Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weihenstephan, Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Weihenstephan, Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel

    Piwo wazone w jednym z najstarszych browaröw na Swiecie od 1040 Roku
    Bayerische staatsbrauerei Weihenstephan.
    Kolor Ciemno Kawowy z metnym osadem.
    Piana bardzo trwala i dlugo sie utrzymujaca.
    Smak kwaskowaty z wyczuwalna aroma bardzo przyjemny.
    Zawartosc Alk,5,3%
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Nabyte w Białymstoku na Kilińskiego.

    Piłem po jasnym pszenicznym piwie i to pierwsze mniej mi podeszło. Ale do rzeczy. Ładny brązowy kolor, spora piana i odpowiednie nasycenie. Zapach mniej waniliowy i słodkawy, bardziej cierpkawy i przypalony. Smak podobnie przesunięty w stronę słodu, gorzkiej czekolady, choć nadal orzeźwiający. Pychota na pełne 5.

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Weihenstephan, Hafeweissbier Dunkel

      Zakupione w Warszawie na Polnej ( 0,5 l za 7 zł ).
      Zapach przypalonego słodu i karmelu, piana beżowa, drobna utrzymuje się > 3 min, kolor piwa ciemnobursztynowy z domieszką złocistego, smak przyjemny drożdżowo - karmelowy łamany palonym słodem ( dla mnie bomba), gazuje drobnymi bąbelkami - orzeźwiające. Całość dopełnia kapsel do kolekcji. Parametry : 5,3 %, e.v. - 12,5 st. Ocena : 5

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #4
        Dostępne również za 6,69 w Bomi w W-wie na Towarowej. Polecam.

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Nabyłem także w Oszą, równocześnie z wersją jasną.

          Kolor nieciemny, taki blady brązik, niezbyt ładny (2). Piana - podobnie jak w jasnym - gęsta, drobniutka, szybko opada, nie pozostawia wielu śladów. Tyle, że jasnobeżowa (3). Gazu przydużo (3). Zapach pszeniczno-słodowo-karmelowy, lekko przypalany(4.5). Smakuje znacznie lepiej, niż jasny - lekka kwaskowość, przypalony słód i karmel (4.5). Butelka NRW, etykieta bardzo prosta w formie. Nie podano ekstraktu (3.5).

          Ocena: 4.1. Warto je pijać.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Kupione w Płockim Oszołomie za 5,99 zł. Piwo bardzo dobre, ale po kolei: kolor brązowy, ciemnej, mocnej herbaty, piana gęsta, drobna, ale niezbyt trwała. Gazowanie jak dla mnie w sam raz. Zapach pszeniczno - słodowy z akcentami bananowymi. Smak taki karmelowo-kwaskowo-drożdżowy, bardzo bogaty. Piwo warte zakupu.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Bardzo dobry, treściwy pszeniczniak. Dość mało kwaskowy w porównaniu z większością pitych przeze mnie pszenicznych.

              Palonego posmaku jak zwykle nie wyczułem, nie wiem skąd pojawia się on w waszych ocenach ciemnych pszenicznych. Jest może jakiś ślad karmelu, ale moje kubki smakowe potrzebują mikroskopu, żeby go wyłapać. Póki co ciemność wszystkich pitych przeze mnie Dunkel Weizen to nie ciemność a ściema. Zresztą wystarczy spojrzeć na kolor...

              Comment

              • Bekiesz
                Senior
                • 09-2005
                • 140

                #8
                Kupione w "Marc-Polu" na Pl.Defilad za 7.19pln.
                Kolor miodu gryczanego,zapach rownież troche taki miodowo-kwaskowy.Wyczuwalne równiez drożdże.Piana bardzo gęsta,dosyć trwała.Bardzo ciekawy,oryginalny smak miodowo-cytrynowy.Nieco za duże wysycenie.Prosta,ale ładna etykieta,ładny kapselek.
                Reasumując-bardzo ciekawe piwo,na pewno jeszcze do niego nieraz wrócę .
                Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                Comment

                • yendras
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 2052

                  #9
                  Początkowo, czyli dopóki nie zmieściły mi się drożdże w szklance, wydawało się dość wodniste. Wtedy wyczuwałem smak karmelu. Kiedy piana trochę przysiadła i zmieściłem całą zawartość butelki wraz z drożdżami smak nabrał pszenicznego charakteru i wyczułem również w tel delikatny posmak wędzonych śliwek (podobnie jak w Schöfferhoferze, ale słabiej). Smakowite. Zapłaciłem za nie w Niemczech ok. 1 EUR.

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 5,3% (ekstr. 12,7%), but. 0,5 l
                    w stałej ofercie u Marka w łódzkim Zofmarze

                    Ciemny pszeniczniak Weihenstephanera uważany jest przez niektórych za najlepszą ciemną pszenicę na świecie. Przemawiają za tym złożoność smaku oraz charakterystyczna dla tego browaru nutka owocowa. Moim zdaniem jednak brak wyrazistości bukietu smakowego strąca to piwo z piedestału. Mimo to lokata jest bardzo mocna.
                    kolor – ciemnobursztynowy w ciepłym, herbacianym odcieniu;
                    piana – gęsta, zwarta, kremowa, wyjątkowo trwała;
                    zapach – goździkowo-bananowy, mocne drożdże trącące wędzonką;
                    nasycenie – słabe;
                    smak – łagodny bukiet nie będący może odkryciem smakowym, ale stanowiący dość smaczną kompozycję, smak łagodny, w którym żaden z elementów nie dominuje nad resztą; współgrają tu lekka, karmelowa słodycz, odrobina kwaskowych drożdży, które nadają smakowi trochę wędzonego charakteru, niezbyt wyraziste smaczki bananowo-goździkowe; przy słabym wysyceniu tak stonowana kompozycja wypada bardzo „aksamitnie”.
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • Borysko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1144

                      #11
                      Zapach niezbyt mocny jak na weissbiera, bananowy z nutkami mlecznej czekolady.
                      Smak łagodny, lekki, czuję głównie średnią goryczkę i nieco smaczków ciemnego słodu. Nagazowanie podszczypuje w język jak należy.
                      Ja chyba jednak wolę jasne weizeny. A ten konkretny był nieco zbyt goryczkowy.

                      Comment

                      • kentaki
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 452

                        #12
                        Bardzo fajny dunkel o herbacianym, oplizującym kolorze. Piana to sztywna czapa, zostaje do końca. Zapach intensywny przyjemny, "dentystyczny". Smak delikatny, zharmonizowany, lekko kwaskowy. Dobrze nagazowane i dobrze opakowane. Chyba najlepszy dunkel-weizen jaki piłem. Mocna 5 - polecam, mi wyjątkowo smakuje.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Piwo, po które sięgam, kiedy tylko cena spadnie poniżej 7 zł

                          Piana gęsta i trwała do końca w postaci kożucha. Zapach bananowy z lekkim karmelem. W smaku dąży do wytrawności (jak na pszeniczniaki) ale nie jest puste. Troszkę goryczkowe od słodów. Wyraźny banan i goździk. Klasyczna niemiecka etykieta - z klasą. + oczywiście dedykowany kapselek.

                          Pić, nie umierać

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #14
                            Piwko kupione w Stokrotce Premium gdzieś za 6 zł.
                            Po nalaniu bardzo przyjemny drożdżowy zapach.
                            Piana prze potężna, może być wzorem piany w pszenicach.
                            Ładna ciemna, mętnawa barwa.
                            W smaku lekka kwaskowatość, troszkę goryczki oraz posmaków karmelowych, żaden smak nie dominuję, naprawdę bardzo dobrze się piwo pije a na upał musi być cudowne.
                            Ogólnie to jakieś 4.8

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ładny brązowy kolor, spora piana i odpowiednie nasycenie. Zapach mniej waniliowy i słodkawy, bardziej cierpkawy i przypalony. Smak podobnie przesunięty w stronę słodu, gorzkiej czekolady, choć nadal orzeźwiający. Pychota na pełne 5.
                              Całkowicie się zgadzam. Bardzo mi smakuje ta ciemna pszenica. Piękna klasyka dla koneserów. Według mnie lepsze niż Kristallweissbier z tej samej stajni.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎