Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2012 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Chmielnicki
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Narcyzm Kopyra nie ma tu nic do rzeczy. Te piwa są trudno dostępne, nie każdy piwosz mieszka w Warszawie, Krakowie itd. Ja te piwa poznałem, ale musiałem je w sklepach internetowych zamawiać. To niszowość Kopyra i Widawy spowodowały taką pozycję na browar.biz. Pewnie i ceny też trochę.
    Z innej beczki. Wspomniałeś o sklepach internetowych. Moim zdaniem to jest znak przełomu 2012/2013. Wcześniej była chyba tylko Piwonia. Teraz mamy już także Piwotekę, Browarium, swój sklep on-line testują Piwa Regionalne z Katowic. Dzięki temu praktycznie każda nowość z AleBrowaru, PINTY, Widawy czy Artezana jest już dostępna bez ruszania się z domu. Mnie to osobiście ogromnie cieszy i na pewno przełoży się to na wzrost dostępności, a co za tym idzie popularności tych piw.

    Leave a comment:


  • wasyll
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Te piwa są trudno dostępne, nie każdy piwosz mieszka w Warszawie, Krakowie itd. Ja te piwa poznałem, ale musiałem je w sklepach internetowych zamawiać. To niszowość Kopyra i Widawy spowodowały taką pozycję na browar.biz.
    Taką, to znaczy jaką? Nie bardzo rozumiem o czym teraz mówisz.

    Leave a comment:


  • DariuszSawicki
    replied
    Narcyzm Kopyra nie ma tu nic do rzeczy. Te piwa są trudno dostępne, nie każdy piwosz mieszka w Warszawie, Krakowie itd. Ja te piwa poznałem, ale musiałem je w sklepach internetowych zamawiać. To niszowość Kopyra i Widawy spowodowały taką pozycję na browar.biz. Pewnie i ceny też trochę.

    Leave a comment:


  • Chmielnicki
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
    Albo Amber dostaje po dupie, bo narobił szumu wokół Kopyra, albo Widawa, bo Kopyr jest zbyt narcystyczny. Dajcie już mu święty spokój i zajmijcie się piwem, a nie otoczką wobec ludzi z piwem związanych.
    Żeby nie było - mnie ten "narcyzm" (celowo ujęty w cudzysłów) nie razi. Uważam wręcz, że jest on niezbędny - nie tylko w tej branży. Wizytówką Kopyra są dla mnie jego piwa - a tych w zdecydowanej większości będę bronił jak lew. I nikt mnie nie przekona, że Kawka jest gorsza od Saint No More, czy Borsuk od Dymów Marcowych. Ale taki był vox populi i ja to szanuję.

    Leave a comment:


  • wasyll
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    Ewidentnym przegranym Plebiscytu dla mnie jest Amber. Rokrocznie któreś z ich piw zdobywało pierwsze miejsce w którejś z kategorii. Dożyłem więc chwili, gdy jeden z pewniaków Plebiscytu został strącony z najwyższego stopnia pudła. Czyżby zaważyła sprawa z Kopyrem?
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Mnie na przykład zdumiało to, że piwa z Widawy zajęły tak odległe miejsca w swoich kategoriach. Liczyłem zwłaszcza na Borsuka i Kawkę (i odrobinę na Sharka) - piwa, którym w mojej subiektywnej ocenie niewiele brakuje do ideału. Jednej z przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywałbym niestety w "narcyzmie" Kopyra, którym zraził do siebie część piwnej braci.
    Albo Amber dostaje po dupie, bo narobił szumu wokół Kopyra, albo Widawa, bo Kopyr jest zbyt narcystyczny. Dajcie już mu święty spokój i zajmijcie się piwem, a nie otoczką wobec ludzi z piwem związanych.

    Leave a comment:


  • Chmielnicki
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.
    Na szczęście ten świat jest tak skonstruowany, że każdego zdumiewa co innego. Mnie na przykład zdumiało to, że piwa z Widawy zajęły tak odległe miejsca w swoich kategoriach. Liczyłem zwłaszcza na Borsuka i Kawkę (i odrobinę na Sharka) - piwa, którym w mojej subiektywnej ocenie niewiele brakuje do ideału. Jednej z przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywałbym niestety w "narcyzmie" Kopyra, którym zraził do siebie część piwnej braci.

    Leave a comment:


  • Maciass
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Ile osób w tym roku głosowało?
    "W tym roku z możliwości głosowania skorzystało 594 (+9%) piwnych pasjonatów z BrowarBizu."

    Browar na Jurze zostaje browarem roku, zdobywając de facto 346 głosów.
    Amber spektakularna porażka (i wydaje mi się, że tutaj wystąpiła kumulacja - afera z Kopyrem + szarobure piwa)
    Lagerowe - cena/jakość, spokojnie zasłużone 1 miejsce.

    Wszystkim serdeczne gratulacje.
    Last edited by Maciass; 08-02-2013, 23:08.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.
    No nie uwierzyli Ci???

    Leave a comment:


  • wasyll
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.
    Wydaje mi się, że słowo 'zepsuty' jest trochę wyolbrzymieniem. A wynik zapewne bierze się z szerokiej oferty piw i ich dostępności.

    Leave a comment:


  • pioterb4
    replied
    Ale akurat ani Sęp ani weizenbock (bo chyba te dwa piwa zebrały największą krytykę) nie zajęły wysokich pozycji. Uznanie zyskał Borsuk, Kruk, Czarny Kur, Premium Lager, które uchodzą za piwa udane/bardzo udane. Plusy przesłoniły minusy.

    Leave a comment:


  • a1410
    replied
    Gratuluję zwycięzcom! Przychylam się do zdania, że to był bardzo ciekawy piwny rok i życzmy sobie tylko tego, żeby bieżący był jeszcze ciekawszy...

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Dla mnie zdumiewający jest wynik browaru Widawa w kategorii "browary restauracyjne": 1. Widawa 748, 2. Haust 150, 3. Bierhalle Warszawa 119 itd. Nie potrafię sobie wytłumaczyć w żaden sposób, jak browar warzący niecały rok i mający tyle zepsutych piw na koncie (wystarczy poczytać ich recenzje) osiąga tak wysoki wynik.

    Leave a comment:


  • bobza
    replied
    Dziękuję wszystkim za oddane głosy, bardzo mi miło ze doceniliście naszą pracę. Takie wyniki działają motywującą na pewno nie spuścimy z tonu.

    Leave a comment:


  • DariuszSawicki
    replied
    No, ale Lady Blanche w zasadzie miała tylko jednego konkurenta, mianowicie Viva La Wita. W dalszym ciągu mało jest u nas witbierów. Oczywiście piwo z Pinty miażdży Lady z AleBrowaru.

    Leave a comment:


  • jacer
    replied
    Ile osób w tym roku głosowało?

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎