Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovarský Dům, Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pivovarský Dům, Grodziskie

    Zgapiłem się i nie zapytałem na miejscu, cóż to jest za piwo miesiąca. Dopiero teraz się okazało że jest to ichniejsza wersja piwa Grodziskiego (dzięki Bastion za skierowanie na Pivni info i Beerborca).
    Pijąc to piwo miesiąca od razu zauważyłem niezwykle żółto jasną barwę wyróżniającą się od pozostałych piw. W smaku niestety nie bardzo mi podeszło. Było silnie nagazowane, słodowo-kwaskowate. Nie pamiętam w ogóle charakterystycznego dla Grodziskiego smaku drożdży, gdyby taki był, na pewno bym zapamiętał. Ogólnie piwo zostało wypite szybko i bez smaku.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Wędzonki w smaku (zapachu) nie było? Aczkolwiek piwo warte zauważenia.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Wąchać nie wąchałem, aczkolwiek gdybym wiedział, że to jest Grodziskie na pewno bym coś wywąchał. W smaku wędzonki też nie czułem.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Nie wiem, jak kol. Becik nie wyczuł wędzonki. Moją porcję można określić właściwie jednym zwrotem: ser owczy, wędzony.
        Piana: opada do sporej koronki
        Gaz: mniej niz się spodziewałem
        Kolor: mętnożółty, ciemny, gruszkowy taki
        Zapach: ser owczy, jak wędzonki kocham
        Smak: bardzo serowocowy, czyli wędzony, lekki posmak goryczy, sugestia słodyczy
        B. ciekawe, b. dobre, mało szampanowe.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Po grodziszu z Lublina i Varnsdorfu nie mogłem sobie odmówić i tego z Prahy. Tym bardziej, że to jedyne piwo z Pivovarskiego domu którego jeszcze nie piłem.

          Kolor: Żółty, dość blady, całkiem mętne, nieprzejrzyste.
          Piana: Mocna, ładna "czapeczka", utrzymuje się długo aż do dna.
          Zapach: Piękny, intensywny. Przede wszystkim banany, zapach dymu, jest też wyczuwalna słodowość i drożdże.
          Smak: Przydymiony, jakby drewno z ogniska, słodowość i banany z lekką goryczką i owocem.
          Wysycenie: Nie za duże, czyli dla mnie akurat.
          Opakowanie: Firmowy pokal Pivovarský dům 0,3 l.
          Uwagi: Bardzo dobre, bogate smakowo piwo z niesamowitą dymną nutą, jednak nie jestem pewien czy to typowe Grodziskie. Chyba to lubelskie było najbliżej oryginału, który udało mi się wypić jeszcze jako małolatowi. Warto jednak spróbować i być dumnym z faktu, że Czesi warzą piwo rodem z Polski. 40 kč.
          Tak wygląda:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎