Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Carmell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Zwierzyniec, Carmell

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • supersklep
    PiwBiz
    • 01-2005
    • 982

    #2
    Browar w Zwierzyńcu ,zaw alk 0,4% obj .Może się nie znam na karmelkach ale jak dla mnie zupełnie podobne do Okocim Karmi .Po wykonaniu kilku telefonów dopiero znalazłem hurtownię w Lublinie gdzie można to kupić ,cena na półce około 1,60 zł.Podobno ma byc dostępne w każdej hurtowni która jest dystrybutorem Perły .


    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      #3
      Fotka
      Attached Files


      Comment

      • supersklep
        PiwBiz
        • 01-2005
        • 982

        #4
        Kontra
        Attached Files


        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #5
          Muszę przyznać, że buteleczka jest bardzo zgrabna i trafi zapewne po osuszeniu zawartości do wielu browarów domowych.

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, przejrzyste. [4]
            Piana: Słabiutka... Drobna, beżowa, nietrwała... [3]
            Zapach: Bardziej mi pasuje do portera niż do piwa karmelowego. Dużo paloności i jakieś takie kawowe skojarzenia. [4.5]
            Smak: Przypomina mi trochę Diamenta Wyraźnie zaakcentowane w smaku dosładzanie z posmakiem palonego słodu. Mnie się Carmell wydaje dość zawiesisty w smaku i jednak dość ulepkowaty (pozostaje po nim pewne zagęszczenie śliny w ustach). [4]
            Wysycenie: Bez rewelacji, ale jakieś wyjątkowo słabe też nie jest. [3.5]
            Opakowanie: Plus za szkło brązowe, minus za bezzwrotność tegoż szkła. Ładna etykieta utrzymana w tonacji ecri - mnie się nieco kojarzy ze stylistyką etykiet Karmi. [4.5]
            Uwagi: Cieszę się, że pojawiają się jeszcze jakieś inne piwa karmelowe na rynku poza Karmi. Mimo, że nie jestem jakimś wybitnym smakoszem tego typu piw, to chętnie do Carmell'a jeszcze powrócę.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brunatno wisniowy, pod światło ciemny mahoń, klarowne [5]
              Piana: brudnobeżowa, srednie pęcherzyki, utrzymuje się dość dlugo, nie osadza się na szkle [4]
              Zapach: typowy dla napojów słodowych - karmelowy [5]
              Smak: pelne w smaku, nie jest aż tak słodkie jak mozna by sie było spodziewać, jest bardziej wytrawne niz karmi, w oddali wyczuwa się minimalnie kawową nutkę [4.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: doskonałe, brązowa butelka, łądna eykieta, firmowy kapsel [5]
              Uwagi: już żałuję że zakupiłem tylko jedną buteleczkę, do dostania w warszawie w delikatesach Portos (tych mniejszych bo są dwa obok siebie) w cenie 1,80 zł, mozna śmiało napisać tak wiele za tak niewiele

              Moja ocena: [4.7]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                (...
                0do dostania w warszawie w delikatesach Portos (tych mniejszych bo są dwa obok siebie) w cenie 1,80 zł, (...)
                w delikatesach Portos na Świętokrzyskiej vis a vis pałacu
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brunatny, ciemny brąz, ciemny mahoń???
                  w każdym razie ładny [4.5]
                  Piana: najsłabszy element piwa, piana utzymuje sie dośc krótko, bąble średnie i duże, [3]
                  Zapach: klasyczny dla tego typu piwa, wyrażnie słodki, karmelowy [4.5]
                  Smak: moim zdaniem polski wykładnik smaku piw karmelowych, nic dodac nic ująć [5]
                  Wysycenie: mogłoby byc ciut większe, bo pod koniec picia 330 ml gazu nie czuc wogóle [4]
                  Opakowanie: oszczędne, ale eleganckie, ładne, minus za brak danych o ekstrakcie [4.5]
                  Uwagi: chyba najlepsze tego typu piwo w Polsce, choć nie jestem smakoszem tego typu trunków zwierzyniecki karmel bardzo mi smakował i cena jest zachęcajaca 1,55. BRAWO

                  Moja ocena: [4.525]
                  Poszukuję

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #10
                    W Lublinie przy rondzie Płk. Ryszarda Kuklińskiego na bloku wisi gigantyczna ekstrawagancka reklama Carmell'a. Cieszy że zastąpiła wcześniejszą reklamę Warki
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, trudno przejżysty, pod światło przybiera bardzo ciemną rubinową barwę. [4.5]
                      Piana: Wizualnie ładna. Charakteryzuje się brunatną pianą. Niestety strasznie dziurawa. Grube pęcheżyki żybko pękają powodując nagłe opadanie piany. [2.5]
                      Zapach: Jedyne co wyczułem to delikatne kawowe akcenty. Przyznam że nieco musiałem się wysilić. [3]
                      Smak: Pierwszy łyk i totalne odrzucenie. Wszystko poprzez strasznie słodki smak. Minęło kilka chwil i z każdym kolejnym łykiem było coraz lepiej. Słodycz słabnie dzięki czemu odczuwalne są pozostałe akcenty. Mam tu na myśli karmel oraz delikatny palony smaczek. [4]
                      Wysycenie: Nieco za duże. To tylko 0,33l a dało się we znaki mojemu żołądkowi [3]
                      Opakowanie: Etykiety ładne, zgrabne. Tak samo w przypadku butelki. Podobają mi się [4]
                      Uwagi: Piwo otrzymane od kolegi Abernacka podczas jego pobytu w Warszawie. Serdeczne Dzięki.

                      Moja ocena: [3.475]
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Mnie to piwo bardzo smakowało i z wielkim żalem odnotowałem jego już stały brak w delikatesach Porto (nie będą już sprowadzać). Smakowało mi jak lepsze karmi i lubiłem sobie pić zamiast innych napojów bezalkoholowych.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Jest obecne w spożywczym na Jerozolimskich w ciągu miedzy Poznańską a Pankiewicza.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • supersklep
                            PiwBiz
                            • 01-2005
                            • 982

                            #14
                            Coś chyba słabo schodzi to piwko ,bo w hurtowniach jest z terminem 23-03-2006 i zaczyna być dodawane do zakupu Perły
                            Last edited by supersklep; 05-03-2006, 18:17.


                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              #15
                              jest w Warszawie do nabycia w BOMI na Towarowej (ktoś gdzieś o tym już wspominał, poza tym w owym BOMI naprawdę duży wybór polskich i zagranicznych piw)

                              ostatnio z racji iż mam przerwę w piciu napojów alkoholowych nabyłem kontrolny czteropak w cenie 0,99 zł za buteleczkę - bardzo przyzwoity napój, wyraźny smak, przyczepiłbym się tylko do nasycenia CO2 - mogłoby być ciut większe - ocena z ARTomatu przy następnej okazji.
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎