Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2008 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Plebiscyt na Piwo Roku 2008 - komentarze i uwagi

    2009.02.08:

    W tym temacie zapraszam do komentowania Plebiscytu na Piwo Roku 2008. Podstawowe informacje na temat Plebiscytu znajdziesz tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=81801

    -----------------------------------------------

    2009.02.08:

    Dzięki aktywistom, którzy pomagali mi pilnie w ustaleniu dostępności sporej grupy piwek powstała jako taka wersja formularza głosowania - dla naszego dorocznego browarbizowego Plebiscytu na Piwo Roku:

    http://www.browar.biz/piworoku.php

    Bardzo bym prosił o zerknięcie:

    - czy nie ma na liście jakiś brakujących piw, które powinny się tam były znaleźć;
    - czy są dobrze przyporządkowane do danych kategorii;
    - czy nie brakuje co gorsza jakiegoś browaru;
    - czy formularz działa prawidłowo;

    W stosunku do zeszłego roku ubyły dwa miejsca z kategorii piw jasnych górnej fermentacji. Kontynuujemy kategorię Debiuty (3 miejsca, ale wyróżnione będzie tylko pierwsze miejsce).

    Moc oddawanych głosów na dane piwa jest korygowana o wagę:
    0,75 - dla piw z dużych browarów
    1,00 - dla piw ze średnich browarów
    1,25 - dla piw z browarów małych oraz browarów restauracyjnych

    Osoby zarejestrowane po 31.12.2008 lub mające przed tą datą mniej niż 2 posty/oceny muszą poczekać do następnego Plebiscytu na udział.

    To tak wstępnie. Proszę zerkać, głosować i komentować
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • coldfire
    Senior
    • 01-2008
    • 374

    #2
    Ja mam drobne pytanie - dlaczego Ciechan Miodowy jest wśród piw aromatyzowanych, skoro cała reszta "z miodem" jest w kategorii "specjalne"?
    Uniemożliwia to bezpośrednie porównanie tych piw, a na rynku jest ich już całkiem sporo.
    Już nie mówiąc o tym, że w mojej prywatnej opini to Ciechan powinien być jako piwo "specjalne", a prawie cała reszta jako (sztucznie) aromatyzowane...;]
    Pozdrawiam.
    Piwa i pacierza nie odmawiam

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Już to ART tłumaczył w pokrewnym temacie: te piwa, do których dodawany jest miód (czy tez inny składnik, np. sok) w trakcie procesu warzenia czy fermentacji to piwa specjalne. Te, do których miód jest dodawany przed rozlewem - aromatyzowane.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        czy aby na pewno Ciechan Leżak i Wyborny [pasteryzowany] był na pewno dostępny w 2008 roku? podobnie piwo Noteckie Mocne i Eire 12? gdzie można kupić te piwa bo co roku są w plebiscycie a nigdzie ich nie spotkałem - czy występują one tylko w wersji beczkowej?


        P.S. obstawiam że Konstancin będzie czarnym koniem tego plebiscytu
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • piotry
          Oj tam, oj tam !
          • 08-2005
          • 761

          #5
          witam

          chciałem zgłosić problem w dodawaniu piw - chciałem dodac czekoladowe jako wygrany w 2 kategoriach (jest taki wybór) ale po kliknieciu na piwo w drugiej kategorii dostaję na twarz komunikat że piwo już zostalo dodane

          i tu zaznacze moje rosterki - wiem że został ododane lae w innej kategorii więc informacja ta jest prawdziwa ale nie adekwatna do sytuacji

          wiem że się czepiam itp itd ale musze bo to piwo bardzo mi smakowało i chciałbym aby je produkowali i lali w butelki bo do browaru tegoż mam za daleko aby wozić toto w beczkach :/


          pozdrawiam
          piotry

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Jak definiować debiut roku. Chodzi o rozpoczęcie warzenia piwa czy o jego sprzedaż detaliczną i debiut na rynku. Mam na myśli Abbe Weizen, który dostępny był dopiero w 2009 r., nawet na forum zaistniał dopiero w połowie stycznia 2009.

            Comment

            • coldfire
              Senior
              • 01-2008
              • 374

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Już to ART tłumaczył w pokrewnym temacie: te piwa, do których dodawany jest miód (czy tez inny składnik, np. sok) w trakcie procesu warzenia czy fermentacji to piwa specjalne. Te, do których miód jest dodawany przed rozlewem - aromatyzowane.
              Chyba, że tak. Widać, że techniczny aspekt przeważył nad praktycznym, ale co zrobić - szufladkowanie to bardzo niewdzięczna sprawa.
              A może by stworzyć oddzielny dział piw miodowych...?
              Rozumiem jednak, że rozmowa na ten temat toczyła się gdzie indziej, więc nie będę już robił bałaganu. Głosy oddałem - dziękuję
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                A co z browarem w Tarczynie. Jest, a jakby go nie było - brak jakichkolwiek piw na liście i na forum.

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Piwo Fortuny Czarny Smok przynależy w plebiscycie do piw jasnych, a powinno znaleźć się w kat. piwa ciemne do 13 st.
                  Brak w zestawie piwa Beer browaru Boos Witnica o zaw. alk. 4,2 i braku danych odnośnie ekstraktu.

                  Comment

                  • Kamień
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 361

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo Fortuny Czarny Smok (...) powinno znaleźć się w kat. piwa ciemne do 13 st.
                    Należy tam, przecież głosuję na niego

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Zastanawiam się też, czy piwo Origo (Jagiełło) nie powinno być w dziale Specjalne. Jest to piwo ekologiczne warzone ze słodów specjalnych i chmielu, kupowanych w certyfikowanych ekologicznie słodowniach niemieckich. Więc niby jest to piwo Jasne Pełne, ale też surowce użyte do jego warzenia nie są takie same jak w innych piwach. Może choćby z tego powodu warto wyróżnić to piwo i nie wrzucać go od razu do wora z kilkuset innymi piwami.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        A na czym polega specjalność użytych słodów? Mnie to piwo smakuje jak zwykły pils.

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          Są koszerne.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • FortArt
                            Junior
                            • 12-2007
                            • 28

                            #14
                            To czego brakuje to możliwości zagłosowania po prostu na piwo roku.
                            Stare reklamy

                            Comment

                            • MarcinMM
                              Member
                              • 06-2007
                              • 43

                              #15
                              Brax

                              Brakuje Braxa z Głubczyc do wyboru

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎