Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mapa sklepów piwnych oraz sklepów posiadających ciekawe piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Mapa sklepów piwnych oraz sklepów posiadających ciekawe piwa

    W ciągu ostatniego roku zwiedziłem Polskę wzdłuż i wszerz w ramach delegacji. W ramach wyjazdów rozglądałem się po sklepach za lokalnymi piwami. Nie znając wówczas browar.bizu moje poszukiwania były praktycznie skazane na porażkę. Odkąd jestem na tym forum poznałem wiele godnych uwagi lokalizacji z piwnymi specjałami. Zrobiłem sobie nawet w google maps gotową do wydruku mapkę sklepów i lokali w Krakowie, bo od października będę nawiedzał gród Kraka w ramach studiów podyplomowych. Wpadłem tym samym na pomysł, aby zrobić mapkę Polski z naniesionymi lokalizacjami sklepów piwnych oraz sklepów posiadających na stanie ciekawe piwa.

    Mapka mogłaby być pomocna podróżnikom i turystom ułatwiając odnalezienie tychże sklepów. Pomogłaby też nowym użytkownikom forum, którzy chcieliby szybko dowiedzieć się, gdzie w okolicy można nabyć ciekawe piwa. Dodatkowo w pewien sposób wprowadziłaby widoczny podział na województwa w dziale „Sklepy z piwem”, ułatwiając tym samym wyszukiwanie i kierując bezpośrednio do wątków poświęconych danemu przybytkowi na forum.

    Mapka wygląda tak jak na załączonym obrazku na końcu. Link do mapki:
    Mapa sklepów piwnych oraz sklepów posiadających ciekawe piwo.

    Każda "łezka" oznacza jeden lokal. Po kliknięciu otwiera się "dymek" z nazwą sklepu, adresem, linkiem do odpowiedniego wątku na forum browar.biz oraz adresem strony www sklepu (jeśli taką sklep posiada).

    Na mapce nie są zaznaczone wszystkie sklepy opisane do tej pory na forum. Na razie udało mi się przejrzeć wątki z działu "Sklepy z piwem" z datą ostatniego posta od 31 maja 2009 do 1 stycznia 2009 (czyli "cofam się w czasie" przy przeglądaniu).

    Nie wszystkie opisane na forum lokalizacje trafiły na mapę. Przyjąłem następujące kryteria w trakcie "kwalifikacji":
    - z automatu kwalifikują się specjalistyczne sklepy z piwem;
    - kwalifikuję "zwykły" sklep, jeśli w wątku jemu poświęconym podano wykaz piw z co najmniej trzech (czterech) browarów małych i/lub średnich i piwa te są w stałym asortymencie;
    - NIE kwalifikują się markety/supermarkety/hipermarkety, chyba że ich asortyment wyróżnia się na tle innych marketów (dotyczy to głównie marketów "Piotr i Paweł", "Alma");
    - w przypadku wielu byłych miast wojewódzkich oraz mniejszych miejscowości powyższe kryteria są "łagodzone", zwłaszcza gdy w okolicy nie istnieją specjalistyczne sklepy piwne;

    Mapka jest w trakcie tworzenia. Zamierzam przejrzeć wątki, w których ostatni post napisano najdawniej 1 czerwca 2008. Mapkę będę aktualizował, powiedzmy raz na 2 tygodnie lub w miarę potrzeb. Co do położenia sklepów, to niektóre "łezki" nie są dokładne i błąd może wynosić powyżej 100 metrów od faktycznej lokalizacji.

    Mam nadzieję, że mapka okaże się przydatna. Wszelkie uwagi mile widziane.
    Attached Files
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Świetny pomysł. Może mamy zaczątek interaktywnego działu "Piwo gdzie"

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #3
      Dobra robota. Wielce mi ta mapa pomoże w planowaniu trasy.
      Twoje zdrowie
      Last edited by granat862; 31-05-2009, 20:47.
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Wyrazy uznania.

        W ramach uwag korekta do pawilonu na Broniewskiego "za Megasamem", który jest tam, gdzie czerwona kropka:
        Click image for larger version

Name:	megasam.gif
Views:	1
Size:	11,2 KB
ID:	2028710
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Fajne, fajne. Brawo za inwencję!
          Jeszcze jakby inni mieli możliwość dodawania nowych sklepów... Z drugiej strony załamuje mnie dokładność GoogleMap jeśli chodzi o Biłgoraj...
          Możesz dodać sklep z Janowem, Jagiełłą i Perłą. Nazywa się to Euro-Shop i jest na ulicy Wacek-Wasilewskiej, numeru nie pamiętam:
          Attached Files
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Seta, temat załóż w odpowiednim dziale.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Od roku sie zbieram, ale numeru ulicy nie znam ani oficjalnej nazwy i zaraz bedzie że coś niezgodnie z zasadami działu zrobiłem...
              Zresztą admin tam był i sam mógłby założyć ten temat... :P
              Last edited by Seta; 01-06-2009, 07:39.
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Ufff... widzę, że pomysł spodobał się

                Dziękuję wszystkim za uwagi. Zauważone błędy poprawiam jak najszybciej. Więc jeśli takowe zauważycie, to proszę o info na PW.

                @Seta
                Mapa jest ściśle związana z forum, więc nie mogę dodać punktu, który nie został opisany na browar.bizie. Jeśli uda Ci się zamieścić jego opis, to prosiłbym również o skromne info dotyczące asortymentu.

                Moim celem nie jest zamieszczanie wszystkich sklepów, w których zauważono poza masówką jedną markę piwa wartego uwagi. Powinny to być punkty, co do których osoba spoza regionu będzie miała 100%-ową pewność zakupu produktów z co najmniej kilku mniej znanych browarów; że warto będzie przykładowo zboczyć z trasy "na zakupy".

                Pierwsze aktualizacje:
                - poprawiono lokalizację pawilonu za Megasamem w Warszawie, ul. Broniewskiego
                - dodano sklep Dionizos, Radom ul. Limanowskiego 71.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  chopie, kawał dobrej roboty

                  trza będzie zaktualizować kilka sklepów na forum żeby się znalazły na mapce
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeszcze jakby inni mieli możliwość dodawania nowych sklepów... Z drugiej strony załamuje mnie dokładność GoogleMap jeśli chodzi o Biłgoraj...
                    Dlatego podpieram się zumi.pl. Gdzie google nie dotrze, tam zumi pośle... szczególnie w temacie zdjęć satelitarnych

                    W google maps jest opcja współtworzenia map, ale to trochę komplikowałoby sprawę. Umożliwienie każdemu modyfikowanie mapy spowodowałoby niezły bałagan. Trzymam się obranych kryterium, aby mapa była rzetelnym źródłem informacji. Jeśli panuje nad tym jedna osoba, to istnieje szansa na utrzymanie w niej porządku. Nie jestem przeciwnikiem pracy zespołowej, ale uważam, że 99% wynalazków, usprawnień i przydatnych rzeczy wymyślono "indywidualnie", a nie w komunie Zdaję sobie jednocześnie sprawę z tego, że moja mapka jest tak naprawdę efektem pracy i sprawozdań wielu użytkowników browar.bizu. Szacunek dla Was, koleżanki i koledzy

                    Kolejne aktualizacje, związane głównie z wątkami z ostatnim postem datowanym na grudzień 2008 roku. Dodano nowe lokalizacje:
                    Łódź, Nowomiejska 11, sklep Agro
                    Łódź, 11 Listopada 36, Sam-Scan
                    Łódź, Liściasta 46, Sam-Scan
                    Łódź, Wyszyńskiego 73d, Świat Piwa
                    Siemiatycze, 11 Listopada, Piwny Świat
                    Mikołów, Gliwicka 3, Hipermarket Auchan
                    Warszawa, Al. KEN, Minidelikatesy 24 h
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • pedro4d
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 102

                      #11
                      Świetna sprawa! 0,5 litra Bartka na Twoją cześć!

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #12
                        Zajefajna inicjatywa, dzięki!

                        Jedna kwestia z mojego łódzkiego podwórka. Widzę że jest firmowy sklep Browarów Łódzkich na Północnej, to można pewnie i dodać na Nawrot i Lipowej, nie pamiętam czy jeszcze jakieś są teraz otwarte (na Orlej i Wróblewskiego niestety zamknięte).
                        Czy zgodnie z Twoją zasadą sklep żeby był na mapie musi mieć swój osobny temat na forum? Jak tak to założę temat o Nawrot bo na pewno wiem że działa, a ktoś z łodziaków będących teraz na miejscu by mógł napisać jaki jest stan sklepu na Lipowej.
                        Warto by o nich wspomnieć bo dostać łódzkie piwo w Łodzi to duża sztuka...
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                          Moim celem nie jest zamieszczanie wszystkich sklepów, w których zauważono poza masówką jedną markę piwa wartego uwagi. Powinny to być punkty, co do których osoba spoza regionu będzie miała 100%-ową pewność zakupu produktów z co najmniej kilku mniej znanych browarów; że warto będzie przykładowo zboczyć z trasy "na zakupy".
                          Jesteś pewien? Jeżeli w Biłgoraju jest jeden sklep, który pozytywnie się wyróżnia w okolicy (50km), ale nie jest niczym specjalnym w skali kraju, to olewamy? A jeżeli ktoś jest w okolicy na wakacjach i chciałby się Janowa napić? Może jednak warto?
                          Jeśli już, to ja olałbym lokalizację hipermarketów - są dość łatwe do odnalezienia bez Twojej mapki, a wybór w różnych miastach bardzo zbliżony. Nikogo raczej nie zaskoczy.

                          PS Temat moge założyć - przynajmniej coś mnie mobilizuje
                          Last edited by Seta; 02-06-2009, 11:38.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Super inicjatywa Chemmobile!
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • pedro4d
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 102

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jesteś pewien? Jeżeli w Biłgoraju jest jeden sklep, który pozytywnie się wyróżnia w okolicy (50km), ale nie jest niczym specjalnym w skali kraju, to olewamy? A jeżeli ktoś jest w okolicy na wakacjach i chciałby się Janowa napić? Może jednak warto?
                              Popieram. Na bezrybiu i rak ryba. Osobiście szukałem w Janowie dwukrotnie (i za każdym razem bezskutecznie) sklepu, w którym mógłbym nabyć tamtejsze piwo. Trudno również oczekiwać, żeby w każdym mieście wielkości Janowa funkcjonowały sklepy pokroju Zofmaru czy Rodzinki Bis

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎