Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chrząstawa Mała, Wrocławska 97, Browar Widawa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lynx_lynx
    Senior
    • 03-2011
    • 119

    Chrząstawa Mała, Wrocławska 97, Browar Widawa

    Super jedzenie, obfite i w przystempnych cenach, do tego Pilsner Urquell z kija 0,5 za 7zł, reszta piw z KP z butelki. Pilsner wysycany chyba mieszanką z azotem bo jakby mniej gazowany. Warto odwiedzić.


    wt-ndz: 12-22

    browarwidawa.pl
    facebook
    Last edited by Pendragon; 26-02-2014, 20:37.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Chrząstawa Mała, Wrocławska 97, Browar Widawa

    Zanim pojawią się pierwsze recenzje browaru Widawa, mam do znawców tematu dwa pytania.
    Czy gdzieś w najbliższej okolicy znajduje się przyzwoity hotel/pensjonat?
    Jeżeli nie, to czy znajduje się jakiś sensowny transport publiczny łączący Chrząstawę Małą z Wrocławiem?

    Ps. Już w najbliższy czwartek będzie można skosztować ichniej pszenicy.
    Last edited by Pendragon; 26-02-2014, 20:36.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      jakiś sensowny transport publiczny
      Transportu szynowego nie ma. W okolicach Chrząstawy Małej przebiega jedynie linia towarowa.

      Transport drogowy:
      - PKS Oława - http://www.pks.olawa.pl/rozklad_jazdy/
      - Sevibus - http://www.sevibus.pl/

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12199

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeżeli nie, to czy znajduje się jakiś sensowny transport publiczny łączący Chrząstawę Małą z Wrocławiem?
        945 - dni robocze

        945 - dni wolne

        955 - tylko dni robocze

        cennik


        nota od Pendragona:
        - pozwoliłem sobie na lekką edycję, by było widać co jest pod danym linkiem
        Last edited by Pendragon; 26-03-2012, 16:34.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Zasadniczo to tylko 945 z Placu Grunwaldzkiego. 955 to 2 kursy nieprzydatne z naszego punktu widzenia. PKS Oława, to też tylko wieczorne kursy, na dodatek nie zajeżdżające do Ch. Małej. Jest jednak jeden kurs, który może być przydatny w razie spóźnienia się na ostatni 945 w sobotę lub niedzielę. PKS z Jelcza do Oławy odjeżdża z przystanku Chrząstawa Mała skrzyżowanie o 21:45. Tylko jest pytanie, gdzie ten przystanek jest? Podejrzewam, że chodzi o skrzyżowanie w lesie. Do wsi (w pobliże browaru) ten kurs nie wjeżdża.
          Last edited by Pendragon; 26-03-2012, 16:20.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            O! Dzięki za odzew. A co z noclegami? Nie ma nic w okolicy?
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Znalazłem tylko takie coś:
              Agroturystyka Frączyk Leszek – Chrząstawa Mała, ul. Leśna 51, tel. 71 318 96 59

              Ciekawostka - jadąc z Wrocławia do Chrząstawy mijamy wieś Dobrzykowice, w której kręcono "Samych swoich". Można zobaczyć domy Kargula i Pawlaka

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12199

                  #9
                  Gospoda pod Czarnym Kurem

                  W dniu debiutu miejsce odwiedzone. Póki co z własnych piw dostępne piwo pszeniczne - Augustiańskie ekstrakt 11,8 % ,alk. 4,9 % (Nazwę są otrzymało na pamiątkę uzyskania przez augustianów prawa warzenia piwa w Chrząstawie w roku 1669), podane w odpowiednim, eleganckim, dedykowanym szkle.
                  A w szkle piwo ładnej, pełnej barwy jasnego miodu, odpowiednio mętne i dobrze wysycone. Piana ok. W smaku i aromacie drożdżowe nuty i nieco cytrusów, z wyraźnym goryczkowym finiszem. Myślę, że debiut całkiem całkiem udany, a niebawem kolejne piwa.

                  Samo miejsce bardzo fajne, dawna przedwojenna gospoda, więc jest fajny klimat, obsługa miła.

                  Do końca tygodnia do każdego pszeniczniaka bardzo smaczny precel gratis!

                  Właściwie sam lokal to z nazwy Gospoda pod Czarnym Kurem, a nazwa browaru to Widawa.

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Wreszcie i ja dotarłem. Browar od mojego domu jest w odległości około 12km.

                    Akurat miałem szczęście trafić na dwa nowe piwa: jasne (Widawskie) i ciemne (Czarny Kur). W ofercie cały czas pszeniczne (Augustiańskie).
                    Pszenica serwowana w szkle 0,5 i 0,3 dm3. Nowe piwa podawane w pokalach 0,4 i 0,3 dm3.
                    Dla kolekcjonerów szkła to fajna sprawa pewnie, ale moim zdaniem trochę to rozmywa wizerunek marki browaru. Wszystkie 3 szkła są zupełnie z innej bajki. Musieliśmy się zastanawiać co jest naprawdę symbolem Browaru Widawa, bo na każdej szklance inne logo, inna czcionka.
                    Na szczęście szkło można zakupić (20zł) Ja zakupiłem pokal do jasnego, bo najbardziej kojarzyło mi się z logotypami browaru.
                    Liczę, ze w przyszłości pojawią się też kufle, bo do jasnego piwa bardzo mi pasuje takie naczynie.
                    Podstawki na razie koncernowe.

                    Brakuje większej ilości nalewaków. W sobotę po południu ludzi było sporo więc piwo lało się dość długo.
                    Klientela raczej 'piknikowa'. Oprócz kilku maniaków piwnych przyjeżdżają tu rodziny na obiady.
                    Na razie w środku brakuje klimatu. Gdyby nie wyeksponowane kadzie nie powiedziałbym, że to jest lokal w którym właściciel zwraca uwagę na piwo w jakiś szczególny sposób.

                    Nowe piwa jeszcze bardzo młode w smaku. Bez szczególnych akcentów. Poprawne, ale nie wybitne. Trochę podobne do bierhallowych. Pszenica chyba najsmaczniejsza.

                    Wiem, ze to dopiero początek i wierzę, ze z czasem będzie lepiej. Trzymam kciuki i będę śledził nowości na kranach.
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Uwaga! Lokal nieczynny w poniedziałki. W pozostałe dni czynne od 12.00 do 22.00.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Z autopsji?

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Z autopsji?
                          Niestety, ale kanapki domowej roboty na parkingu przed browarem przepyszne
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Co za barbarzyństwo ludziom dostęp do piwa zamykać w normalny dzień.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwaga! Lokal nieczynny w poniedziałki. W pozostałe dni czynne od 12.00 do 22.00.
                              A pisałem o tym całkiem niedawno tu:
                              - 2019.06.08 - XVI Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie - autorska impreza piwowarska Marusi - 2019.06.07-09 - 10. Festiwal Dobrego Piwa - święto piwa na Stadionie Miejskim we Wrocławiu realizowane przez Marusię i CK Zamek, pod patronatem Browar.biz. Zapraszamy!
                              Last edited by Pendragon; 16-04-2012, 23:42.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎