Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lindenbrauerei Unna, Grafenwalder Hefe Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    Lindenbrauerei Unna, Grafenwalder Hefe Weissbier

    Kupione w Lidlu, na puszsce podane tylko że wyprodukowano w Niemczech ( o ile dobrze przetlumaczyłem ). Jeśli ktos zna jaki browar to uwarzyl to niech poda.

    5% alkocholu 11,5 % ekstraktu
    Kolor jasno slomkowy, metny
    Piana drobna ale szybko znika.
    Smaikem nie powala, choc czuć lekka cytrusową nutę, lekko kwaskowe.
    Pszeniczniaki piję okazjonalnie, niektore mi smakuja ale ten mi nie zasmakował.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."
  • ArtK31
    Senior
    • 04-2005
    • 708

    #2



    w tym temacie masz odpowiedź na pytanie który browar jest "ojcem i matką" tego piwa

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      A w "menu" greckim i węgierskim pisze, że ma 5,5%
      Cena za puszke 0.5 to 2,19 zł

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        A w "menu" greckim i węgierskim pisze, że ma 5,5%
        a tego to ja nie doczytałem
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Przyzwoita pszeniczka. Puszka tłumi zapachy, pewnie sztucznie zmętniane, ale jak najbardziej do wypicia. W smaku bananowość wyczuwalna... Pijam z przyjemnością.
          Na pewno warte swojej ceny (około 2,40zł).
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • tomala33
            Junior
            • 01-2008
            • 8

            #6
            grafenwalder hefe weissbier

            kupilem takie piwo w LIDLU w niemczech
            Butelka plastik 0,5 l zakrecana
            co do producenta
            na odwrocie etykieta
            hergestelt von:
            Frankfurter Brauhas Gmb
            Lebuser Chaussee 3
            D-15234 Frankfurt /Oder
            Tak wiec całkiem blisko po sąsiedzku . Piwo w smaku nie wysokich lotów

            Comment

            • uter
              Junior
              • 10-2002
              • 4

              #7
              Piwo z Lidla vs. reszta świata

              Witajcie!
              Parę dni temu wypróbowałem pszenicznego Frader'a. Nawet moja żona stwierdziła że "to nie Paulaner". Za to GRAFENWALDER robi dobre wrażenie, Mętne, jasne, z gęstą aczkolwiek szybko (za szybko) znikająca, aromatu brak( Smak - leciutkie piwko, lekko kwaskowate. Jak na trzecio ligowca to całkiem nieźle.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uter Wyświetlenie odpowiedzi
                . Za to GRAFENWALDER robi dobre wrażenie, Mętne, jasne, z gęstą aczkolwiek szybko (za szybko) znikająca, aromatu brak( Smak - leciutkie piwko, lekko kwaskowate. Jak na trzecio ligowca to całkiem nieźle.
                szybko znikająca piana , brak aromatu , kwaskowe , co tu robi dobre wrażenie ?
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #9
                  Po nalaniu piana taka sobie.
                  Zapach pszeniczny ale o średniej mocy.
                  Barwa jasno żółta mętnawo brudnawa.
                  W smaku można wyczuć pszeniczne aromaty cytrusowe które są za słabe, aromaty chmielowe jak i słodowe posmaki. Trochę za mało treściwe.
                  Nasycenie średnie chyba za małe.
                  Oceniając ogólnie jest to średnie piwo ale patrząc na nisko cenę sporo zyskuje, w Polsce za taką cenę pszenicy się nie kupi, więc mając ograniczony wybór piw (co się często zdarza) lub ograniczony budżet można spokojnie kupić to piwo.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Piwo pijam dość często i ze sporą przyjemnością. Nie jest to pierwsza liga jeśli chodzi o pszenicę, ale wg mnie i tak lepsze od większości dostępnych w Polsce pilsów.
                    A propos ceny - jest to pierwszy pszeniczniak w moim życiu, którym upiłem się (a nie chwaląc się sporo potrzebuję wypić żeby się tak określić)...
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • mfraczek
                      Member
                      • 05-2004
                      • 98

                      #11
                      całkiem uczciwa pszenica, a za taką cenę to wręcz rewelacja!
                      niestety są duże problemy z jej kupnem, w lidlach gliwickich pojawia się tylko na zasadzie "akcji", czyli jest wystawiona na jakimś osobnym stole, poza regałem z piwem

                      Blogger jest narzędziem oferowanym przez firmę Google, służącym do publikowania blogów i łatwego dzielenia się swoimi przemyśleniami z całym światem. Blogger ułatwia publikowanie tekstu, zdjęć i filmów na blogu osobistym lub blogu zespołu.
                      fratschke

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Jeżeli masz na myśli piwo w puszce pół litrowej to swój post źle zamieściłeś. Piwo to pochodzi z Frankfurter Brauhaus.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeżeli masz na myśli piwo w puszce pół litrowej to swój post źle zamieściłeś. Piwo to pochodzi z Frankfurter Brauhaus.
                          Czy to sprawdzone informacje?
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #14
                            Nie, tak dla "beki" piszę sobie niesprawdzone informacje
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie, tak dla "beki" piszę sobie niesprawdzone informacje
                              Skoro dotarłeś do źródła to pewie masz racje.
                              W takim razie może rozwiejesz moje wątpliwości.
                              Otóż zastanawia mnie teraz tylko czy wcześniejsze posty w tym mój, dotyczące puszek pół litrowych też dotyczyły Frankfurtu czy Lindebrauerei.
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎