Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ladenburger, BrowArmia Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Ladenburger, BrowArmia Weissbier

    Kolor: ładny, ciemnomiodowy, mętny [5]
    Piana: typowo "weissbierowa" aczkolwiek troche za szybko znika [4]
    Zapach: delikatny z nutką goździkową [4.5]
    Smak: byłoby niebo w gębie, gdyby nie ostry, lekko akoholowy posmak [4]
    Wysycenie: dobre [4.5]
    Opakowanie: butelka z troche "amatorską" etykietą. Dla mnie minusem oczywiście goły kapsel [4]
    Uwagi: Jakże wielkie było moje zaskoczenie, kiedy piwko to dostrzegłem na półce w dabrowskim INTERMARCHE. No no no... gratulacje dla sieci

    Moja ocena: [4.25]
    Last edited by ART; 04-09-2008, 02:52. Powód: przeniesiono ocenę
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor: ładny, ciemnomiodowy, mętny [5]
    Piana: typowo "weissbierowa" aczkolwiek troche za szybko znika [4]
    Zapach: delikatny z nutką goździkową [4.5]
    Smak: byłoby niebo w gębie, gdyby nie ostry, lekko akoholowy posmak [4]
    Wysycenie: dobre [4.5]
    Opakowanie: butelka z troche "amatorską" etykietą. Dla mnie minusem oczywiście goły kapsel [4]
    Uwagi: Jakże wielkie było moje zaskoczenie, kiedy piwko to dostrzegłem na półce w dabrowskim INTERMARCHE. No no no... gratulacje dla sieci

    Moja ocena: [4.25]
    Tego piwa na pewno nie można oceniać w tym temacie. A najprawdopodobniej trzeba założyć nowy pt. Ladenburger, BrowArmia Weissbier.
    Last edited by ART; 04-09-2008, 02:52.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #3
      Kolor: Ciemnocytrynowy, mętny
      Piana:Śniżnobiała,średnio pęcheżykowa, wydaje mi się że zamało trwała.
      Zapachelikatny, wyczuwalny aromat goździkiów i cytrusów.
      Smak:Lekko cklebowy.
      Wysycenieuże
      Opakowanie:Butelka taka jak w Erdingerze, zwykły kapsel z data do 4.01.09 z "amatorską etykietą" która to zwróciła na siebie uwagę w Carefurze właśnie tą "amatorszczyzną". Wielki minus za"...Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego piwowara minibrowaru restauracyjnego Browarmia Królewska w Warszawie" co wprowadza przeciętnego klijenta w błąd.Gdybym nie poszukał na forum to bym był przekonany że wyprodukowano w Polsce.
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #4
        Weissbier

        Czy ktoś może mi udzielić informacji jaki to browar ? Na etykiecia jest napisane "wyprodukowane dla Tarczyn Dystrybucja Sp.z o.o." oraz " Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego Piwowara minibrowaru restauracyjnego Browarmia Królewska w Warszawie"
        Attached Files
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy ktoś może mi udzielić informacji jaki to browar ? Na etykiecia jest napisane "wyprodukowane dla Tarczyn Dystrybucja Sp.z o.o." oraz " Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego Piwowara minibrowaru restauracyjnego Browarmia Królewska w Warszawie"

          Browar Ladenburger
          .

          Używamy wyszukiwarki.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Mafar
            Senior
            • 04-2003
            • 1262

            #6
            Wielkie dzięki . Proszę o usunięcie tego tematu.
            Polakom gratulujemy Brackiego

            Gdy rozum śpi budzą się demony

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Byłem pewien, ze to piwo robione w Jabłonowie (ponieważ BrowArmia ma zwązki z tym browarem). No cóż pewnie macie racje.
              Piwo nie jest zbyt dobre. Jest cięzkie i mało orzeźwiające co jak na pszenicę jest dla mnie dyskwalifikujące. Mało się pieni. Czuć smaki owocowe aleniestety wszystko zabija uczucie ciężkości.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Candlekeep
                Senior
                • 11-2007
                • 367

                #8
                Ostatnio w Galerii Mokotów (Carrefour) we Warszawie kupiłem takie cudo .
                Jak zapisano na froncie:
                "Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego piwowara minibrowaru restauracyjnego Browarmia Królewska w Warszawie"
                Attached Files
                Last edited by Candlekeep; 16-11-2008, 10:52.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ostatnio w Galerii Mokotów (Carrefour) we Warszawie kupiłem takie cudo .
                  Jak zapisano na froncie:
                  "Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego piwowara minibrowaru restauracyjnego Browarmia Królewska w Warszawie"
                  Zawsze mnie zastanawia gdy ktoś myśli, że jest sprytniejszy od kilku tysięcy innych forumowiczów. Jeśli myślisz, że znalazłeś piwo, którego jeszcze nikt nie opisał, to pewnie się mylisz. Na wszelki wypadek sprawdź to 3 razy, zanim triumfalnie obwieścisz nowinę.
                  "Cudo", które znalazłeś ma już swój wątek i kilka podobnych do Twojego wpisów.
                  Last edited by kopyr; 16-11-2008, 11:09.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zawsze mnie zastanawia gdy ktoś myśli, że jest sprytniejszy od kilku tysięcy innych forumowiczów. Jeśli myślisz, że znalazłeś piwo, którego jeszcze nikt nie opisał, to pewnie się mylisz. Na wszelki wypadek sprawdź to 3 razy, zanim triumfalnie obwieścisz nowinę.
                    "Cudo", które znalazłeś ma już swój wątek i kilka podobnych do Twojego wpisów.
                    A mnie zastanawia, na jakiej podstawie zarzucasz mi myślenie, iż jestem sprytniejszy od innych? Znajdujesz to w moim poście?
                    Po drugie - proszę, wskaż mi, w jaki sposób i jakimi słowami oddałem "tiumfalne obwieszczenie nowiny".
                    OK - dla mnie to piwo, o kórym teraz napisałem, to JEST nowość, a że wcześniej wymieniłem się tutaj kilkoma zdaniami z Setą (który nota bene podsunął linka do wątku o Weissbier - spójrz, proszę, wyżej), to pozwoliłem sobie właśnie tutaj napisać dwa słowa. Gdybym zakładał jakiś nowy wątek, to może i zrozumiałbym Twoją reakcję, ale teraz...?
                    Nie sądzisz, że odrobina życzliwości w stosunku do innych forumowiczów to całkiem przydatna cecha?

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Candle, po prostu wiele osób pisze o tym piwie w wielu miejscach i trochę nuży co kilka dni prostowanie tego i owego. Właściwie jest to wina producenta, bo ściemnia na etykiecie wprowadzając zamęt, dlatego zwykle proszę o sprawdzenie gdzie się opisuje dane piwo bo sprzątanie jest żmudne i nudne
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kjaros
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 377

                        #12
                        Czy te piwo jest produkowane w Polsce?
                        Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy te piwo jest produkowane w Polsce?
                          A co monitor Ci śnieży? Poczytaj wyżej.
                          A co mi tam. Nie jest. Jest produkowane w Niemczech.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #14
                            Jak dla mnie jest to całkiem niezłe piwo, bez zachwytów, ale porządne. Mocno zaznaczona goryczka tłumi trochę posmak typowy dla pszenicy, ale delikatne cytrusy i banany można wyczuć. Wizualnie piwo to przedstawia się bez zarzutu, mocna czapa białej piany utrzymuje sie długo na szklance. Zakupiłem w małym sklepiku monopolowym w Płocku, na ul. Armii Krajowej, cana przystępna 3,90 zł.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • michalpn
                              Member
                              • 04-2009
                              • 62

                              #15
                              Właśnie je piję. Kolor ładny, głeboki, piana przy nalewaniu gruba, po chwili znika i tworzy wzorki, zapach delikatny pszczeniczny, smak... jak dla mnie za mało wyczuwalna pszenica, cytrusów nie czuję, zostaje po nim jakiś taki nieprzyjemny posmak w ustach, jakiś taki "kapeć".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎