Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Chat z syropem o smaku kawowym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Łódzkie, Chat z syropem o smaku kawowym

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mocno hebanowy, klarowny [5]
    Piana: beżowa, drobne i średnie pęcherze, szybko opada, na szkle zostają nieduże krzaczki [3]
    Zapach: mocnej cappucino, jak na piwo smakowe to zapach akuratny [5]
    Smak: przy pierwszym lyku posmak kawy cappucino, dalej niestey czuje jakąś dzwiną kwaskowatością jakby kwasku cytrynowego w dość dużym rozcieńczeniu, nie mam pojęcia co to może być - juz wiem, kwas cytrynowy w składzie - psuje on całe piwo, niestety [2]
    Wysycenie: zdecydowanie za duże, masa bąbelkow osadza sie na szkle, lekko szczypiące w język (lub znów tek kwas cytrynowy) [3.5]
    Opakowanie: bez rewelacji, etykieta z serii łodzkich Chatow w tonacji brązowo-bezowej, gładki kapsel [3.5]
    Uwagi: Nieudana próba Karmi poema di caffe, zdecydowanie polecam amatorom kwasku cytrynowego

    Moja ocena: [3.45]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny ciemny [4.5]
      Piana: Cytując opis Becika: "beżowa, drobne i średnie pęcherze, szybko opada, na szkle zostają nieduże krzaczki". Niby widzimy to tak samo, a mnie się bardziej podoba. [4]
      Zapach: Kawy. Kawoszem nie jest. Mimo to podoba mi się. [5]
      Smak: Kwasek leciutki jest ale mnie się skojarzył z Arabicą. Takie deserowe piwo, do ciasta z orzechami, w sam raz.
      Pite dla samej degustacji, jest zbyt słodkie, nawet ulepkowate. [3]
      Wysycenie: U mnie nagazowanie było OK [4]
      Opakowanie: Etykieta jak u wszystkich CHAT-tów - nic specjalnego. [3]
      Uwagi: Ciekawy pomysł niestety zmarnowany. A można przecież zrobić dobre piwa o smaku kawy (patrz Wielka Brytania - Meantime, Coffee)

      Moja ocena: [3.925]
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnej herbaty, klarowny [3.5]
        Piana: beżowa, szybko siadła pozostawiając dziurawy kożuszek, są ślady naszkle [2]
        Zapach: palonego karmelu i słodu zapachu kawy brak [3]
        Smak: lekko kwaskowe z nutą kawy, brak goryczki [3]
        Wysycenie: napoczątku było coś a potem to coś zniknęła [2.5]
        Opakowanie: typowa dla tej serii, brak ekstraktu [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.875]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz. Kojarzy się z rozwodnioną kawą. Piwo klarowne, pod światło wiśniowe. [4.5]
          Piana: Średniej wielkości, lekko kawowego koloru. Niestety raczej niejednorodna, postrzępiona. Ale za to trwała, trzyma się długo. Obfite ślady pozostają do końca na ściankach kufla. [4]
          Zapach: Mniej więcej taki jak sobie wyobrażam na kawowym piwie bezalkoholowym. Mocny zapach kawy, słodkiej kawy. Troszkę zalatuje jakby karmelowymi nutami. [4.5]
          Smak: Smak również mocno kawowo słodki. Dobry smak, tylko jest w tym smaku jakaś dziwna nieprzyjemna nuta. Jakaś taka kwaśna. Czasem w kawie podobną nutę też spotykałem i też mi nie smakowała. Generalnie piwo jest słodkie, więc dla tych, którzy lubią słodycz. W sumie mimo tego dziwnego posmaku, na upał zimne jest dobrym napojem. [3.5]
          Wysycenie: Wysycenie dobre, ale pod koniec niestety słabnie. [3.5]
          Opakowanie: Beznadziejne jak wszystkie Chaty. Jedynie kolorystyka minimalnie ładniejsza i mniej kłująca w oczy. Podoba mi się tylko to, że jest seria etykiet do różnych Chatów. Lubię serie. Niestety ta mi się nie podoba. Do tego kapsel goły i nie ma informacji o zawartości ekstraktu. Chaty swoimi opakowaniami raczej odstraszają niż przyciągają. [2.5]
          Uwagi: Niezłe piwo bezalkoholowe, ale tylko dla ludzi lubiących słodycz. Dla tych, którzy nie trawią słodkości będzie ulepkiem nie do picia.

          Moja ocena: [3.9]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Barwa bardzo ciemnego bursztynu, lekko rubinowa. Bardzo ładna. [5]
            Piana: Wysoka, kremowa, trwałą i gęsta. Opada wolno i pozostawia dużo śladów. [5]
            Zapach: Słodowo - kawowy. Pachnie jak pewne cukierki kawowe. No cóż, w końcu to piwo kawowe. [4.5]
            Smak: Czuć karmel, słów i bardzo przyjemny, nie sztuczny smaczek kawy. Ma również bardzo przyjemną kwaskwatość. Ciężko mi to oceniać, ponieważ nie lubię takich wynalazków, ale myślę, że w tej kategorii wyszło to Łodzi wzorowo! Piwo nie jest za słodkie. Ja jednak pozostanę jednak wierny ichniejszemu Karmelowemu, choć ten napój jest naprawdę ciekawy. [4.5]
            Wysycenie: Nie za duże, ale tu to wielka zaleta. [4.5]
            Opakowanie: Raczej tandetne, ale jest skład wraz ze składem syropu. [4.5]
            Uwagi: Dziwaczny wynalazek, ale i tak o niebo lepszy od bananowych, jabłkowych, malinowych... Warto spróbować.

            Moja ocena: [4.575]

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie jak w porterze. Dopiero pod światło widać ciemnoczerwone przebłyski. [5]
              Piana: Tworzy się bardzo wysoka, ładna, beżowa czapa. Nie trzyma się zbyt dobrze, ale zostaje solidna kołderka. [4]
              Zapach: Typowa dla takich napitków nuta karmelowa, w tle lekki aromat cappuccino. Przyjemny, ale trochę za słaby. [4]
              Smak: Pierwsze wrażenie jest bardzo treściwe. Potem pojawia się lekka kwaskowatość (i po cholerę oni dają ten kwasek cytrynowy) i wreszcie solidny kawowy posmak. Gdyby nie kwasek, byłoby lepiej, ale i tak napitek jest smaczny. [4]
              Wysycenie: Db. [4.5]
              Opakowanie: Dość tandetna etykieta na piwie o tandetnej nazwie. Dobrze chociaż, że kolorystyka nie jest krzykliwa. [2.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎