Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Pszeniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Cornelius Pszeniczny

    Piwo gotowe do oceny

    To oczywiście zaległość. Pod tą nazwą piwo pojawiło się w październiku 2011. Poprzednia nazwa to Cornelius Weizen Bier.
    Last edited by Pendragon; 03-04-2012, 18:41.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Dzięki wielkie
    Już zmieniam w DP
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Po prostu piękny! Piwo jest mętne, nieprzejrzyste, barwa wpada w lekki pomarańcz. [5]
      Piana: Piana początkowo gęsta i drobna, ale taki stan nie trwa długo. Mimo to do końca pozostaje ładny dla oka kożuszek. [3.5]
      Zapach: Wyraźnie wyczuwany aromat bananowy, choć nie szczypie w nos, wszystko jest stonowane. Goździki? Jak pachną goździki? Ogólnie jest dobrze. [4]
      Smak: Tu nie mam żadnych zarzutów. Piwo jest po prostu bardzo smaczne, delikatne - można pić litrami. [5]
      Wysycenie: Kapkę za wysokie, ale nie narzekam. [3.5]
      Opakowanie: Rewelacji nie ma, średnio to wygląda. [3]
      Uwagi: Mój ulubiony pszeniczniak, sezon 2012 rozpoczęty!

      Moja ocena: [4.325]
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #4
        Pisząc, że to mój ulubiony pszeniczniak, mam na myśli traktowanie go, jako dawnego Cornelius Weizen Bier'a
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemno- żółto-brudny, mętne, jest ok [5]
          Piana: jak na pszeniczne za słaba, po nalaniu obfitość, opada migusiem , osadza się jakimiś malutkimi główkami od szpilek na szkle [3]
          Zapach: dość intensywny i miły, cytrusowo-slodowy [4]
          Smak: dość pełne choć nie do końca, w smaku dominuje leciutka goryczka przeplatana z lekkim owocowym smakiem, na drugim planie, w oddali da sie wyczuć leciutki banan i minimalny drożdżowy posmak [3.5]
          Wysycenie: dla mnie zbyt duże [3.5]
          Opakowanie: klasyczna dla Sulimara (dla mnie zbyt klasyczna) etykieta z dedykowanym kapslem [4.5]
          Uwagi: Dobre, nie bardzo dobre, od czasu do czasu można sięgnąć

          Moja ocena: [3.75]
          Attached Files
          Last edited by becik; 27-05-2012, 20:56.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • biker200
            Senior
            • 10-2003
            • 152

            #6
            Jeżeli będzie tak dobry jak w Leśnicy gdzie lany był niepasteryzowany i świerzutki to już się nie mogę doczekać

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              #7
              Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
              Smak zrównoważony, chmielowo-imbirowy z nutą świeżego wiejskiego chleba wyjętego prosto z pieca. Piana dość gęsta, ale nie utrzymuje się zbyt długo. Kolor miodowo-pszeniczny, lekko mętny, taki jak tego typu piwa mają, jak widać na zdjęciu.
              Cena 3,59 zł.
              Attached Files

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: miodowo-pszeniczny, lekko mętny, taki jak tego typu piwa mają [4]
                Piana: dość gęsta, ale nie utrzymuje się zbyt długo [4]
                Zapach: bardzo przyjemny, cytrusowo-goździkowy, po prostu poezja zapachu - zasługuje na 4,9 [4.5]
                Smak: zrównoważony, chmielowo-imbirowy z nutą świeżego wiejskiego chleba wyjętego prosto z pieca [4.5]
                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                Opakowanie: dość ładne, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat butelka bezzwrotna [4.5]
                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne) - piwo dla koneserów

                Moja ocena: [4.425]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6119

                  #9
                  Moja butelka niewiele miała wspólnego z tym co się tu pisze...

                  Piana słaba, za chwilę nic... a gaz coś tam... niewiele...
                  Zapach bardzo lekko imbirowy...
                  Kolor mętny blady pomarańcz...
                  I ten smak nie smak... lepka słodka zupka... nic wiele więcej...

                  Wszystko na to wskazuję że muszę spróbować to piwo z innej partii...

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moja butelka niewiele miała wspólnego z tym co się tu pisze...

                    Piana słaba, za chwilę nic... a gaz coś tam... niewiele...
                    Zapach bardzo lekko imbirowy...
                    Kolor mętny blady pomarańcz...
                    I ten smak nie smak... lepka słodka zupka... nic wiele więcej...

                    Wszystko na to wskazuję że muszę spróbować to piwo z innej partii...
                    Niestety, ale ja po wypitym Corneliusie kilka dni temu też zachwycony nie byłem. Może to kwestia partii, ale jeśli to nowy standard, to chyba się pogniewam z Sulimarem.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      Warka z datą przydatności do 11.12.12 - niestety też niesmaczna. W smaku jakaś dziwna ( może leciutko miodowa ) słodycz, wysycenie bardzo słabe, mizerna pianka - jak na pszenicę dziwne, dziwne
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • RobertJ
                        Member
                        • 08-2012
                        • 34

                        #12
                        Testowałem to piwo wczoraj. Na poczatek powiem ze kupilem za 3.60 czyli moze byc. Ma bardzo przyjemny smak i zapach. Jedyny maly mankament to piana, ktora troche za szybko opada.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6119

                          #13
                          Epokowa zmiana.... 5.3.13 to całkiem co innego...

                          Pianka spora, gęsta, bardzo powoli opadała... min. 5 mm było do końca...
                          Zapach i smak w końcu banan i goździk...
                          Kolor ładny, fajnie mętne, nie przegazowane...
                          Smaczne... bez kwasu /chociaż troszkę kwasku by nie zaszkodziło/ bez mocnej goryczki... prawie klasyka...

                          Jutro muszę kupić kilka sztuk z tej partii... /05.03.13 10:15 L 0976/

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowo-rudy, mętny, ale jak na h-w to mógłby być jeszcze bardziej mętny [4]
                            Piana: Obfita, gęsta i ale średnio trwała [4]
                            Zapach: Bardzo przyjemny, zapach słodkich bananów z nutką drożdżową [4.5]
                            Smak: Jak na mój gust to zaskakująco słodkie, ale pije się przyjemnie. Tak jak w zapachu, dominują słodkie banany. Goryczka bardzo subtelna, zdecydowanie schowana za bananami. Goździków mniej, ale smak jest na tyle świeży i ciekawy, że nie brakuje mi ich. [4.5]
                            Wysycenie: Wyskokie, w normie [4]
                            Opakowanie: Szału nie ma, ale etykieta całkiem estetyczna. Minusem jest bezzwrotna butelka [3.5]
                            Uwagi: Piwo z datą 18.03.2013. Całkiem dobra pszenica w rozsądnej cenie. Zdecydowanie do regularnej powtórki

                            Moja ocena: [4.35]

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Piana: Biała, drobno pęcherzykowa. Jak na pszenicę niezbyt trwała. Opada do kożucha.
                              Kolor: Złoto-pomarańczowy, mętny.
                              Zapach: Dominacja drożdży i bananów. Goździk mało wyczuwalny. Przypomina mi bardzo w zapachu Koniec Świata od Pinty, który piłem dwa dni temu. Z tym, że tamten był na drożdżach piekarniczych co usprawiedliwia drożdżowy zapach, tutaj jest raczej przytłaczający i nie ma dla niego wytłumaczenia.
                              Smak: Raczej wytrawne. Dosyć płaskie i wodniste w smaku. Banan, banan i jeszcze raz banan. Goździka ze świecą szukać. Posmaki drożdżowe nie tak intensywne jak w zapachu i raczej mieszczą się w ramach stylu. Lekka kwaskowatość i niska goryczka.
                              Wysycenie: Dosyć wysokie, poprawne.
                              Ogółem: Niezrównoważone i płaskie w smaku. Pijalne, ale nic ciekawego.
                              Uwagi: Warka z datą do 05.03.2013.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎