Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Kowal, Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: pszeniczno-złociste, lekko mętnawe [4.5]
    Piana: kiepska, nawet przy nalewaniu jest niewielka, po chwili prawie nic nie zostało [2]
    Zapach: bardzo przyjemny, wyrazisty, chmielowy-slodowy [5]
    Smak: dominuje bardzo mocny chmielowy smak, za nim goryczka, pełne w smaku, treściwe [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: podobnie jak i ciemne, ładna etykieta w 1 litrowej butelce z krachlą, do tego krawatka/pasek z nazwą piwa [5]
    Uwagi: Mimo braku piany to piwo jak dla mnie jest bardzo dobre, żałuję, że Koszalin tak daleko

    Moja ocena: [4.675]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Dobry pils z wydatną goryczką i wyczuwalną słodowością, dający jednocześnie ogólne wrażenie łagodności. Brak mi w nim jakiejś jednej, zdecydowanej nuty, ale poza tym jak najbardziej godne polecenia. U mnie piana była całkiem w porządku

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Mogę się tylko podpisać pod opisem przedmówcy.
        Ekstrakt 11,6% , alkohol 4,5%.
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty nasycony. Przystoi dobremu lagerowi. [4]
          Piana: Niezbyt wysoka, ale może to wina szkła...? [2.5]
          Zapach: Bardzo przyjemny, łagodny słodowy, baaardzo delikatny chmiel gdzieś daleko. [3.5]
          Smak: Zbilansowany słód i goryczka, ogólna lekka "masłowatość". [3.5]
          Wysycenie: Niewielkie, typowe dla browarów restauracyjnych. Pozwala to docenić smak piwa podczas dłuższych biesiad. [4]
          Opakowanie: Litrowa butla z krachlą. Etykiety niezbyt wyszukane, wszystkie "Kowale" mają takie same, różnią się krawatką. Duży plus za te butle, dzięki nim nie trzeba śmigać do Koszalina po to piwo . [4]
          Uwagi: Łagodne, mało nagazowane lekkie piwo. Robi bardzo sympatyczne wrażenie. Nie jest tanie (1 litr - PLN 15 + PLN 7 flacha), ale dobrze, że jest (kupione w Rodzince Bis).

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • Budvar
            Senior
            • 09-2005
            • 265

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty (nie słomkowy - a właśnie ZŁOTY) [5]
            Piana: o kremowej konsystencji, umiarkowanie wysoka [4.5]
            Zapach: bardzo delikatny, jakby owocowy [4.5]
            Smak: smooth... wrażenie gęstości i treściwości, lekka, ale wyczuwalna goryczka w tle [5]
            Wysycenie: baaaardzo delikatne, przypomina piwa ze śp. Kadmisa [4]
            Opakowanie: etykieta nieszczególnie wyszukana, "uniwersalna", a wszystkie informacje jeddynie na krawatce, ale za to butla... ! [5]
            Uwagi: wersja butelkowa, przywieziona z Rodzinki Bis przez Pancernika

            Moja ocena: [4.725]

            Comment

            • mmcinek
              Member
              • 01-2009
              • 64

              #7
              Bardzo smaczne piwo. Przypomina nam piwa z lat młodzieńczych. Gdyby piwa ogólnie dostępne tak smakowały bylibyśmy szczęśliwymi ludźmi.
              goroncopolecamy.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zdecydowanie złoty, mętny [4.5]
                Piana: Gęsta, początkowo na 2 cm ale niezbyt trwała, szybko zredukowała się do kożuszka, jednak oblepiając szkło aż do dna kufla. [3.5]
                Zapach: Słodowy, dość wyraźny. Taki chyba powinien być sądząc po barwie piwa. [4]
                Smak: Też przeważa słodowość, jednak po chwili pojawia się na podniebieniu łagodna nuta owocowa dość wyraźnie poparta goryczką. [4.5]
                Wysycenie: Nie za wielkie, taki jak potrzeba. [5]
                Opakowanie: Kufel firmowy, grube szkło, fajne logo, nie można wymagać niczego więcej. [5]
                Uwagi: Jak na jasne piwo to ma dość ciemny kolor, ciekawe jakich słodów użyto do warzenia? Generalnie dobre, nic mu zarzucić nie można.

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • porek388
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 213

                  #9
                  Kolor: złoty, lekko mętny
                  Piana: niezbyt trwała, szybko zredukowała się do kożuszka
                  Zapach: słodowy
                  Wysycenie: średnie, OK
                  Smak: wyraźnie słodowy, dobrze zarysowana goryczka, lekkie nuty kwiatowe, smak bardzo świeży, dość głęboki, wyraźnie czuć że jest to piwo niepasteryzowane
                  Opakowanie: butelka z krachlą 1l, średnia etykieta wspólna dla piw z browaru, banderolka z nazwą piwa, ekstraktem i zawartością alkoholu

                  Ocena ogólna - bardzo dobre piwo na 5,2 (1-6), gdyby było tańsze często bym do niego wracał.

                  Cena 15 zł za butelkę 1l we wrocławskiej Drink Hali.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klasyczny jasny ale nie słomkowy, w kierunku bursztynu [4.5]
                    Piana: Piękna, gęsta śnieżnobiała czapa pozostawia okręgi do końca picia [4.5]
                    Zapach: Delikatny, słodowy ale tak naprawdę to trudno powiedzieć żeby był bo jest zdecydowanie za mało intensywny [3]
                    Smak: Piwo jest treściwe, pełne z goryczką ładnie połączoną ze słodowością. Trochę za mało intensywne i dlatego 4 a nie 4,5 [4]
                    Wysycenie: Ładnie wchodzi, ładnie się układa w żołądku ale nie 5 bo jednak doszło do beknięcia [4]
                    Opakowanie: Butla z krachlą [5]
                    Uwagi: Naprawdę dobre piwo chociaż trochę zbyt mało wyraziste w smaku. Duży plus za jego treściwość - to piwo się pije i "je" w jednym.

                    Moja ocena: [3.775]
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #11
                      Piwo tak naprawdę jest na 4,5. Chyba rzeczywiście przestanę używać Artomatu bo piwo jest bez dużych wad a wyszło dużo niżej niż jest rzeczywiście warte bo akurat smak rzeczywiście mógłby być bardziej intensywny ale nie odgrywa aż takiej roli.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • keto
                        Senior
                        • 07-2009
                        • 388

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo tak naprawdę jest na 4,5. Chyba rzeczywiście przestanę używać Artomatu bo piwo jest bez dużych wad a wyszło dużo niżej niż jest rzeczywiście warte bo akurat smak rzeczywiście mógłby być bardziej intensywny ale nie odgrywa aż takiej roli.
                        ocenę obniżył Ci zapach, który oceniłeś na 3

                        co do samego piwa, udało mi się ostatnio go spróbować dzięki temu, że jest dostępne w Rodzince, piwo dobre ale moim zdaniem nie warte tej ceny
                        Pozdrawiam
                        Artur

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Zakupione w Drink Hali we Wrocławiu za 15zł + 7zł kaucji za butelkę 1L.

                          Piana: obfita, trwała, śnieżnobiała, drobnopęcherzykowa, oblepia szkło.
                          Kolor: złocisty, podejrzanie klarowne, nie tego oczekuję po piwie z minibrowaru.
                          Wysycenie: spore, za duże.
                          Zapach: słaby, chmielowy, słodowy i lekko siarkowy.
                          Smak: leciutki chmiel, średnia goryczka, wytrawne, by nie rzec wodniste. Spore rozczarowanie.
                          Opakowanie: etykieta mnie nie powala, ale chwali się, że browar zdecydował się też na piwo butelkowe.

                          Wielkie rozczarowanie. Piwo jest do bólu poprawne, jakby mi ktoś przyniósł w szklance i miałbym zgadnąć co to za piwo, powiedziałbym - Two Axes.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • tofas
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 131

                            #14
                            Kolor złoty, nieklarowny. Piana biała, gęsta, złożona ze średniej wielkości bąbelków. Wysycenie średnie. Zapach chmielu bardzo subtelny i ulotny, przypominający siano. Zapach słodu również nie nachalny, kojarzący się z miodem i skórką chleba. Bardzo intensywny jest za to estrowy aromat dojrzałych bananów. Wyczuwalne są również drożdże. W smaku w równych proporcjach mieszają się chlebowa nutka, bananowa słodycz i delikatna chmielowa goryczka. Na końcu pojawia się nuta piwniczna. Finisz delikatnie wytrawny, długi, czysto goryczkowy. Pełnia średnia, piwo lekko gęste.
                            Bardzo stonowane i delikatne piwko. Jak wcześniej pisano, bardzo poprawne, choć dla mnie zupełnie bez polotu. Łatwe w odbiorze, typowo sesyjne piwo.

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasny bursztyn , męte [4.5]
                              Piana: obfita , gęsta, , trochę zbyt szybko opada ale zostaje cienki dywanik oraz ślady na szklance [4.5]
                              Zapach: jakby kwaśny z nuta tofii [3.5]
                              Smak: lekko mdłe , zbyt mało goryczkowe , choć na końcu języka można ja wyczuć [3.5]
                              Wysycenie: mogło by być większe [3.5]
                              Opakowanie: Butelka 1l z "porcelanką " szkoda że goła "
                              Etykieta z wszystkimi informacjami [5]
                              Uwagi: W sumie dobre piwo , otrzymane dzięki uprzejmości przeuroczej forumowiczki
                              Edycja specjalna dla Dworku Morskiego w Mielnie

                              Moja ocena: [3.725]
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎