Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Goldbrayner Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Van Pur, Goldbrayner Premium

    Robione przez Van Pur-a dla sieci "Lewiatan". Konserwa, alk. 4%, eks. nie podano.

    kolor- słomkowy, sikaczowy, ale pasujący do tego piwa
    piana- drobno pęcherzykowata, pozostawiająca slady w postaci plamek.
    CO2- cos widac ale nic nie czuć
    zapach- lekki chmielowy
    smak- wodnisty, lekko chmielowy z minimalną późniejszą goryczką. Czuć że ekstrakt jest niski. (stawiam na 9-10).
    opakowanie- konserwa, złoto-czerwona, duży minus za brak info o ekstrakcie.

    Lekkie piwo na upalne dni. O dziwo mi smakowało i stwierdzam że jest to jedno z najlepszych piw robionych dla "jakiś" polskich sieci.
    Ocenię na 3,5.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Mam zbliżone odczucia. Kolor u mnie był ładny- głęboko złoty. gazu też nie za wiele. Nawet niezłe, przychmielone, lekkie piwo na lato.

    Comment

    • sergioP
      • 09-2005
      • 1261

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika palko
      ... cena stronka...
      ?????
      - Wiesz Luciu, co ci powiem?
      - ???
      - ...napiłbym się piwa.

      ------------------------------------------
      Dzień dobry panu.
      Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłocista, jak piwo stołowe kolor mile zaskakujący [5]
        Piana: biała, drobna, mozna powiedzieć - puszysta, opada dośc szybko bezśladów na szkle [3]
        Zapach: typowy dla tego gatunku piw ale jest dość intensywny, słodowy z delikatną domieszką chmielowści [3.5]
        Smak: nie jest wodniste w takim stopniu w jakim się spodziewałem ale napewno brak tej pełności którąlubię, wyczuwam goryczkę, dość mocną,wdalszej częsci języka czuję jakiś minimalne gorzkawy posmak [3.5]
        Wysycenie: za duże, bąbelki osiadają się na szkle a nic w górę nie leci [3]
        Opakowanie: przeciętna pucha w złoto-czerwonej tonacji [3]
        Uwagi: Jak na piwo stołowe jest dobre, napewno można je wypić jednym duszkiem na ugaszenie pragnienia, ogólnie - złe nie jest

        Moja ocena: [3.475]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny słomkowy jakby lekko mętne [4]
          Piana: obfita gruboziarnista ,szybko opada prwie bez śladu [3]
          Zapach: prawie bez zapachu ,w tle jakby słodowe [3]
          Smak: miłe zaskoczenie nie jest to sikacz marketowy ,całkiem miły smak ,niezła goryczka [4]
          Wysycenie: zdecydowanie zbyt małe nasycenie tylko pojedyńcze bąbelki gazu unoszą się ku górze [2]
          Opakowanie: takie sobie marketowe minusem brak informacji o ekstrakcie [3.5]
          Uwagi: gdyby było więcej gazu to bylo by świetne na letnie upały

          Moja ocena: [3.425]
          Last edited by anteks; 04-04-2006, 10:15.
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Pozytywne zaskoczenie, całkiem przyjemne lekkie piwo na letnie dni, ze stonowaną goryczką i małą zawartością alk. Na pewno spróbuję jeszcze raz.
            Attached Files
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomiano-złoty [3]
              Piana: Po nalaniu nawet ładna, szybko opada, pozostaje tylko obrączka [2.5]
              Zapach: Z początku zaskakująco przyjemny, chmielowy, nieco słodki, niestety prawie całkowicie znika (!) po 10 minutach, pojawiają się za to leciutkie akcenty słodowe [3.5]
              Smak: Średni kwasek, goryczka z lekko sztuczna, coś a'la orzeszki ziemne, dość wodniste; generalnie spodziewałem się dużo gorszych doznań. Jak najbardziej nadaje się do picia. [3]
              Wysycenie: Spore, zmniejsza się do słabego [2.5]
              Opakowanie: Puszka nie najgorsza, w sumie mnie zachęciła [3.5]
              Uwagi: Po trzech latach nadal pozytywnie zaskakuje...
              Kupiłem w Łukowej niedaleko mojego rancza i leżało 2 miesiące w lodówce, bo bałem się otworzyć . Nie było tak źle - trójkowe piwo (lepsze niż Tyskie )...

              Moja ocena: [3.125]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy wpadający w złoto. Całkiem ładny i zachecający. Odpowiedni dla takiego piwa. [4.5]
                Piana: Utrzymywała się chwilę, ciężko było ją uzyskać, opadła do kożuszka. Dosyć słaba pozycja pod tym względem. [3]
                Zapach: Słodowo - ścierkowaty, na szczęście wiecej jest tego pierwszego, więc da się przeżyć. Małointensywny. [3]
                Smak: Całkiem przyjemne, lekkie orzeźwiajace piwko. Bardzo podobne (a moze nawet i identyczne) jak pity niedawno przeze mnie vanpurowski Edelmeister z Biedry. Przeważa charakterystyczna dla lekkich lagerów słodowa słodycz, ale dochodzi do tego jeszcze mineralny posmaczek. Barkuje mi odrobiny chmielu. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie, ale odpowiednie dla tego typu piwa, fajnie orzeźwia. [5]
                Opakowanie: Nawet ładna złota puszka z wymyślonymi medalami. nie podano ekstraktu ani składu, co przy tej cenie nie dziwi. [3]
                Uwagi: Fajny lekki lagerek, stosunek ceny do jakości bardzo pozytywny. Warto się zaopatrzyć na upalne dni.

                Moja ocena: [3.575]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • MlodyPiwosz
                  Member
                  • 04-2012
                  • 73

                  #9
                  Jak dla mnie to za tą cenę moze byc (do 2 zł). Mój dobry sąsiad pije je juz dobre kilka lat i nie wyobraza sobie ze nie wypije tego piwka lub dwóch w weekend . Piwo nie ma jakiegoś wyrazistego smaku , gazu jest niewiele co po jakims czasie stwierdzamy że pijemy chmiel z wodą , dobrze orzeźwia . Jak na piwo produkowane dla sieci LEWIATAN to puszeczka jest nawet ładna ale brakuje podstawowych informacji . Pozdrawiam

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Ten sam ściek co zielona wersja Karpackiego, to samo piwo, nie ma co za bardzo oceniać, wodniste do granic możliwości, praktycznie bez żadnego smaku.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • michael50
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 325

                      #11
                      Zgodzę się z poprzednikiem - po wypiciu połowy puszki stwierdziłem, że to chyba sama woda z procentami. Ciekawostka, że choć piwo było totalnie rozwodnione, to mimo to mocno zaczęło szumieć mi w głowie, aż jeszcze raz spojrzałem na woltaż. Niby 4%, ale trzepie nieźle. Ogólnie wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiło i w tym segmencie piwnym chyba zostanę przy Mocnym Polskim z Sulimara.

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 572

                        #12
                        Kupione w Lewiatanie za 1,79zl. Alkohol podniesiony do 4,5%. Producent Van Pur, kod LE czyli Rakszawa. Piana gruba, został delikatny kożuch jak i lacing. Zapach nijaki i smak niestety też. Minimalny słód i tyle. Barwa ładna, złota. Ehh, że też nie potrafimy tak jak np Czesi, zrobić lekkiego, fajnego, goryczkowego piwa. Większość piw poniżej 5% alk. u nas to niestety gwarancja braku smaku, tu właśnie tak też jest. Szkoda.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6119

                          #13
                          Przypadkowy kontakt...

                          Płaska, słodkawa zbożowość z lekką goryczką.

                          Przypadkowo awaryjno grillowe.
                          Attached Files

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 572

                            #14
                            Dziś pozytywne zaskoczenie, ale to dlatego, że kod LB, czyli Jędrzejów, a nie Rakszawa. Jest smak, nawet dość przyjemny, jak na woltaż. Jest goryczka, ciekawie połączona ze słodem. Barwa złota, klarowna, piana duża, opadła, ale został lacing. Zapach słodowy. Polecam spróbować, ale z kodem Jędrzejowa.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎