Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt Browar.biz - Piwo roku 2004 - Komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Plebiscyt Browar.biz - Piwo roku 2004 - Komentarze i uwagi

    Bardzo proszę o zamieszczanie komentarzy i/lub dot. naszego nieco opóźnionego Plebiscytu na Piwo roku 2004.

    Temat "techniczno-oficjalny" znajduje się tutaj - KLIK
    Formularz głosowania znajduje się tutaj - KLIK
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kalifat
    Senior
    • 10-2004
    • 1168

    #2
    W związku z tym, że wśród forumowiczów jest dość duża reprezentacja smakoszy porterów wnioskuję o możliwość rozszerzenia kategorii 4, tak, aby i tu można było wybrać III najlepsze portery.
    Wiem, że jest ich mało (porterów, nie smakoszy), ale właśnie dlatego myślę, że należałoby docenić te, które jeszcze istnieją. Co mi po głosowaniu, skoro kolejne portery będą znikać z rynku. Może właśnie rozszerzenie tej kategorii sprawi (w co naiwnie wierzę), że browary na nowo odkryją PORTERY.


    A poza tym. Mam pytanie, po co pojawiła się kategoria piw (ups "napojów") karmelowych? Przecież na podobnej zasadzie można byłoby wydzielić płyny imbirowe, wiśniowe, cytrynowe czy inne temu podobne szkaradki.
    bla bla bla

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      da się dłoń pożrą całą rękę

      1) nie będzie więcej miejsc nagradzanych dla porterów bo jest ich po prostu za mało
      2) napój słodowy nie jest tożsamy z piwem aromatyzowanym, choćby dlatego że jest wytwarzany ze standardowych surowców piwowarskich. W ubiegłym roku "piwa" tego gatunku niezbyt szczęśliwie występowały w kategorii piw ciemnych - w tym roku zostały wydzielone.

      Może powinieneś zapoznać się z tym jak powstają "płyny imbirowe, wiśniowe, cytrynowe czy inne temu podobne szkaradki" a jak napoje karmelowe.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • kalifat
        Senior
        • 10-2004
        • 1168

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        da się dłoń pożrą całą rękę
        Nikt to niczego nie żre, bo późna pora, więc dla żołądka to niezyt dobre
        Poza tym, chyba po to ten wątek, żeby się czepiać

        1) nie będzie więcej miejsc nagradzanych dla porterów bo jest ich po prostu za mało
        Jakoś nie przekonuje mnie ta odpowiedź.
        Bo ile to jest "wystarczająco"? Policzyłem, że porterów jest 12, piw ciemnych - 24. Czyli jak rozumiem, 24 to byłoby OK.
        A zatem 24 do 12 ma się tak jak 3 do 1,5 - w zaokrągleniu 2

        Zresztą, z roku na rok porterów ubywa, więc być może to jedna z ostatnich szans zagłosowania na nie


        2) napój słodowy nie jest tożsamy z piwem aromatyzowanym, choćby dlatego że jest wytwarzany ze standardowych surowców piwowarskich...
        Może powinieneś zapoznać się z tym jak powstają "płyny imbirowe, wiśniowe, cytrynowe czy inne temu podobne szkaradki" a jak napoje karmelowe.
        Ponieważ nie pijam ani jednych ani drugich, to nie wnikałem co jak jest robione. Postaram się nadrobić te luki.
        Skoro jednak takie są różnice to wydzielenie ich jest logiczne.
        bla bla bla

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Czy "Zlaty Hrad" z Van Pura nie jest piwem licencyjnym? Fakt, faktem, że na etykiecie nie ma żadnej informacji o warzeniu na licencji, ale jednak myslałem, że jest.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            nie jest. sam się na to kiedyś nabrałem.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              w piwach ciemnych są też ciemne mocne, ciemne lagery, koźlaki, etc. dlatego mają trzy miejsca. tak czy owak po zakończeniu konkursu będzie można spokojnie ustalić trójkę najlepszych porterów, ale specjalnie wyróżniony zostanie jeden.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Mości ARTcie - środowisko "browarowe" odbiega - na szczęście - od średniej krajowej i w PORTERACH gustuje wybitnie. Przyznam się, że miałem problem z wyborem, bo chętnie wyróżniłbym portery i z Witnicy, i z Cieszyna i z Łodzi. Dlatego też przychylam się do postulatów kolegi kalifata
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  No i zagłosowałem. Z piwami jasnymi i ciemnymi nie miałem najmniejszych problemów, trochę gotrzej było z jasnymi mocnymi, a z porterami to już miałem bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Ciężko wybrać tylko jedno piwo z tak bardzo lubianej kategorii. Dobrze, że portery z Krajana i Ciechanowa piłem w 2005, a nie w 2004 roku, bo już w ogóle bym się załamał. Zdrówko Organizatorów
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #10
                    Wypełniłem, ale nie widzę takiego przycisku: głosuj

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      jak zalogowany zajrzysz jutro to Twoje głosy nadal będą tam tkwić
                      będziesz mógł je zmieniać do woli do końca marca.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Mości ARTcie - środowisko "browarowe" odbiega - na szczęście - od średniej krajowej i w PORTERACH gustuje wybitnie. Przyznam się, że miałem problem z wyborem, bo chętnie wyróżniłbym portery i z Witnicy, i z Cieszyna i z Łodzi.
                        nie ma tu do rzeczy żadna śrendia krajowa, bo czego miała by dotyczyć? zresztą zobaczymy do wieczora.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          To ja chciałbym namieszać trochę w kwestii regulaminu - co prawda jest już trochę późno, ale tylko trochę.

                          Otóż chodzi o nagrodę dla "Browaru Roku 2004" przyznawaną na zasadzie sumowania punktów uzyskanych przez poszczególne piwa. Zasadniejsze wydaje mi się tu zastosowanie średniej. Różne browary warzą różną ilość piwnych marek i możnaby tę okoliczność uwzględnić.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #14
                            Jestem pewien, że Karmel z Dojlid nie powinien być ujęty w plebiscycie - w roku 2004 na pewno nie było go już na rynku, a ostatnie zapasy skończyły się zanim jeszcze KP rozpanoszyła się w Dojlidach.

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                              To ja chciałbym namieszać trochę w kwestii regulaminu - co prawda jest już trochę późno, ale tylko trochę.

                              Otóż chodzi o nagrodę dla "Browaru Roku 2004" przyznawaną na zasadzie sumowania punktów uzyskanych przez poszczególne piwa. Zasadniejsze wydaje mi się tu zastosowanie średniej. Różne browary warzą różną ilość piwnych marek i możnaby tę okoliczność uwzględnić.
                              Średnia warzona.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎