Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran w BrowarBizie - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Browar Kormoran w BrowarBizie - komentarze

    Browar Kormoran z Olsztyna od nastu miesięcy zaczął przechodzić istną metamorfozę - poczynając m.in. od sukcesywnie rozbudowywanego zestawu oferowanych piw, przez inwestycje w browarze, dalej przez unowocześnienie wzornictwa etykiet (i to w dobrym stylu!) po nawiązanie dialogu z konsumentami.

    Ten ostatni element nie był zbyt wyrazisty w BrowarBizie - choć chłopaki i dziewczyny z Olsztyna zapewniają, że przynajmniej biernie uczestniczą w życiu Forum BrowarBizu (to podobnie jak 95% innych stałych odwiedzających). Ale to, zależnie od nas, może się zmienić w czynny udział. A mamy tu dużo pytań

    Przez ostatnie kilka tygodni zastanawialiśmy się intensywnie czy pracownicy browaru powinni się tu angażować informacyjnie na temat swego przedsięwzięcia, czy też nie. Powiedzmy sobie szczerze, jesteśmy tu dość marudni i czepialscy (najczęściej nie bez powodu ) a udział przedstawicieli komercyjnego przedsięwzięcia w życiu społeczności internetowej może wywoływać skrajne uczucia - stąd obawy co z tego zaangażowania wyniknie. Zatem ostrożnymi kroczkami Warmiacy chcą wejść na ścieżkę dialogu tutaj z nami - na pewnych, ustalonych zasadach.

    Pozwolę sobie zacytować w tym miejscu przedstawiciela browaru Kormoran, który w późniejszym czasie dołączy do dyskusji:

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar Kormoran
    Browar Kormoran od kilku miesięcy prowadzi swoją stronę na Facebook.com i kanał na Youtube. Jednak mamy świadomość, że istnieją w Internecie miejsca wyspecjalizowane do rozmów o Piwie. Dlatego postanowiliśmy zaproponować Wam naszą obecność na forum Browar.biz. To co oferujemy to gotowość do rozmowy, rzetelne informacje dotyczące Browaru Kormoran i nowych produktów oraz wsparcie finansowe forum.
    Po rozmowach z Arturem Szudrowiczem chcielibyśmy Wam zaproponować pewne rozwiązanie.

    Jeśli zdecydujecie, że chcecie z nami rozmawiać na forum zostanie utworzony wątek “Browar Kormoran” w którym będzie miejsce na informacje o naszych planach, pytania od Was i dyskusję z nami. Jednak by utrzymać dotychczasowy porządek forum nie będziemy podejmowali rozmów poza wydzielonym nam miejscem.

    Napiszcie co o tym myślicie i czy Waszym zdaniem to dobre rozwiązanie.

    Browar Kormoran.
    Zależnie od reakcji BrowarBizowiczów na tę propozycję dialogu, podejmiemy dalsze działania lub je zarzucimy. Browarnicy z Olsztyna włączą się w dyskusję gdy tylko zajdzie odpowiednia sposobność.

    Zapraszam zatem do dyskusji
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Zależnie od reakcji BrowarBizowiczów na tę propozycję dialogu, podejmiemy dalsze działania lub je zarzucimy. Browarnicy z Olsztyna włączą się w dyskusję gdy tylko zajdzie odpowiednia sposobność.

    Zapraszam zatem do dyskusji
    Ale to już jest ten wątek do dyskusji, czy na razie mamy dyskutować czy jest sens dyskutować? Parafrazując pewnego dziennikarza napiszę warto dyskutować.
    Last edited by kopyr; 29-06-2011, 20:56.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #3
      Jakże by inaczej: jestem zdecydowanie za, ale:
      1. nie ograniczałbym miejsca dyskusji do jednego wątku, no bo np. piwa z Kormorana mają swoje wątki i tu też by było miejsce na dyskusje
      2. w ogóle cieszy, że Kormoran chce dyskusji - to jak na razie wyjątek (no, może jest jeszcze nasz forumowicz marekj), ale to wyjątek, który nie czyni reguły; jak pamiętamy, bywał tu jeszcze ś.p. Simon, no, ale...
      3. to, że się tu czepiamy, to dobrze: tylko wszystkim wyjdzie na zdrowie, a Kormoran jako taki, nie ma się czego wstydzić, a i pochwalić się też ma czym. Oby tak dalej.
      Last edited by Rycho_128; 29-06-2011, 21:06.
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        Nie jest to ten on. W tym wątku następuje badanie materii W browarze chcą przyjrzeć się reakcjom na ww. propozycję by podjąć decyzję czy się angażować.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          #5
          No to już mają jeden (mój) głos za
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Mnie każdy udział browaru komercyjnego na furum cieszy, bo mozliwość zasięgnięcia informacji z pierwszej ręki jest bezcenna. Taka przejrzysta forma powoduje, ze generuje się mniej domysłów a więcej mamy konkretów.

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Jak czują się na siłach to oczywiście że tak ale żeby nie było, że nie ostrzegałem ...
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                To powinna być norma dla każdego browaru. Jestem oczywiście ZA.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jakże by inaczej: jestem zdecydowanie za, ale:
                  1. nie ograniczałbym miejsca dyskusji do jednego wątku, no bo np. piwa z Kormorana mają swoje wątki i tu też by było miejsce na dyskusje
                  Moim zdaniem jeden wątek to jest zasadniczo słuszna koncepcja. Dlaczego? Po pierwsze ludzie z Kormorana będą wiedzieli kiedy mają odpowiedzieć, a kiedy przyjąć krytykę w milczeniu . Po drugie forumowicze mniej będą się krępowali wyrażać swoje krytyczne opinie, niż gdyby mieli z tyłu głowy wątpliwość, że może zaraz będą się musieli z nich tłumaczyć przed pracownikiem browaru.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Feti
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 801

                    #10
                    Za, będzie przynajmniej wiadomo, że to oficjalnie ktoś z BK przemawia.

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Według mnie to bardzo dobra, ale trudna inicjatywa. Bo żeby obie strony były zadowolone muszą być spełnione dwa warunki:
                      abyśmy my byli zadowoleni: powinniśmy dokładnie wiedzieć z kim rozmawiamy i kto jest odpowiedzialny ze strony BK za rozmowę na forum; BK nie będzie nas traktować jako jedynie konsumentów, ale przede wszystkim świadomych konsumentów i partnerów i rozmowę z nami potraktuje poważnie.
                      aby BK był zadowolony: trzeba zapewnić odpowiedni poziom dyskusji, bo na forum nie trudno spotkać "krewkich forumowiczów", a potem cały wątek będzie zaśmiecony.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Było już kilka prób kiedy to przedstawiciele browarów próbowali dłużej zagościć na forum ale chyba nie dawali rady nerwowo Ze strony forumowiczów taka inicjatywa jest zapewne przyjmowana pozytywnie, pytanie czy ludzie z BK są przygotowani na krytykę, twardą polemikę i nieliczne entuzjastyczne głosy...Dyskusja na browar.biz to ciężki kawałek chleba, no ale może nie będzie tak źle Ja zdecydowanie wolę czytać zapowiedzi BK tutaj niż na FB.
                        Last edited by docent; 29-06-2011, 21:31.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #13
                          Ja nie bardzo rozumiem czemu ktoś miałby być przeciwko?
                          Większość chyba jest tutaj właśnie po to żeby uzyskiwać różnego rodzaju informacje związane z piwem a informacje z pierwszej ręki są najlepsze.
                          Jeśli przedstawiciel browaru chce się wypowiadać tylko w jednym wątku bo tak mu wygodniej to jego/browaru sprawa. Lepiej tak niż w ogóle.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Było już kilka prób kiedy to przedstawiciele browarów próbowali dłużej zagościć na forum ale chyba nie dawali rady nerwowo
                            Z tego co ja kojarzę to tylko Amber I Ciechan podjęły dialog tego rodzaju i chyba obie strony tylko na tym korzystały (i korzystają nadal). Te "krótkie przygody" to były chyba tylko w przypadku koncernowych marketingowców którzy próbowali nas indokrtynować przy okazji róznych wątków o nowych piwach czy zmianie szt graficznych. No chyba, że jakieś inne epizody przeoczyłem...

                            Comment

                            • silvian
                              Senior
                              • 08-2008
                              • 727

                              #15
                              Ona jest słuszna...ta koncepcja.
                              "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎