Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Wilczyńskiego 15A, Piwa Regionalne (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Olsztyn, Wilczyńskiego 15A, Piwa Regionalne (zamknięte)

    Zapraszam serdecznie na otwarcie sklepu "Piwa Regionalne" w stolicy Warmii. Po bardzo długich i trudnych bojach startujemy w środę 12.08.2009 w samo południe.
    Sklep znajduje się na Jarotach przy ul. Wilczyńskiego 15A (naprzeciw Biedronki).

    W naszej ofercie znajduje się ponad 100 rodzajów piwa!
    Piwa importowane: Belgijskie, Niemieckie, Czeskie, Słowackie, Angielskie, Holenderskie, Litewskie, Ukraińskie...
    Piwa z polskich browarów: Kormoran, Ciechan, Amber, Fortuna, Koreb, Jagiełło, GAB, Krajan, Witnica, Czarnkórw... (wkrótce browar Konstancin i inne)
    Wiele stylów piwa: pils, stout, pszeniczne, ale, koźlak, klasztorne, porter, lambic
    Surowce i sprzęt do domowego wyrobu piwa, literatura fachowa, kufle, szklanki (wkrótce zakąski)
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • muzealnik
    Senior
    • 09-2007
    • 141

    #2
    Przybywamy!
    Godzina natarcia 16!
    Niestety wcześniej praca
    coś z piwem zrobić... próbuję

    Comment

    • tendragon
      Junior
      • 03-2009
      • 7

      #3
      Nareszcie! Szkoda, ze to nie gdzies w centrum, ale i tak wpadne, jak nie w srode to w czwartek.

      Pozdro

      Comment

      • muzealnik
        Senior
        • 09-2007
        • 141

        #4
        To centrum nie jest na Jarotach - po pracy...czyli w czasie gdy zazwyczaj pije się piwo (niektórzy mogą w pracy) to większosć Olsztyniaków mieszka właśnie na Jarotach.

        Nie ma co smęcić - jak rzuciłem okiem na półki i zobaczyłem "różowego śłonia" i inne tego typu plus gamę piw polskich - to nawet z innych części miast jechałbym do REGIONALNYCH jak do Mekki.
        coś z piwem zrobić... próbuję

        Comment

        • tendragon
          Junior
          • 03-2009
          • 7

          #5
          Wiem że Jaroty sie rozrastaja ale 30-40 tys. to nie wiekszosc . Przez Centrum po prostu prawie kazdy codziennie przechodzi/przejezdza, przez Jaroty niestety nie. Nie narzekam, wrecz przeciwnie ciesze sie, ze taki sklep w koncu w naszym miescie powstaje.

          Comment

          • solar
            Junior
            • 07-2005
            • 1

            #6
            Ja tez przechodzac rzucilem okiem na polki bedzie w czym wybierac, jutro melduje sie na otwarciu

            Comment

            • muzealnik
              Senior
              • 09-2007
              • 141

              #7
              Pewnie, że Jaroty to nie centrum, ale nie jets to lokalizacja zła.
              Te 40 tysięcy to znaczna częśc Olsztyna.
              Lepiej żeby sklep był na Jarotach niż na Dajtkach, czy Mazurskim.

              Centrum tylko z nazwy jest centralnym punktem. wiem, bo pracuję na starym mieście i co baneczki... baneczki.... Sklep koło ratusza bieda (dobrze, że chociaż Zuber i BK)... no i osławiona "alfa" a półki piwne jak na Bomi biedne.

              W każdym razie sklep jest w chwili obecnej na Wilczyńskiego i do czasu browaru nad rzeką będzie to piwne centrum miasta.

              Każdy kto zechciałby się z nami spotkać na otwaciu jeszcze raz zaprasza - grupa browaru Wojcieszka stawia sie o 16
              coś z piwem zrobić... próbuję

              Comment

              • tendragon
                Junior
                • 03-2009
                • 7

                #8
                A widzisz, sam pracujesz na starym miescie... .

                Jakie surowce bedą do nabycia na dzień jutrzejszy?

                Comment

                • muzealnik
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 141

                  #9
                  To że pracuję na starym mieście nie sprawia, że uważam "starówkę" za środek swiata.
                  Każdy ma pewne kanały, kórymi sie porusza - student wolałby sklep w Kortowie i pewnie zaraz przy kasie wypłąty stypendium (albo na technologii żywności po sąsiedzku z browarem uniwersyteckim). Kolejarz przy dworcu (tam nie byłej już z 6 miesięcy).
                  Zatem każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy.

                  Przed chwilą przechodziłem koło sklepu... ruch aż miło. Buteleczki stoją równo a ich ciężar ugina półki. Niepasteryzowane ładnie w lodóweczkach.
                  Nie przeszkadzałem... z ekipą umówiliśmy się na jutro.

                  Co do materiałów piwowarskich na razie widziałem tylko "puchy". Pewnie z tym czekają na jakieś konkretne potrzeby czynnych piwowarów.

                  Warto żeby sklep nie był tylko miejscem zaopatrzenia. Niech będzie olsztyńskim centrum piwowarstwa. Miejscem, gdzie każdy będzie mógł znaleźć odpwiedź na własne piwne potrzeby i pytania. Zgłaszajcie obsłudze, że chcecie żeby były szkolenia z sensoryki, warsztaty piwowarskie. Niech życie piwne miasta toczy się wokół tego sklepu.
                  Ja chętnie pomogę - znajdę miejsce na takie imprezy itp.
                  coś z piwem zrobić... próbuję

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1303

                    #10
                    gratulacje, panie kazimierzu. oby się interes kręcił. a odwiedzę przy najbliższej okazji, czyli w przyszłym tygodniu dopiero. trzymam rękę na pulsie
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • magyar
                      Junior
                      • 08-2009
                      • 1

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muzealnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      i do czasu browaru nad rzeką będzie to piwne centrum miasta.
                      Witam!
                      zainteresowal mnie powyzszy cytat. jako ze jestem nowy na forum, chcialbym zapytac co sie ruszylo w sprawie starego browaru?

                      BTW, wreszcie konkretny sklep piwny w Olsztynie
                      pozdrawiam

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #12
                        To jest temat o sklepie, więc pytania na temat browaru są nie na miejscu. Proszę je zadać w odpowiednim wątku.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • muzealnik
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 141

                          #13
                          O wspomnianym wyżej sklepie to lepiej nie mówić było fajnie a jest jak zawsze.

                          Sklep Kazimierza jest jak ziemia obiecana

                          Kazimierz zastał Olsztyn drewniany tzn bez piany... [a miejmy nadzieję] że zostawi.... że nie zostawi....
                          coś z piwem zrobić... próbuję

                          Comment

                          • jakisDebb
                            Junior
                            • 08-2009
                            • 2

                            #14
                            byłem tam.
                            ale ch**owo! same jakies dziwne, nie ma SPECJALa
                            ŁEEEEEEEEEEEEE


                            Last edited by jakisDebb; 12-08-2009, 15:41. Powód: odstęp sie nie zgadzau

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakisDebb Wyświetlenie odpowiedzi
                              byłem tam.
                              ale ch**owo! same jakies dziwne, nie ma SPECJALa
                              ŁEEEEEEEEEEEEE


                              hehehehe

                              to straszne że nie ma specjala
                              tylko jakieś dziwne.....
                              jak mniemam dziwne to dla Ciebie te regionalne piwa o nazwach których nie słyszałeś ??
                              tylko, że to właśnie jest sklep nastawiony na takie piwa a nie na koncernówkę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎