Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kauno, Senasis Porteris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Kauno, Senasis Porteris

    Butelka 0,5 litra ,alkohol 7 % eks. nieznany, import prywatny,cena 1,79 lita
    Kolor - brązowo-wiśniowy, klarowny
    Piana - beżowa, drobno bąblowa, średnio wysoka, opadła po 3 min
    Zapach - karmelowy sympatyczny
    Gaz - w normie
    Smak - karmelowy, słodki, mocna goryczka palonego słodu (troszkę za mocna dla mnie)
    Dobre piwo, takie lubię. 4 z małym plusem.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Piwo otrzymane od Sibarha - dzięki!
      Piję je na dzień przed upływem terminu ważności. Nie wpłynęło to jednak raczej na smak.
      Zapach lekki, karmelowy.
      W smaku z początku smaczki porterowe, leciutka goryczka z palonego słodu, ale po chwili pojawia się potężna, karmelowa słodycz. Piwo jest po prostu słodkie! Nie przeszkadza mi to szczególnie, ale absolutnie nie mogę nazwać go porterem i to w żadnej z jego znanych mi odmian
      Mimo to smakuje mi, choć od oceny się wstrzymam, bo w kategorii porterów piwo poległoby z kretesem, a inną kategorię cieżko dopasować.

      50 minut później...
      Bezczelnie wykorzystam uprawnienia do edycji i uzupełnię wrażenia.
      Im dalej w głąb szklanicy, tym mniej czuć było słodycz, a bardziej goryczkę z palonego słodu. Poza tym nie wspomniałem wcześniej, że wydaje się bardzo treściwe. I potrafi zakręcić w głowie
      Z każdym łykiem piwo coraz bardziej mi się podobało i chyba kiedyś spróbuję nawet nawarzyć coś podobnego.
      Last edited by Twilight_Alehouse; 07-02-2006, 00:07.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        ... Piwo jest po prostu słodkie! Nie przeszkadza mi to szczególnie, ...
        50 minut później...
        Bezczelnie wykorzystam uprawnienia do edycji i uzupełnię wrażenia.
        Im dalej w głąb szklanicy, tym mniej czuć było słodycz, a bardziej goryczkę z palonego słodu. Poza tym nie wspomniałem wcześniej, że wydaje się bardzo treściwe. I potrafi zakręcić w głowie
        Z każdym łykiem piwo coraz bardziej mi się podobało i chyba kiedyś spróbuję nawet nawarzyć coś podobnego.
        mnie ta słodycz nie przeszkadzała i tak jak u T_A pod koniec gdzieś się gubiła. kolor tylko mi nie pasował do typowych polskich przedstawicieli tego gatunku. bardzo ciemny bursztyn wpadający w brąz, ale nie brunatno-czarny jak inne. niemniej smaczny! zakupiony w Tychach. warto spróbować.
        Last edited by e-prezes; 29-05-2007, 19:13.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo kupione na giełdzie w Tychach. Butelka 0,5l. Moc 7%, ekstrakt? Kolor bardzo mocnej herbaty. Podobny do Smoczej Głowy, ale mono ciemniejszy. Lekko rdzawy. Piana niewielka, kawowo beżowa. Jednorodna i w postaci grubego kożucha długo się trzyma. Zapach całkiem mocny. Czuć karmel, ciemne słody i czasami lekką paloność. Bardzo ładny zapach. Smak zdominowany przez nuty karmelowe, są też ciemne słody, paloność niewielka. Na koniec posmak palonej goryczki i uczucie miłego grzania od alkoholu, którego w smaku brak. Całość gęsta, oleista. Pyszne. Wysycenie idealnie pasujące. Lekkie, do końca. Przyjemnie czuć delikatna bąbelki na języku. Opakowanie (jak u sibarha) jak najbardziej pasujące do Portera (poza kapslem). Ładne stylowe etykiety zdominowane przez czarne tło i złote litery i ramki. Tylko ten kapsel i brak ekstraktu psuje całość troszkę. Podsumowując na pewno +5 (1 – 6), bo piwo naprawdę pyszne. Jeśli zaś chodzi o jego nazwę to w stosunku do naszych Porterów jest łagodniejszy, bardziej karmelowy, mniej palony. No i oczywiście o wiele, wiele jaśniejszy. To takie coś między porterem a Koźlakiem chyba (przypomina mi Węgierskie Baki). Ale pycha.
          Ze słodyczą miałem jak u T_A i e-p.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Lekkie piwo jak na portera. Poważnie się zastanawiałem, czy przy obecnych upałach otwierać wogóle portera ale jednak zdecydowałem się na to piwo i nie żałuję. Nie brak mu pełności, porterowej pożywności i karmelowości okraszonej goryczką. Z drugiej strony nie jest to piwo zbyt alkoholowe i za ciężkie. Piana jest trwała a nagazowanie żywe. Jestem zadowolony - znalazłem portera na lato

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Czes
              PremiumUżytkownik
              • 06-2001
              • 752

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
              Lekkie piwo jak na portera. Poważnie się zastanawiałem, czy przy obecnych upałach otwierać wogóle portera ale jednak zdecydowałem się na to piwo i nie żałuję. Nie brak mu pełności, porterowej pożywności i karmelowości okraszonej goryczką. Z drugiej strony nie jest to piwo zbyt alkoholowe i za ciężkie. Piana jest trwała a nagazowanie żywe. Jestem zadowolony - znalazłem portera na lato
              Świetne piwo z Kowna (patrz opinie wyżej). Sprawdza się również w grudniu
              O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Kolor ciemnowiśniowy, rubinowe przebłyski.
                Piana ładna, kremowa, bardzo krótka.
                Aromat bardzo słaby, lekki słód, porto i trochę alkoholu.
                W smaku słodowa treściwość, średnio intensywny smak przypalonego karmelu, kwasek i delikatne rozgrzewanie na koniec.
                Wysycenie za mocne, buzuje w ustach.

                Nieco podobne do Biržiečių Stouts tylko nieco rozwodnione, z mniejszą dawką smaków alkoholowych. Również bez szału.

                Comment

                • Sekator
                  • 06-2013
                  • 269

                  #9
                  Piwo pozytywnie zaskoczyło. Po przelaniu do szklanki pojawiło się zwątpienie. Brak piany, kolor zbyt jasny jak na porter. O tym, że to na pewno porter dowiedziałem się dopiero po powąchaniu. Przyjemny karmel i nutka alkoholowa. Smak karmelowy, słodowy, mimo dość niskiego poziomu alkoholu, jak na ten styl, piwo rozgrzewa. Stuprocentowy porter może to nie jest, ale pije się przyjemnie i jeżeli potraktować go jako porter light trudno mu coś zarzucić. Dorzucam aktualną fotografię.
                  Attached Files
                  http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                  Comment

                  • PociungWidmo
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 109

                    #10
                    Barwa niezbyt porterowa, przypomina bardziej podwójnego koźlaka, ciemnorubinowe, przejrzyste pod światło. W aromacie już bardziej porterowo-słód i karmel. W smaku czuć kontynuację zapachu plus lekką goryczkę. Bez wątpienia inne niż polskie portery które miałem przyjemność pić, aczkolwiek całkiem smaczne.
                    A najlepsze w tym wszystkim jest to że udało mi się je dorwać przecenione na 3 zł. z powodu przeterminowania
                    Warka do 09.05.2014. Mogłem kupić więcej jak była okazja, byłoby co do piwnicy skitrać na czarną godzinę.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Moje piwo wygląda tak samo, jak na zdjęciu Sekatora. Jest z datą do 03.09.14.

                      Oczywiście nie jest to żaden porter bałtycki, tylko smaczne, słodkie,mocne, ciemne piwo litewskie.
                      No... może trochę za słodkie.
                      Piana nie przypomina piwa, jednak finisz jest trwały w postaci kożuszka. Ogólnie to jest fatalna piana, jakieś dwa bzdety osadziły się na szkle.
                      Zapach karmelowy, estrowy i nieprzyjemny.
                      W smaku jest bardzo dużo słodyczy. Piwo pije się przyjemnie, ale dwóch takich pod rząd bym nie wypił. Piwo jest smaczne, ale za bardzo słodkie, przydałaby się butelka 0.33l ...taka na jeden raz.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎