Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran w BrowarBizie - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Cały problem polega na tym, że do tej pory wydawało mi się, że ten serwis był tworzony przez konsumentów piwa a nie przez browary. Niestety widzę, że wszystko ewaluuje moim zdaniem w złym kierunku, z czym się nie mogę pogodzić.
    To zbyt daleko idący i niczym nie uzasadniony wniosek. Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie - Kormoran dostrzegł, że jesteśmy tak silną grupa konsumentów, że warto nawiązać z nami bezpośrednią komunikację, wręcz dialog, nawet jeśli trzeba za to zapłacić.

    Jeśli odrzucimy tę propozycję, i tak dotrą do nas wszystkie marketingowe wrzutki, choćby dzięki prasówce. A tak dajemy im możliwość rozmowy z nami bez ozdobników i chwytów reklamowych - a więc z korzyścią dla nas.

    Zajmując się zawodowo m. in. tworzeniem komunikatów prasowych, mam taką cichą nadzieję, że marketingowcy Kormorana po iluś tam rozmowach z nami, zaczną także modyfikować swoje standardowe przekazy. I że zobaczymy to np. na przesympatycznym skądinąd Portalu Spożywczym.
    Last edited by arcy; 30-06-2011, 17:04.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      #62
      Abernacka - znam już Twoje zdanie, dziękuję. Proponuję wrócić do meritum.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Prosże ciebie, nie mieszaj pasji z komercyjnymi zagrywkami.
        Wybacz, ale sam zamieszałeś - propozycję dialogu uznałeś za komercyjną zagrywkę, zanim przeczytałeś jakikolwiek tekst napisany przez przedstawicieli Kormorana.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) Kormoran dostrzegł, że jesteśmy tak silną grupa konsumentów, że warto nawiązać z nami bezpośrednią komunikację, wręcz dialog, nawet jeśli trzeba za to zapłacić.

          (...).
          Wcześniej tego nie dostrzegał?
          Osobiście w żaden dialog i komunikację nie wierzę. Będą nas informowali tylko o tym na czym im zależy. Żadnymi tajemnicami z nami się i tak nie podzielą. Powtarzam, jeżeli ktoś liczy na to, że będą browar będzie się chwalić swoimi dalekosiężnymi planami oraz tajnikami piwowarskimi, to mocno się przeliczy.
          We wspomnianym dziale znajdować się będą jedynie bieżące poczynania browaru o których większość z nas i tak wie.

          Podobnie ma się z Amberem.
          Od roku już słysze o nowym piwie ale jak narazie zero konkretów. I tak będzie i w tym przypadku.
          Jak to mówią " show must go on".
          Last edited by abernacka; 30-06-2011, 17:10.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #65
            Ok, Abernacka - jak wspomniałem, swoje zdanie przedstawiłeś - to co zaserwowałeś mi w zupełności wystarczy. Daj wypowiedzieć się innym.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)Daj wypowiedzieć się innym.
              Wydawało mi się, że wszyscy mają prawo do swobodnej wypowiedzi na ten temat. Może duża część z nich jest po prostu podłamana tym hibowym pomysłem i woli już nic nie pisać
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie sądzę, żeby skończyło się na taniej reklamie. Kormoran raczej ceni sobie opinie browarbizowiczów. Dowodem są choćby fragmenty naszych recenzji przy ich piwach (inna sprawa, że zamieszczane bez zgody zainteresowanych...). Będzie tu przecież możliwość interakcji, więc forumowicze zapewne stanowczo zareagują, jeśli browar zechce uprawiać tanią propagandę. I właśnie dlatego uważam, że to dobry pomysł - po prostu browar nie będzie mógł nam wciskać ciemnoty.
                Gratuluję postu dnia Nagroda kormoranka dla kolegi. Jeśli uważasz, że umieszczenie kilku najbardziej pozytywnych opinii spośród setek innych jest dowodem liczenia się z kimś, to serdecznie Ci gratuluję i życzę dalszych udanych interakcji z browarem. Urban mi się przypomniał.

                Czego wy się spodziewacie? Skrytykujecie piwo, to w nowym dedykowanym wątku otrzymacie odpowiedź trzech nowych forumowiczów, że piwo jest świetne i tak trzymać.
                Jeśli browarowi K rzeczywiście by zależało na "interakcji", to po prostu skontaktowałby się z kilkoma doświadczonymi forumowiczami /najlepiej z doświadczeniem w warzeniu piwa/ z ankietą lub prośbą o rzetelną i pogłębioną ocenę.

                Kormoran dostrzegł? Pół roku temu wypuścił ciemnego babola i jakoś ich rada plemienna nie raczyła nic zrobić w tej sprawie. Czarodziejskie słowo "przepraszam" nie padło, choć podobno obserwują nas zza krzaka.Teraz za to Wam odpowie, że następna warka będzie lepsza, tylko najpierw sprzedamy starą.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #68
                  Ale bicie piany

                  Jak rozumiem, chodzi o osobny TEMAT o Kormoranie, tak jak mają sklepy i knajpy - jeśli tak ma być, to nie rozumiem, dlaczego ma to być traktowane inaczej, niż te podmioty, które w ten sposób tutaj funkcjonują? Chyba, że czegoś nie doczytałam/nie zrozumiałam?
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #69
                    Osobiście widze jednak małą różnice między stworzeniem osobnego tematu dla sklepu a dla browaru.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #70
                      Ja nie widzę różnicy. Sklep też może zachwalać swój ogonek nieprzyzwoicie - jakoś żaden tego nie robi. Nie sądzę, żeby Kormoran się wyłamał z tego trendu. Wiele hałasu o nic moim zdaniem.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #71
                        Mam mieszane uczucia do tego dofinansowywania forum przez komercyjny browar. Zaraz zaczną się przepychanki słowne i podejrzenia, że Kormoran kupuje sobie przychylność admina lub forumowiczów. W konsekwencji może zachwiać to opinią niezależnego forum dotyczącego piwa. Moim zdaniem taka finansowa ingerencja browaru może w konsekwencji przynieść więcej szkody niż pożytku.

                        Lepiej było by odebrane z punktu widzenia forumowiczów, gdyby browar organizował na tym portalu jakieś konkursy, gdzie nagrodą było by np. zwiedzanie browaru, gadżety czy samo piwo. Może też zaprosić forumowiczów do spotkania z piwowarami w samym browarze, zasponsorować jakiś zlot etc.

                        Co do finansowania samego portalu, to lepiej było by aby więcej forumowiczów włączyło się w jego finansowanie poprzez wykupywanie kont premium.

                        Nie bardzo rozumiem też, dlaczego przedstawiciel Kormorana nie założy konta a następnie wątku o browarze do prowadzenia normalnej dyskusji, jak to kiedyś próbował robić ktoś z Konstancina. Gdy będą chcieli poznac zdanie forumowiczów, zawsze można stworzyć ankietę dotyczącą danego zagadnienia.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #72
                          Mam mieszane uczucia do tego dofinansowywania forum przez komercyjny browar. Zaraz zaczną się przepychanki słowne i podejrzenia, że Kormoran kupuje sobie przychylność admina lub forumowiczów.
                          Ale w jaki sposób kupi sobie przychylność forumowiczów? Rozda wszystkim po butelce Warmiaka? To że dany sk;lep wykupuje sobie premium konto i ogłasza na forum swoje nowe produkty to nie znaczy że od razu kupuje sobie czyjąś przychylność. Kupuje tylko mozliwość reklamy swojej oferty a to do przycylności jeszcze daleka droga.

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            #73
                            Wykupienie konta premium i założenie wątku na temat piw z tego browaru oceniłbym akurat pozytywnie. Mój post raczej jednak nie takiej sytuacji dotyczył.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam mieszane uczucia do tego dofinansowywania forum przez komercyjny browar. Zaraz zaczną się przepychanki słowne i podejrzenia, że Kormoran kupuje sobie przychylność admina lub forumowiczów. W konsekwencji może zachwiać to opinią niezależnego forum dotyczącego piwa. Moim zdaniem taka finansowa ingerencja browaru może w konsekwencji przynieść więcej szkody niż pożytku.
                              Takie dofinansowanie istnieje i przejawia się w postaci reklam jak i kont premiumowych związanych z komercyjną działalnością ich posiadaczy.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do finansowania samego portalu, to lepiej było by aby więcej forumowiczów włączyło się w jego finansowanie poprzez wykupywanie kont premium.
                              Też tak bym chciał.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie bardzo rozumiem też, dlaczego przedstawiciel Kormorana nie założy konta a następnie wątku o browarze do prowadzenia normalnej dyskusji, jak to kiedyś próbował robić ktoś z Konstancina. Gdy będą chcieli poznac zdanie forumowiczów, zawsze można stworzyć ankietę dotyczącą danego zagadnienia.
                              Nie założył, bo jak napisałem wcześniej:

                              A dlaczego Kormoran milczał - dlatego że znali moje stanowisko - wykorzystujesz serwis do celów komercyjnych - ustalasz wcześniej warunki działania na zasadach komercyjnych. Więc siłą rzeczy dopóki decyzja tamże nie zapadła a warunki jeszcze czekały na ustalenie - nie udzielano się (teraz zresztą też jedynie przyglądają się).
                              Last edited by ART; 30-06-2011, 18:48.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23805

                                #75
                                Może dla przypomnienia w czym jest rzecz - chodzi o standardowy wątek (ale odpowiednio oznaczony), w którym pracownik browaru Kormoran udziela informacji na temat działalności browaru a BrowarBizowicze mogą prowadzić na ten temat dyskusję z jego udziałem. . Jest to dla browaru forma reklamy i za możliwość takich działań browar płaci. Ja dążę do tego żeby każdy kto wypowiada się tu na temat swojej pracy, swojego pracodawcy czy produktów którymi handluje - czynił to w sposób oficjalny a nie partyzancki. Z racji że prowadzi działalność komercyjną i wykorzystuje BrowarBiz do celów komercyjnych, powinien wspierać działanie BrowarBizu.
                                Last edited by ART; 30-06-2011, 18:59.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎