Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Maibock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrkowal
    Senior
    • 03-2009
    • 155

    #16
    piszę jeszcze raz bo maibock z BH Warszawa nie wiadomo dla czego jest jako pierwszy przed BH Łódź i jakoś go przeoczyłem- bajzel na forum i pierwszy wpis był w zwykłym bocku. Tak więc bracia piwosze od dziś znowu święto albowiem w Arkadii leją Maibock 2010. Nie muszę chyba dodawać że Krzycho po raz kolejny "dotyka absolutu" tak że amatorów Piwa przez duże P zachęcam do spróbowania 7,5% Ammbrozji.
    Ultima forsan

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      #17
      Zawsze się staram się zrobić naprawdę dobre piwo. Lubię piwo i w nawiązaniu do przysłowia: "nawarzyłeś piwa więc je wypij", gdyby taka okoliczność wyniknęła zamierzam pić dobre piwo.

      Wracając do Maibocka.
      Jest to moje trzecie podejście do tego piwa. Wszystkie były dobre. jednak z przyczyn oczywistych nie mam jak porównac wszystkich trzech przy jednym stole. Inaczej rzecz ujmując piwo jest coraz lepsze. Gotuję je raz w roku.

      Życzę smacznego
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #18
        Ja także nie omieszkałem wczoraj spróbować tego majowego specjału. No cóż, nic dodać nic ująć - wyśmienite! Krzysiu, chylę głowę! Wszystkie majowe święta się chowają w porównaniu ze świętem jakim corocznie jest maibock.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #19
          Czy jest szansa oszacować na mniej więcej jak długo go starczy?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Dziś byłem jako kierowca i chciałem wziąć na wynos do degustacji w domu. Niestety TEGO piwa nie mozna brać do domu
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, głęboki i mocno nasycony. [5]
              Piana: Gęsta i kremowa w kolorze ecru. [5]
              Zapach: Głęboko słodowy. [4]
              Smak: Przede wszystkim mocno słodowy, do tego owocowo-miodowe posmaki, na drugim planie charakterystyczna dla piw z Bierhalle goryczka. W żadnym stopniu nie czuć alkoholu, czuć za to ciężkość piwa. [4.5]
              Wysycenie: Trochę za wysokie jak dla mnie. [4]
              Opakowanie: Firmowy kufelek i wafelek. Zastrzeżeń nie mam wręcz przeciwnie. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy jest szansa oszacować na mniej więcej jak długo go starczy?
                Zapewne tak jak każde rotacyjne w Bierhalle Arkadia czyli około tygodnia.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnozłocisty wpadający w bursztyn, myślałem, że maibocki są zdecydowane ciemniejsze [4.5]
                  Piana: obfita tylko po nalaniu, 3 cm kozuszek szybko opadł i...opadał dalej aż do cienutkiej warstwy na piwie, na szkle osadziło sie tylko pół kółka oraz nieliczne atole wysp Pacyfiku [3.5]
                  Zapach: mocny, intensywny, owocowo-słodowy z chmielowymi nutkami przeplatanymi ze zbożowymi [5]
                  Smak: w smaku treściwe, pełne, bardzo mocno zarysowana goryczka, przyjemne chlebowe nuty przeplatające się z posmakami owocowymi - wytrawnymi, choc słodowy posmak też bardzo dobrze daje znać o sobie [4]
                  Wysycenie: bez zarzutu, babelki pracowicie szły do góry, żadnych nieprzyjemnych doznań [5]
                  Opakowanie: jak w browarze restauracyjnym, choc barman podstawki nie dał a i przy barze żadnych nie było, a powinny być zebym sam sobie podłożył [4.5]
                  Uwagi: To piwo byłoby doskonałe gdyby nie temperatura, jak przy pierwszym łyku łapczywie pociągnąłem z kufla to aż poczułem w zębach ból - musiałem głęboko złpać powietrza żeby przeszedł gdyż nie spodziewałem się, że piwo będzie aż tak zimne. Musiałoby postac ok. 20 minut, żeby właściwa temperatura pozwoliła na wychwycenie wszystkich niuansów smakowych, niestety nie było mi to dane. Przez - moim zdaniem złą, za zimną - temperaturę podania piwo na traci swoje walory, a szkoda, gdyż ogólnie jest bardzo dore.

                  Moja ocena: [4.4]
                  Last edited by becik; 10-05-2010, 16:18.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziś byłem jako kierowca i chciałem wziąć na wynos do degustacji w domu. Niestety TEGO piwa nie mozna brać do domu
                    Dzisiaj już można, a przynajmniej stało w bączkach w lodówce.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Głębokie, mętne złoto. Z tego co wiem, maibocki zdecydowanie mogą mieć taki kolor. [5]
                      Piana: Najsłabszy element tego piwa. Po nalaniu nie było jej zbyt wiele, za to cienką warstwą utrzymała się do samego końca. [3.5]
                      Zapach: Sporo nut owocowych, co trochę dziwi w maibocku, zaś w tle solidna słodowość. Choć piwo jest mocne, to zapach nie przytłacza, jest całkiem orzeźwiający. Pełni punktów jednak nie będzie, bo maibock powinien mieć czystszy profil zapachowy, z mniejszą ilością estrów owocowych. [4]
                      Smak: Przede wszystkim solidna słodowa treściwość, choć wzbogacona lekką owocowością. W posmaku czuć sporą chlebowość i goryczkę, która z czasem coraz bardziej się nasila.
                      Podczas picia zupełnie nic czuć mocy piwa, nie sprawia wrażenia tak mocnego. Dopiero później lekko szumi w głowie [4.5]
                      Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                      Opakowanie: Jak zwykle 5 za całokształt Bierhalle. Wprawdzie barman nie podął mi podstawki, ale siedziałem chyba przy innym barze niż Becik, bo podstawki były na wyciągnięcie ręki [5]
                      Uwagi: Mam mały problem z tym piwem. Smakuje mi bardzo i gdybym miał je oceniać w oderwaniu od wytycznych stylu, dałbym wyższe noty. Zbyt owocowy charakter mi nie przeszkadza, bo nadaje temu koźlakowi lekkości i "wiosenności", jednak obiektywność wymaga ucięcia za niego punktów (bardziej za zapach, bo tam jest wyraźniejszy).

                      Moja ocena: [4.3]

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolor: Głębokie, mętne złoto. Z tego co wiem, maibocki zdecydowanie mogą mieć taki kolor. [5]
                        Piana: Najsłabszy element tego piwa. Po nalaniu nie było jej zbyt wiele, za to cienką warstwą utrzymała się do samego końca. [3.5]
                        Zapach: Sporo nut owocowych, co trochę dziwi w maibocku, zaś w tle solidna słodowość. Choć piwo jest mocne, to zapach nie przytłacza, jest całkiem orzeźwiający. Pełni punktów jednak nie będzie, bo maibock powinien mieć czystszy profil zapachowy, z mniejszą ilością estrów owocowych. [4]
                        Smak: Przede wszystkim solidna słodowa treściwość, choć wzbogacona lekką owocowością. W posmaku czuć sporą chlebowość i goryczkę, która z czasem coraz bardziej się nasila.
                        Podczas picia zupełnie nic czuć mocy piwa, nie sprawia wrażenia tak mocnego. Dopiero później lekko szumi w głowie [4.5]
                        Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                        Opakowanie: Jak zwykle 5 za całokształt Bierhalle. Wprawdzie barman nie podął mi podstawki, ale siedziałem chyba przy innym barze niż Becik, bo podstawki były na wyciągnięcie ręki [5]
                        Uwagi: Mam mały problem z tym piwem. Smakuje mi bardzo i gdybym miał je oceniać w oderwaniu od wytycznych stylu, dałbym wyższe noty. Zbyt owocowy charakter mi nie przeszkadza, bo nadaje temu koźlakowi lekkości i "wiosenności", jednak obiektywność wymaga ucięcia za niego punktów (bardziej za zapach, bo tam jest wyraźniejszy).

                        Moja ocena: [4.3]
                        Chciałem własinie zeby to piwo było pachnące....
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #27
                          Mam przyjemność degustować to piwo regularnie co roku i cieszę się wielce, że z każdym razem jest coraz lepsze. Treściwość tego piwa jest niesamowita, miałem wrażenie jakby to była co najmniej 18-tka. Oczywiście mam na myśli bogactwo smaku i treściwość tego piwa, a nie alkoholowość, która jest kompletnie niewyczuwalna.

                          Odnosząc się do ocen z dnia dzisiejszego jestem zdecydowanym zwolennikiem podawania piw właśnie w takiej temperaturze; pod koniec kufla było już dla mnie za ciepłe. Również piana była bardzo dobra ale to zawdzięczam dobremu nalaniu przez barmana i szybkiemu podaniu piwa przez kelnerkę.

                          Mam wrażenie (poprzedzone wstępną degustacją jakiś czas temu), że ten Maibock został puszczony na bar w optymalnym dla niego czasie. Jak zwykle przy tego typu okazji gratulacje dla Krzysztofa i nieustająca prośba o kolejne specjały!!!
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chciałem własinie zeby to piwo było pachnące....
                            I subiektywnie pachnie doskonale. Ale obiektywnie, cóż, musiałem skomentować niezgodność ze stylem. Niewielką zresztą.
                            Last edited by Twilight_Alehouse; 10-05-2010, 21:54.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎