Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Gontyniec - Gniewosz jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hmel
    Member
    • 07-2008
    • 43

    Amber, Gontyniec - Gniewosz jasne

    Wyprodukowane dla browaru Gontyniec w Pile (stąd ? bo tak naprawdę nie wiadomo gdzie)
    Zaw. alkoholu 5,6%
    Ekstrakt; 12,2
    I tak już w istniejącym wątku

    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


    mocno mi to smakuje i pachnie jasnym Czarnkowem
    Smak może nieco płytszy jednak pozostałe walory: piana, kolor, wysycenie czy zapach - identyczne.


    Kupione w szczecińskim Piotrze i Pawle.
    Last edited by Hmel; 18-05-2010, 18:49.
    Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    barwa - jasne złoto
    aromat - z przewagą chmielu
    wysycenie - dość wysokie, ale daje radę
    piana - średnia, opada nie za szybko, nieco oblepia szkło
    smak - treściwy, słodowy z niesłodkim karmelowym posmakiem, lekki kwasek i lekko goryczkowy finisz. Takie trochę przysadziste, ciężkie, co przynosi mi na myśl niektóre produkty Bielkówka, ale to może być tylko sugestia. Ogólnie moim zdaniem bez wielkich uniesień, ale też bez kompromitacji.
    Etykieta /na bączku/ trochę odlskulowa, niezbyt oryginalna, ale przejrzysta i schludna. Na kontrze info o dolnej fermentacji, z podanym składem. "wyrafinowana głębia uczuć" nieco na wyrost, ale mieści się w normie.
    Zakupiony w Piotrze i Pawle we Wrocławiu /koło Korony/. Termin do 06.11.2010

    Comment

    • Tibor_Ferenczy
      Junior
      • 03-2009
      • 28

      #3
      To piwo, to chyba robota Czarnkowa - kapsel prawie identyczny, kolorystyka etykiety bardzo bliska noteckiemu, bączek i dostępność w Piotrze i Pawle.
      W smaku niezłe, dość pełne ale za bardzo nijakie. Porażki nie ma, ale do zachwytu też daleko. Można wypić od czasu do czasu.
      Kupione w Warszawie w Piotrze i Pawle w Alejach Jerozolimskich.

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1123

        #4
        Moj znajomy, który na etykietki i inne szczegóły patrzy okiem długoletniego drukarza, stwierdził iż w jasnym gniewoszu jest używany identyczny datownik jak w Amberze. Ale za to w ciemnym jest już inny. Czyżby każde z piw było z różnych browarów?

        Comment

        • AndrewZG
          Senior
          • 08-2009
          • 261

          #5
          Gniewosz

          Wczoraj spróbowałem tego napitku i abstrahując od etykiety i butelki piwo to najbardziej przypomina mi wyroby Kormorana, w których nie gustuję.

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            #6
            Czy ktoś wie coś na temat dostępności tego piwa na terenie Trójmiasta? W PiP ich niestety nie ma, a w Żabkach, to już oczywiste, że nie ma, bo i Noteckiego nie było nigdy.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Myślę, że można pomysł podsunąć właścicielom sklepów. Przynajmniej ci z najważniejszych sklepów gdańskich są z nami obecni.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                #8
                Dyrektorze, co Ty na to?

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #9
                  Po dzisiejszej wizycie w Piotrze i Pawle, tym razem w Gdańskim Manhattanie okazało się, że "Zemsta Zbigniewa" już tam dotarła. Nabyłem buteleczkę jasnego i ciemnego. Właśnie piję ciemne. Wrażenia są takie, że piwo jest całkiem smaczne. Pozytywnie mnie zaskoczyło. Jest bardziej płytkie od Eire, czuć zdaje się różnicę wody. Poza tym jest jakby "rzadsze" od Eire. Osobiście wygląda mi na to, jakby była to wyniesiona receptura na Eire i tworzona w innym browarze. Nie przypomina mi to żadnego znanego mi ciemnego piwa. Czyżby Eire z Krajana? Coś dziwnie mnie "ciągnie" tym smakiem do Krajana. Tym niemniej piwo zupełnie przyzwoite i osobiście czasem się skuszę, ale jednak Eire pozostaje u mnie na 1 miejscu.
                  Last edited by Samoglow; 14-06-2010, 18:43.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    Uczulam na to że wątek dotyczy jasnego.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      #11
                      Przepraszam, oczywiście masz rację. Póki co Gontyniec to wielka tajemnica i dlatego wrzuciłem to do jednego wora. Za godzinkę wypiję Jasne i wyedytuję mój post

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przepraszam, oczywiście masz rację. Póki co Gontyniec to wielka tajemnica i dlatego wrzuciłem to do jednego wora. Za godzinkę wypiję Jasne i wyedytuję mój post
                        To już nie jest tajemnica. W wątku o Festiwalu w Lwówku ART wyjawił wszystko jak na spowiedzi
                        A Krajan ci się jak najbardziej prawidłowo kojarzył. Zapewne zaskoczy cię (albo i nie) gdzie jest robione jasne i koźlak.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #13
                          No patrz. Ja serio nie miałem pojęcia. Wygląda na to, że mam całkiem niezłe kubki smakowe . Ono ma taką jak ja to nazywam charakterystyczną dla Krajana podstawę. Ale zaraz biorę na widelec jasne. Zepsuliście mi zabawę . Chociaż nie sądzę, żebym rozpoznał, że to Amber

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przepraszam, oczywiście masz rację. Póki co Gontyniec to wielka tajemnica i dlatego wrzuciłem to do jednego wora. Za godzinkę wypiję Jasne i wyedytuję mój post
                            Już nie mogę edytować, więc rehabilituję się pisząc teraz o jasnym. Otóż piwo także całkiem dobre. Nieco mniej aromatyczne od Noteckiego. Jak już teraz się dowiedziałem, to podobno Amber. No i teraz, czy to Złote Lwy, czy Remus, czy coś innowacyjnego? Wg parametrów to mogą być Złote Lwy, natomiast Remus nie ma podanego ekstraktu na stronie Ambera. Tak czy siak piwko sympatyczne i nie można tu narzekać na jakość. Tym nie mniej tu także wolę swojskie Noteckie.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                              No i teraz, czy to Złote Lwy, czy Remus, czy coś innowacyjnego?
                              Skoro obydwa parametry są identyczne ze Złotymi Lwami, to nad czym tu się zastanawiać?
                              I tak oto wychodzi, jak Amber trzepie nas po kieszeni ze to "elitarne" piwo.
                              Nawet wrócili z nim do butelek NRW, zwrotne to był chyba tylko epizod...

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎