Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanská Kněžna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Svijany, Svijanská Kněžna

    Svijanska Kneżna
    Pivo tmave specialni
    Pivovar Svijany s.r.o.
    ekstrakt 13% / alk. 5,2% / but. 0,5 l.

    kolor: bardzo mocna herbata, pod światło ciemnorubinowy
    piana: beżowa, słaba, szybko siada
    zapach: na początku czuć słód, później dominuje jakiś taki kwaśny akcent
    smak: początkowo całkiem nieźle - intensywnie, a przy tym równowaga między nutką słodową i goryczką, potem gorzej, im bliżej końca tym kwaśniej
    ocena: po paru pierwszych łykach myślałem, że będzie mocna 4, ale wynik końcowy = 3+
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Zapomniałem o ważnej iformacji - piwo jest niepasteryzowane. Nawet mają specjalne logo na etykiecie z napisem: "Żive pivo" - bez pasterizace.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Ja piłem z beczki i przyznaję w firmowej piwiarni Browaru Svijany i było bardzo dobre , ja wystawiłbym 4+ (piękna ciemno-karmelowa barwa, piękna piana i smak rzeczywiście trochę zbyt owocowy ale bez przesady.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #4
        Piłem wersję butelkową, bardzo dobry, lekko gorzkawo-palony smak. Barwa ciemna, pod światło ładny odcień czerwieni, piana pozostawia na piwie kożuszek utrzymujący się do końca picia. Nasycenie nie za mocne.
        Wrażenia ogólne bardzo pozytywne, na pewno nie jest tak słodkie jak inne piwa ciemne, do tego dośc intensywne i treściwe dzięki 13% ekstraktu. Bardzo dobry czeski browar regionalny.
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • Cinek_z_fajką
          Junior
          • 01-2004
          • 1

          #5
          Witam
          I mnie sie udało podczas tegorocznej wędrówki po Izerach skosztować tego piwa. Wyśmienite! Svijanska Księżna 13% ciemne specialne 5,2% obj. za całe 13 koron w sklepiku przy szlaku w Prichovicach (w drodze na Hvezde). I nie chodzi o fakt wyschniętego gardła trekkera, ale o wspaniałe walory smakowe i zapachowe. Smakowało mi lepiej niż Czerny Staropramen.

          Ten browar ma juz strone w necie: http://www.pivovarsvijany.cz/ (jest równiez wersja polskojęzyczna).
          Piwo stanowczo warte polecenia; może smakować zarówno z palonym w fajce aromatem (typu nowy "czarny" Larsen) jak i typowym wytrawnym balkanem (np. Odyssey GLP, czy Balkan Sobrainie).
          Przyznaję się, że jestem pod wrażeniem tego piwa. W mojej skromnej ocenie: 4+ lub nawet 5- .

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #6
            W czasie wędrówek po Czeskim Raju, udało mi się spróbować (z butelki i z beczki) tego wyśmienitego niepasteryzowanego piwka.
            Głęboka czarna barwa, gęsta długo utrzymująca sie piana (na beczkowym, w przypadku butelkowego trochę gorsza) oraz naprwde rewelacyjny lekko kawowy posmak. I bardzo pzrystępna cena: wersja butelkowa około 10 koron a beczkowa 17.
            Polecam też inne piwka z tego regionalnego browaru.
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • Gambrinus
              • 06-2001
              • 696

              #7
              Jak dla mnie lepsze od Ksiecia, czyli jasnej 13-stki. Piekny kolor (braz, pod swiatlo rudawo-czerwony), piana niesamowicie trwala, gesta i obfita (pozostala na sciankach szklanki do samego konca). Karmelowo-chmielowo-chlebowy zapach. Pelny smak, przyjemna goryczka, slodyczy dokladnie w sam raz. Ocena: 4.5 (2-5)
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Kolejne z piw zakupionych w Praskiej Piwnej Galerii.
                Dziwny mało przyjemny zapach po otwarciu.
                Super piana, naprawde sporo zostaje do końca, ma ona lekko ciemną barwę.
                Barwa dość ciemna pod światło rubinowa.
                W smaku dominuje wytrawność z lekką goryczką, w tle czuć palone słody, przy końcu picia jakby czuć więcej goryczy.
                Ogólnie naprawde super piwko a z beczki to już poezja.
                Ocena to 4.6

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #9
                  Kolor ciemno-wiśniowy z domieszką brązu.
                  Piana jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, trwała, opada tworząc delikatny grzybek i mocno oblepiając szkło. Jednym słowem - świetna

                  Zapach dość słaby. delikatnie chmielowy z lekkim karmelem.
                  Smak także niezbyt wyrazisty, ale piwo jest naprawdę dobre. Delikatna, ale przyjemna goryczka chmielowa, bardzo słaby karmel. Pozostawia przyjemny posmak. Pije się przyjemnie. W odbiorze jest bardzo 'świeże' i orzeźwiające.
                  Wysycenie odpowiednie, spokojne.
                  Opakowanie średnie.

                  Piwo zakupione na Inowrocławskiej we Wrocławiu.
                  Data przydatności - 16.05.2007. A więc ponad 8 tygodni. Jak to sie ma do deklarowanego braku pasteryzacji?
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                    Data przydatności - 16.05.2007. A więc ponad 8 tygodni. Jak to sie ma do deklarowanego braku pasteryzacji?
                    W Czechach popularne jest mikrofiltrowanie - stąd ich niepasteryzowane piwa mają dłuższe terminy przydatności.
                    Last edited by jerzy; 31-03-2007, 19:41.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • dyzman
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 108

                      #11
                      Z czeskich ciemnych piw polecam Knezna bez chwili zastanowienia. Rewelacja w tym gatunku. Beżowa piana utrzymuje się do końca, co w wersjach palonych rzadko się zdaża. Kolorystycznie fajna czarna czereśnia przechodzaca w czerń rewelacja!
                      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                      Comment

                      • dyzman
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 108

                        #12
                        Mógłbym zachwalać to piwo godzinami, ale skrócę swój wywód do prostego stwierdzenia : to najlepsze ciemne piwo jakie przyszło mi pić. Beżowa pianka utrzymująca się w dużej objętości, wraz z wyjątkowo przekonującym zapachem, zwiastuje świetny, palony smak doskonałego gatunku czeskiego piwa w postaci wyjątkowej czerni . Bogactwo smaku przyprawia mnie o dreszcze POLECAM, proponuję spróbować, by się przekonać...
                        "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mógłbym zachwalać to piwo godzinami, ale skrócę swój wywód do prostego stwierdzenia : to najlepsze ciemne piwo jakie przyszło mi pić. Beżowa pianka utrzymująca się w dużej objętości, wraz z wyjątkowo przekonującym zapachem, zwiastuje świetny, palony smak doskonałego gatunku czeskiego piwa w postaci wyjątkowej czerni . Bogactwo smaku przyprawia mnie o dreszcze POLECAM, proponuję spróbować, by się przekonać...
                          O, a tuś mnie zaskoczył dyzman. Bo z tego co pamiętam, to piwo jest dość mocno słodkie. Czy coś sie zmieniło, czy po prostu masz inne kryteria w przypadku piw ciemnych (co byłoby rzeczą całkiem naturalną). Aż muszę spróbować.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            O, a tuś mnie zaskoczył dyzman. Bo z tego co pamiętam, to piwo jest dość mocno słodkie.
                            Piwo z partii z przydatnością do 08.06.2008 nie jest w zasadzie wcale słodkie. No jest taki moment „mignięcia” słodowej słodyczy, ale oceniając całość jest to najbardziej wytrawne czeskie tmave jakie kiedykolwiek piłem. Świetnie rozbudowane nuty ciemno-słodowe. Pycha. No i ta piana...mmm... rewelacja
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • dyzman
                              Senior
                              • 01-2008
                              • 108

                              #15
                              Oczywiście, że jest to jedno z bardziej wytrawnych smaków z tej grupy piw Kryteria się wiele nie zmieniły, Knezna odznacza się niesamowitą, paloną głębią smaku bez zbędnej słodkawości, co fakt faktem często się w tej grupie zdaża. Ale browar ze Svijan wie jak robić dobre piwo i dlatego w moim przekonaniu wychodzi na pierwszy plan, także wśród ciemnych specjałów. Kopyr :czekam na Twoją relację po degustacji Kneznej. Pozdrawiam.
                              "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎