Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lindenbrauerei Unna, Grafenwalder Hefe Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #16
    Informacje te uzyskałem odwiedzając jeden jak i drugi browar. Unna posiada rozlew do beczek 5litrowych. Browar we Frankfurcie jako jeden z nielicznych browarów w Niemczech nastawił się na rozlew do petów jak i puszek.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #17
      I wszystko jasne.
      Dzieki za szczegółowe informacje.
      Twoje zdrowie.
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • trzcina_pt
        Member
        • 05-2007
        • 32

        #18
        Panowie czy wiecie jak jest z dostępnością tego piwa? wspominam je bardzo sympatycznie i zastanawiam się dlaczego go nie widziałem od dłuższego czasu. Na jakie okazje wprowadzają je do swojej oferty?

        Comment

        • qbaseq
          Senior
          • 07-2010
          • 100

          #19
          Pokazało się w LIDLu !

          Przynajmniej w Tychach - nie wiem zupełnie z jakiej okazji, dla mnie kompletne zaskoczenie, przez prawie rok go nie widziałem a tu z nienacka wyrosła przede mną całkiem pokaźna górka z puszek. Oczywiście jak zawsze stoi osobno, a nie razem z innymi piwami w rogu obok kiełbasek, mało spostrzegawczy piwosze mogą przegapić i kupią sobie Argusa ew. Perlenbachera, to już się da wypić i to nawet z przyjemnością ...
          Ale najlepsza jest cena - uwaga, 1,79 zł za puszkę ! co jak co, ale pszeniczniaka za mniej niż 2 złote nigdy wcześniej nie piłem. Na początek wziąłem 10 puszek, ale za jakiś czas wpadnę po całą zgrzewkę, albo i dwie bo znowu przez pół roku nie będzie ...

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbaseq Wyświetlenie odpowiedzi
            Przynajmniej w Tychach - (...)
            Ehh, a wystarczyło przeczytać cztery posty wcześniej, aby wiedzieć, że kupiłeś piwo z Frankfurter Brauhaus.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • qbaseq
              Senior
              • 07-2010
              • 100

              #21
              Małe sprostowanie

              Całkiem możliwe że aktualnie Grafen pszeniczny jest rozlewany we Frankfurcie, nie przeczę, z czytaniem poprzednich postów też większych problemów nie mam ...

              Niemniej, nie ma jeszcze wątku z takim piwem z Frankfurter Brauhaus na tym forum, ja go nie będę zakładał bo nie jestem 100% pewny że tak jest naprawdę, swego czasu podpisywał się pod produkcją Lindenbrauerei Unna i to wiem na 100%. Jak jest teraz - niby niemieckie strony WWW podają że to piwo z Frankfurtu n. Odrą, ale - dla opakowania w plastiku i o woltażu 5,5%, a to co ja nabyłem to puszka i woltaż 5,0%. Sam browar na swojej stronie także nie przyznaje sie do tego piwa (ale tutaj być może chodzi o jakieś kwestie handlowe a nie o sam napój )

              Notabene mam też w domciu pustą 5-litrową puszkę dla ozdoby, opróżnioną na Sylwestra 2009, wg. Twoich informacji, do tych KEGów rozlewa Unna, w tyskim Lidlu jest do nabycia i KEG w cenie 19-20 puszek 0,5l. Obadałem przy okazji oba opakowania w poszukiwaniu producenta - nie ma ani śladu ... Czy w takim razie będziemy robić różne wątki dla różnych opakowań jednego i to rzadko u nas spotykanego piwa ?

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbaseq Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) Obadałem przy okazji oba opakowania w poszukiwaniu producenta - nie ma ani śladu ... Czy w takim razie będziemy robić różne wątki dla różnych opakowań jednego i to rzadko u nas spotykanego piwa ?
                Jak najbardziej!
                Na ten przykład podam ci jeden.
                Jakże lubiany przez niektórych Żubr ma wątek i pod browarem z Białegostoku, Poznania czy Tych. I zapewniam ciebie, KP również nie podaje miejsca wytwarzania tego napoju.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbaseq Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) Sam browar na swojej stronie także nie przyznaje sie do tego piwa (....)
                  Nie musi, rozmowa z pracownikami tego browaru i widok tych piw w ich magazynie utwierdza mnie w przekonaniu skąd pochodzi te piwo.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • metalsrem
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 239

                    #24
                    Piwo znów dostępne w Lidlu za 1,79zł. A że w Śremie zamykają od poniedziałku Lidla na 3 tygodnie, ceny wszystkich produktów w ten weekend obniżono o 30%. I tak zamiast wspomnianych 1,79zł pije pszenice za 1,25zł, grzech nie kupić, szczególnie że piwo da się pić bez obrzydzenia.
                    Browar domowy SKOTAR

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwo znów dostępne w Lidlu za 1,79zł. (...).
                      Umiesz czytać ze zrozumieniem?!
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • qbaseq
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 100

                        #26
                        zeszliśmy z tematu ale nic to

                        Jeśli jesteś aż tak drobiazgowy - to o.k. mogą być i 2 różne wątki dla jednego pszenicznego Grafenwaldera, piwa całkiem przyzwoitego, ale nic poza tym, a może i więcej niż 2 ( jest puszka 0,5 , 5-litrowy KEG i dostępna w Niemczech butelka plastikowa, poza tym występują 2 woltaże 5,0 i 5,5% ) ?

                        BTW, ja bym się powstrzymał od komentarzy jak w poście powyżej, chociażby dla kultury na tym forum, jeśli sobie coś wyjaśniamy to proponuję rzeczowo, a nie po chamsku - póki co nie ma na liście piw pozycji "Frankfurt : Grafenwalder Hefe Weissbier" więc gdzie niby mają te posty lądować jak nie tu

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbaseq Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)"Frankfurt : Grafenwalder Hefe Weissbier" więc gdzie niby mają te posty lądować jak nie tu
                          Czy masz zablokowaną możliwość zakładania nowych wątków? Chyba nie!
                          To raz a dwa, istnieje również o to taki wątek, który jest znacznie lepszy na anonsowanie aktualnych cen Grafnwaldera.

                          Oto i on: http://www.browar.biz/forum/showthre...t=Grafenwalder
                          lub
                          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #28
                            Kolor: Ciemno żółty, zahaczający o pomarańcz [4,5]
                            Piana: Biała, średniej gęstości, utrzymująca się przez kilka minut, nie pozostawiająca po sobie większych śladów na ściankach szkła [3]
                            Zapach: Bardzo przyjemny, gładki, bez obcych elementów. Dominują goździki i surowe ziarno [4,5]
                            Smak: Po pierwszym łyku czuć lekką kwaskowatość, jednak później smak się harmonizuje i zaczynają dominować goździki z delikatnym bananem. Goryczka ledwie wyczuwalna, przyjemna. Piwo lekko wodniste, brakuje mu trochę pełności. [3,5]
                            Nasycenie: Delikatne, jak dla mnie trochę za niskie [3]
                            Opakowanie: Nie przykuwające wzroku, po prostu brzydkie. [2]

                            Ocena: [3,5]

                            Niezły pszeniczak, którego jeśli oceniać by w kategorii cena/jakość zasłużył by na najwyższą notę.
                            Last edited by YouPeter; 06-10-2010, 20:30.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • qbaseq
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 100

                              #29
                              i'm sorry Jupiter

                              Jupiter ( czyżby E.A. Poe i Złoty Żuk ? ) - sorry że przeskoczę, zostałem wezwany do odpowiedzi - więc odpowiem

                              Aber... tak sie jakoś dziwnie składa że założyłem ze 2 wątki, może i niewiele ale ten pierwszy kroczek już za mną
                              Wytłumaczyłem również kilka postów wstecz dlaczego nie założę wątku pt. "Frankfurter Brauhaus : Grafenwalder Hefe Weissbier ... "

                              A teraz ja mam pytanie :

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Umiesz czytać ze zrozumieniem?!
                              - na pewno na takim poziomie ma przebiegać dyskusja na tym forum ?

                              Comment

                              • metalsrem
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 239

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Umiesz czytać ze zrozumieniem?!
                                Tak umiem czytać, i tak się złożyło że na liście piw Grafenwalder Hefe Weissbier jest tylko z Lindenbrauerei Unna, a czytając trzy pierwsze posty wynika, że jest mowa o puszkach 0,5l (dalszych postów nie czytałem). Dlatego swój post umieściłem tutaj. A przy okazji tutaj http://www.browar.biz/forum/showthre...580#post927580
                                nowo założony watek o piwie z Frankfurter Brauhaus
                                Browar domowy SKOTAR

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎