Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Maibock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Maibock

    Ekstrakt = 16,5 Plato
    Alkohol = 7 %
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przepięknie mętny, jasny bursztyn. [5]
    Piana: Po nalaniu umiarkowanie obfita, drobna. Dość szybko zanika, najpierw do cienkiej warstwy, potem wianuszka a po kilku minutach nie ma jej już wcale. [3.5]
    Zapach: Usilnie doszukiwałem się jakiegokolwiek zapachu, bezskutecznie. Dopiero gdzieś pod koniec zamajaczyła przez chwilę alkoholowa nuta. Może to i lepiej że jej nie czuć od początku. [3]
    Smak: Pierwsze wrażenie to idealna pełnia smaku. W charakterze zdecydowanie słodowe ale pozbawione słodkości. Właśnie taki profil mi odpowiada w jasnych, mocnych piwach. Zwraca uwagę wyraźna owocowość. Piwo mimo swej pełni pije się lekko i nawet po kilku nie ma się wrażenia 'zasłodzenia'. Alkohol w smaku niewyczuwalny, w głowie jak najbardziej. [5]
    Wysycenie: Dość wysokie, dla mnie idealne. Piwo zachowuje swój smak aż do końca kufla. [5]
    Opakowanie: Na kuflach nie ma już loga bierhalle ale nie poczytuję tego in minus gdyż odrapane po myciu zmywarką nie wygladały najlepiej. [5]
    Uwagi: Mimo względnie niskich ocen za pianę i zapach piwo uważam za bardzo smaczne i po raz kolejny gratuluję Krzysztofowi udanej premiery nowego piwa.

    Moja ocena: [4.15]
    Last edited by docent; 18-03-2008, 08:15.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Cieszę się, że tysięczny post zamieszczam w związku z powrotem tego wyjątkowego piwa. Mimo że jaśniejsze niż rok temu, charakteryzuje się zdecydowanie lepszą pianą, która teraz jest jedwabista i trwała. W zapachu również nastąpiła poprawa, wyczuwalna jest swieżość i przyjemna, lekka chmielowość. Smak jak był doskonały, to taki pozostał. Bardzo odpowiada mi ten owocowy, świeży posmak znany chociażby z marcowego. W piwie mimo 16,5 ekstraktu nie można doszukać się żadnych alkoholowych akcentów.
      Piwo ma jednak jedną wadę - po jego spróbowaniu kolejne (inne) piwa smakują jak cieniutkie dziesiątki
      Jak łatwo się domyśleć, za wyjątkowe piwo płacimy wyjątkowa cenę (0,4-11 pln) ale od czego są poniedziałki i happy hours
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • mrkowal
        Senior
        • 03-2009
        • 155

        #4
        ...ale od czego są happy hours
        Cóż mogę tylko dołączyć sie do opinii kolegi docenta że to piwo warte jest swojej ceny, ale na szczęście łapie się na happy haurs; piwo jest boskie, w jego słodyczy znajduję nutę ciemnego rumu która zwiastuje moc, w pięcio punktowej skali: 5.0; Panie Krzysiu, nie wiem skąd Pan to ma, ale Pan to ma
        Ultima forsan

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          A po za wielbieniem pod niebiosa Bierhalle znasz inne dobre piwa czy to taka ukryta forma reklamy?
          Last edited by abernacka; 07-04-2009, 16:06.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • mrkowal
            Senior
            • 03-2009
            • 155

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            A po za wielbieniem pod niebiosa Bierhalle znasz inne dobre piwa czy to taka ukryta forma reklamy?
            Oczywiście że znam. Widzisz jakoś tak nie miałem wcześniej potrzeby rejestrować się w browar.biz i dla tego jestem tylko juniorem, ale możesz mi uwierzyć że znam większość mikrobrowarów w Polsce a ponieważ również pracuje z "branżą" to i wiele większych browarów też. Świadomie zawsze mówię o sobie że jestem amatorem (z łac. miłośnikiem) ale moja wiedza jest też nie tylko teoretyczna ale i praktyczna. Mam za sobą 2 letni romans z produkcją domową gdy mieszkałem w Afryce. Właśnie też w nowym domu wybudowałem specjalną piwnicę poniżej poziomu wód gruntowych by w naturalnym zimnie robić piwa dolnej fermentacji. Poza tym dużo podróżuje po Europie i o miejscach do których zamierzam się wybrać robię zawsze najpierw reserch pod kątem piwnych uciech. Tak że i w Europie znam browary o których pewnie koleżanka nawet nie słyszała. A co do reklamy, to oczywiście mój post był jak najbardziej reklamowy. Należy produkty dobre reklamować a piwo Pana Krzysia nie ma praktycznie w naszej kochanej ojczyźnie konkurencji.
            Ultima forsan

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)Tak że i w Europie znam browary o których pewnie koleżanka nawet nie słyszała. (...)
              I w tym miejscu kolega nie powinien być taki pewien. Zerknij chociażby do galerii.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Zerknij chociażby do galerii.
                Jeżeli nie dojrzysz podpowiem ci, są tam umieszczone fotografie browarów z krajów: Niemcy (mój ulubiony kierunek), Czechy, Słowacja, Słowenia, Austria, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Anglia, Tunezja, Węgry, Bułgaria i Lichtestain. Niestety byłby tam i z innych krajów niestety w tamtym czasie nie miałem aparatu cyfrowego a te z klisz niestety zbytnio się nie nadają na umieszczenie w galerii.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • mrkowal
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 155

                  #9
                  Jeśli poczuła się Pani urażona to zwracam honor. Ośmielę się nawet powiedzieć że jest Pani wielka Pani abernacka
                  Ultima forsan

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #10
                    A tam od razu Pani a Pan (tak wiem, nick może mylić).
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      dajcie spokój tym kurtuazjom to wątek o piwie i to konkretnym, które zamierzam skosztować...

                      Comment

                      • mrkowal
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 155

                        #12
                        no nie chłop! momentalnie straciłem zainteresowanie
                        Ultima forsan

                        Comment

                        • mrkowal
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 155

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          dajcie spokój tym kurtuazjom to wątek o piwie i to konkretnym, które zamierzam skosztować...
                          to się spiesz! chociaż Krzysiek obiecuje że puści teraz dodatkowo marcena i będzie na raz aż 4 różne piwa to jak znam szybkość osuszania tanków za tydzień będzie po ptokach
                          Ultima forsan

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #14
                            I ja w piątek znów spróbowałem maibocka. Nic dodać nic ująć do opisu Docenta! Abernacka, uwielbienie dla warszawskiej Bierhalle jest jak najbardziej na miejscu! I nie przemawia przeze mnie patriota lokalny. To bez wątpienia najlepszy browar restauracyjny w Polsce (byłem we wszystkich) Jak zwykle chylę czoła - Krzysztofie masz złote ręce!

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...)Abernacka, uwielbienie dla warszawskiej Bierhalle jest jak najbardziej na miejscu! I nie przemawia przeze mnie patriota lokalny.(...)
                              I ja byłem we wszystkich polskich browarach resturacyjnych i mam zgoła odmienne zdanie, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎