wad jako takich i w tej cenie (chyba 3zł) na lato nada się bardzo dobrze. Udany wypust.

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #13
                        Na pewno jest to najlepszy wypust z całej serii. Goździki i troszkę banana, piana słaba.

                        Pije się to może beznamiętnie, ale również bez skrzywień.
                        Last edited by Mario_Lopez; 10-07-2015, 21:44.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • piwo_szka
                          Member
                          • 01-2015
                          • 71

                          #14
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piwo zmętnione, złotawe. [4]
                          Piana: Biała, zbita, nietrwała. [4]
                          Zapach: Przyjemny, delikatne goździki z bananem, ale od razu czuć, że to piwo pszeniczne (charakterystyczna kwasota). [4]
                          Smak: Kontynuacja zapachu, ale piwo jest bardzo ładgone - nie ma wyraźnych aromatów, coś tam się pojawia, ale brakuje zintensyfikowania. Jest ten banan, trochę goździka i trochę gorzkości. Nie jest to jednak piwo cierpkie. [4]
                          Wysycenie: Średnie. [3.5]
                          Opakowanie: Niezbyt mi przypadło do gustu. Trochę odpustowe,. [3]
                          Uwagi: Ot, przyjemny pszeniczny lager do ugaszenia pragnienia w równie lekkiej i przyjemnej cenie Ale bez rewelacji w smaku.

                          Moja ocena: [3.925]
                          piwna smakoszka na Alkowiki

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #15
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: żółtawy, mętny. [4]
                            Piana: średniowysoka, drobna, średnio trwała. [3.5]
                            Zapach: mało intensywny, przyjemny, wyczuwalne aromaty typowe dla pszenicy. [3.5]
                            Smak: słodowy, podobnie jak w zapachu lekko wyczuwalne goździk i banan, do tego lekki kwasek. Piwo jest lekkie, orzeźwiające i niezbyt treściwe. [3]
                            Wysycenie: średnie. [4]
                            Opakowanie: przeciętna etykieta, na plus kapsel, brak podanego składu. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎