Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velkě Březno, Březňák Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andrewbrw
    Senior
    • 03-2004
    • 932

    Velkě Březno, Březňák Schwarzbier

    Piwo przywiezione z Drezna.
    ALC. 3,8% VOL. ; ekstrakt:???
    Barwa:bardzo ciemna wiśnia
    Piana:ładna,trzyma się dosyć długo, pozostaję kożuszek na powierzchni
    Nagazowanie:jak dla mnie zbyt słabe
    Smak:słodkawy,lekki,przypalana kawa
    Etykieta:miła dla oka czarna z wizerunkiem starszego pana pijącego co ciekawe jasne piwo Pan w ogóle podobny do Lenina!
    Ogólnie piwko bardzo dobre, szkoda ,że tylko jedno przywiozłem
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Zakupione w Kaufmarkcie, cena skrzynki 8,49€. Piwo calkiem neutralne, nic specjalnego. Ogolnie lepszy od (Premium)Pilsa, zakupioneg za ta sama cene w tym samym sklepie.

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2542

      #3
      Tego pana podobnego do Lenina używał zdaje się jako pierwszy pewien browar z Jeleniej Góry już w 1910 roku. Zdaje się że był to zastrzeżony znak firmy Hirschberger Brauhaus. Po jego zamknięciu pana używał jeszcze inny browar, ale nie wiem z pamięci który.
      Samym piwem jestem rozczarowany. Jest jakieś puste w smaku, za słabe i jak na ciemne piwo trochę za bardzo przypomina smakiem ciemne bezalkoholowe.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Velkě Brězno, Breznak Schwarzbier

        Butelka 0,5 litra, alkohol 3,8 %, eks. brak, kapsel firmowy identyczny jak etykieta
        piwo robione na rynek niemiecki przez czeski Drinks Union
        Kolor - ciemnobrązowy, klarowny
        Piana - drobna, średniowysoka , nietrwała
        Zapach - delikatny karmelowy
        Gaz - okey
        Smak - delikatny karmelowy, lekkie nuty palone, średnio słodkie z delikatną goryczką
        Dobre lekkie ciemne piwo.

        W moim "zbiorze" piw zagr. nr 814 ( 550 opisane na forum )
        Last edited by sibarh; 20-09-2007, 18:25.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Piwo zostało opisane wcześniej http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=49430
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Zmiana nazwy browaru

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
              Butelka 0,5 litra, alkohol 3,8 %, eks. brak, kapsel firmowy identyczny jak etykieta
              piwo robione na rynek niemiecki przez czeski Drinks Union
              Kolor - ciemnobrązowy, klarowny
              Piana - drobna, średniowysoka , nietrwała
              Zapach - delikatny karmelowy
              Gaz - okey
              Smak - delikatny karmelowy, lekkie nuty palone, średnio słodkie z delikatną goryczką
              Dobre lekkie ciemne piwo.

              W moim "zbiorze" piw zagr. nr 814 ( 550 opisane na forum ) 451 - nowe na forum (moje)
              Proponuję w końcu zmienić nazwę browaru na właściwą. Browar nazywa się Velkě Brězno
              Last edited by sibarh; 18-01-2007, 21:22.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Pierre_Dolchee
                Senior
                • 04-2005
                • 152

                #8
                Drinks Union a.s. - Breznak Schwarzbier

                Butelka: 0,50l
                Alkohol: 3,80%

                Piwo ciemne. Bardzo mało alokoholu. Piana pożądna, ale żadna rewelacja. Lekko kremowa. Relatywnie szybko opada. Na początek w piwie przebija się słód, potem jest długo nic a na koniec przechodzi w gorzkie, ze smakiem kawy. Dało się wypić.
                Last edited by sibarh; 02-03-2013, 23:50.

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  Kolor: nie do końca czarny; pod światło ciemne bursztynowo-mahoniowe refleksy [5]

                  Piana: beżowa, niewysoka, opada wolno zostawiając gruby kożuch, który trzyma się dość długo [3.5]

                  Zapach: dominuje paloność, słód i karmel w dobrych proporcjach, owocowość i jakaś chmielowa nutka [4]

                  Smak: słodowy z jakąś słabo wyczuwalną nutką owocową i silnym aromatem dymu, do tego trochę karmelu i lekka, chmielowa, przypalona goryczka; posmak orzechowy; dobre [4.5]

                  Nasycenie: wysokie, dla mnie ok [5]

                  Opakowanie: flaszka NRW z czarną etykietą z wizerunkiem kolesia z kuflem i cygarem i dedykowany kapsel [też z tym kolesiem]; na etykiecie widnieje podpis niejakiego J.Rottenborna, to chyba ten typ z obrazka [4.5]

                  Uwagi: zakupione w: Kaufland w Goch, Niemcy;
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #10
                    Aktualna fota:
                    ATTACH]39516[/ATTACH]
                    Attached Files
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      Ja opisze tutaj piwko zakupione na czeskim rynku. Pewnie w niczym się nie rożni od piwa sprzedawanego w Niemczech.

                      kolor: czarny
                      piana: niska, delikatnie beżowa, szybko opada zostawiając kożuch.
                      zapach: bardzo delikatny i mało wyraźny, wyczuwalne palone słody
                      smak: delikatny palony słód z lekką kawą, potem dochodzi lekka gorzkość. Malo wyrazisty ale sympatyczny, leciutki i lekko rozwodniony
                      LP

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
                        na etykiecie widnieje podpis niejakiego J.Rottenborna, to chyba ten typ z obrazka
                        Nieprawda. Typ z obrazka to Victor Cibich - wielki miłośnik piwa z Velkě Března. Zyl w latach 1856-1915. W roku 1906 zaoferowano mu żeby został twarzą piwa. Jako wynagrodzenie dostał dożywotnią rentę w postaci 30 darmowych piw tygodniowo

                        Pan Rottenborn to piwowar (sladek) browaru.

                        Zdaje się ze ostatnio zmienili podpis pod zdjęciem z Rottenborna na Cibicha
                        LP

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi

                          Zdaje się ze ostatnio zmienili podpis pod zdjęciem z Rottenborna na Cibicha
                          Bo pan Rottenborn po prawie 50 latach pracy został piwowarem i współwłaścicielem
                          tego browaru restauracyjnego:

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 739

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nieprawda. Typ z obrazka to Victor Cibich - wielki miłośnik piwa z Velkě Března. Zyl w latach 1856-1915. W roku 1906 zaoferowano mu żeby został twarzą piwa. Jako wynagrodzenie dostał dożywotnią rentę w postaci 30 darmowych piw tygodniowo

                            Pan Rottenborn to piwowar (sladek) browaru.

                            Zdaje się ze ostatnio zmienili podpis pod zdjęciem z Rottenborna na Cibicha
                            To dobrze bo wprowadza w błąd
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • erudyta
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 189

                              #15
                              Barwa: na pierwszy rzut oka czarna, pod światło jednak rubinowo-wiśniowa, klarowna
                              Piana: beżowa, średniowysoka, opada powoli, postrzępiona pozostaje do końca
                              Zapach: palony karmel, palony słód, kawa
                              Smak: na pierwszym miejscu kawa i karmel, potem palony słód, przyjemna goryczka pozostająca na języku jeszcze pewien czas
                              Wysycenie: niskie
                              Butelka: etykieta miła dla oka

                              Cena: 0,69 €, kupione w Niemczech

                              Piwo może nie jakieś wybitne, ale całkiem przyjemne w smaku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎