Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater 7,6%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Belgia, Frater 7,6%

    Widzę, że jeszcze nikt się nie podzielił refleksjami, więc zakładam nowy wątek.

    Browar Belgia
    Frater 7,6%
    piwo jasne górnej fermentacji
    ekstrakt 16,3%
    alk. 7,6%obj.
    but. 0,5 l bezzwrotna
    cena 2,19 zł (cena sugerowana na kontrze: 2,25 zł)

    Kolor ciemnozłoto - bursztynowy, piana dość obfita. Zapach słabo wyczuwalny - trudno definiowalny (rym niezamierzony ). Smak rozczrowuje: jest płaski, pozbawiony różnorodności, po prostu trochę słodu i trochę goryczy. Miałem wrażenie, że piję zwykłęgo lagera i to nie mocniejszego niż 13 - 14 Blg. Żadnych ciekawych nutek owocowych, słodowych czy jakichkolwiek innych, jakie pamiętam ze znanych mi piw górnej fermentacji. Wylewać oczywiście nie trzeba, piwo jest jak najbardziej wypijalne, ale to chyba nie tak miało być
    Attached Files
  • woli
    Senior
    • 10-2003
    • 121

    #2
    witam ponownie,teraz próbuję wersję 7,6 ,i generalnie też czegoś brakuje,jeśli chodzi o górną fermentację ,jednak pozostaje chyba sentyment do poprzedniego fraterka....pozdrawiam

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      tak się zastanawiam pod jaki gatunek to możnaby podciągnąć...
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • piecyk_gazowy
        Senior
        • 05-2004
        • 124

        #4
        ze jestem smakoszem piw mocnych oczywiscie sproboje jeszcze do tego to piwo jakiejs gornej fermentacji moze to byc ciekawe doswiadczenie
        !!!! Fuck you prototypy!!!!

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny - bursztyn [4]
          Piana: na początku pieni się jak opetane, po czym szybko znika [2.5]
          Zapach: lekka nutka slodowa, ale raczej nijaki [3.5]
          Smak: dość wodniste jak na mocne, generalnie - bez wyrazu [3.5]
          Wysycenie: dobre [4]
          Opakowanie: etykieta ładniejsza niz w wersji 5,4. [4]
          Uwagi: Zakupione w tyskim REALU. Słabe schłodzenie nie wpłynęło na wrażenia smakowe. Raczej nie powrócę

          Moja ocena: [3.475]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnobursztynowy [4.5]
            Piana: piekna, drobnopęcherzykowa, trwała (do samego końca), jasnokremowa [5]
            Zapach: trochę dziwny... przy otwieraniu doleciał mnie przyejmny kwiatowo-owocowy zapach, ale po nalaniu nie czuć nic poza lekką nutą słodową. [3.5]
            Smak: zupełnie do rzeczy, no klasztorniak w stylu belgijskim to to nie jest, ale czuć pełny słodowy smak i nie wybija się woń alkoholu przy tych parametrach piwa [4]
            Wysycenie: bardzo przyzwoite na początku i stonowane na końcu, mogłoby być ciut wyższe [4]
            Opakowanie: ładne, ale minus 1 pkt. za kłamstwa na etykiecie. [4]
            Uwagi: na zimę przerzuciłem się na mocniejsze piwka i to mi leży akuratnie. do ideału (klasztornego polonizowanego belga) daleko, ale zupełnie poprawne piwko.

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • ergie
              Senior
              • 05-2004
              • 1041

              #7
              Piwo jak dla mnie całkiem niezłe. Zaznaczam że piłem je w temperaturze ok 10-12 stopni, tak jak ja to lubię. Natomiast zastanawiają mnie te brednie powypisywane na etykiecie i kontrze. Skąd oni wytrzasnęli takie wiadomości?
              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
              ------------------------------------------------------------------
              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #8
                Mało gazu, piana gęsta ale nietrwała.
                Kolorek ładny, ciemny. Zapach słodowy, smak ciężkawy słodki, tylko w tle nieco chmielu.
                Może kiedyś jeszcze sięgnę po nie.
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • zlev
                  Junior
                  • 10-2005
                  • 2

                  #9
                  Rozczarowałem się... Wprawdzie etykieta ładna, lepsza niż w starym Fratrze, lecz po przeczytaniu słów "piwo górnej fermentacji" spodziewałem się znacznie więcej.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor bursztynowy, podoba mi się [4.5]
                    Piana: Piana biała, zwarta, drobnobąbelkowa i dość trwała [4.5]
                    Zapach: Coś mi nie podszedł, niby nie ma w nim żadnych odrzucających elementów, ale jest taki słodko-mdły, zbytnio słodowy [3]
                    Smak: Smak dość ciekawy, przede wszystkim słodowy, obecne dalekie akcenty owocowe, alkohol obecny ale nie przeszkadza. Trochę moim zdaniem za mało goryczki, ale w sumie nie jest źle [4]
                    Wysycenie: Trochę zbyt niskie [3.5]
                    Opakowanie: Oceniam puszkę, szata graficzna podoba mi się, jest przejrzysta i ciekawa [4]
                    Uwagi: Nawet niezłe piwo, w sumie to nie wiedziałem czego sie po nim spodziewać, dlatego też nie ma jakiegoś rozczarowania. Na zimowe wieczory dobra alternatywa dla innych mocnych piw dostepnych w Płocku.

                    Moja ocena: [3.7]
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mocnobursztynowy, klarowne [5]
                      Piana: drobna,gęsta,boała, bardzo długo się utrzymuję, osadza się na szkle w postaci krzaczków [5]
                      Zapach: mocny,owocowo-słodowy [4.5]
                      Smak: dla mnieodelany,pelne, można to piwo jeść jak śmietankę,doksonały posmak owocowo-chmielowo-słodowy, wszytskie nutki współgrają ze sobą tworząc przepyszną kombinację w smaku [5]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: bez zarzutu,granatawoa tonacja etykiety z frimowym kapslem [5]
                      Uwagi: już żałuję że zakupiłem tylko 2 butelki (Le Clerk W-wa ul.Conrada),wiem,żeto piwo będzie u mnie w lodówce bardzo częstym gościem,polecam i sięgam jużpodrugie

                      Moja ocena: [4.825]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        (...)
                        Piana: drobna,gęsta, boała,
                        (...)
                        Smak: dla mnieodelany,pelne,
                        (...)
                        Opakowanie: bez zarzutu,granatawoa tonacja etykiety z [/b]frimowym[/b] kapslem [5]

                        Uwagi: już żałuję że zakupiłem tylko 2 butelki (Le Clerk W-wa ul.Conrada),wiem,żeto piwo będzie u mnie w lodówce bardzo częstym gościem,polecam i sięgam jużpodrugie
                        Przepraszam, za zaśmiecanie tematu, ale nie mogłem się powstrzymać. Beciku, czy aby na pewno były to tylko 2 butelki? Jeżeli tak, to mocarny ten nowy Frater.
                        Swoją drogą poszukiwałem go w ostatni weekend we Wrocławiu - bezskutecznie niestety.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Małażonka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 4602

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czysto bursztynowy [5]
                          Piana: jedyny słabszy punkt piwa. Ogólnie niezła, ale zbyt szybko opada [4.5]
                          Zapach: typowy dla piw górnej fermentacji, słodowo-owocowy [5]
                          Smak: bogaty, wyraźnie słodowy, choć nie słodki, fajnie zrównoważony, sycący. Nachmielenie lekkie, co tylko podnosi walory smakowe tego piwa. Ten smak za tą cenę to czysta poezja [5]
                          Wysycenie: średnie, świetnie współgra ze smakiem [5]
                          Opakowanie: zwraca uwagę. Etykieta nawiązuje do piw klasztornych, a granat (według mnie) nadaje elegancji [5]
                          Uwagi: Według nas (mnie i Irona) podział Fratera na dwa - zrobił piwu dobrze. Z piwa na granicy ale/lager - powito dwa osobne, jakże różniące się od siebie wersje:
                          Wersja lżejsza (czerwona) - mocno zbliża się do typowego lagera, wersja mocniejsza (granatowa) - wyraźnie dąży w kierunku belgijskiego ale

                          Moja ocena: [4.95]

                          Comment

                          • thrashcan
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 126

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny bursztyn, klarowne. [5]
                            Piana: Wysoka, kolor biały, cały czas nam towarzyszy, po prostu boska [5]
                            Zapach: Po otwarciu butelki niezbyt przyjemny zapach wygazowanego piwa. Jednak chwilę później chmielowo - słodowy, średnio intensywny, przyjazny, zachęcający. [4]
                            Smak: Smak słodowo - owocowy, z lekką nutką alkoholową. Wszystko starannie wywarzone i dobrze się uzupełniające. Lekki minusik za minimalnie za duzy posmak alkoholowy. [4.5]
                            Wysycenie: Wyśmienite. [5]
                            Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l. Bardzo przyjemne etykiety utrzymane w granatowej tonacji. Doskonale pasują do charakteru tego piwa. Kapsel z nazwą piwa. Wszystko pięknie widoczne na półce w sklepie. [5]
                            Uwagi: Super piwo, bardzo się cieszę, ze taki trunek wszedł na rynek, mam nadzieję, ze nie podzieli losu protoplasty, ale chyba nie jest to mu dane, bo smakuje wybornie

                            Moja ocena: [4.45]

                            Comment

                            • damnar
                              Junior
                              • 05-2005
                              • 18

                              #15
                              Wizualnie produkt - pierwsza klasa, smak także niczego sobie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎