Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2013 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zohan666
    Senior
    • 11-2012
    • 259

    Z grubsza wyniki były do przewidzenia, natomiast wygrana sweet cow i black hope w swoich kategoriach, to moim zdaniem nieporozumienie.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      Wyniki są jakie są. Dostępność GP AIPA i niedostępność IB zrobiły swoje.
      Imperator jest jeden.

      Natomiast bardzo zastanawiające są wyniki w kategorii 9. To był pojedynek gigantów i nie bardzo rozumiem w jaki sposób sympatyczne i smaczne piwo uzyskało taką przewagę nad innym reprezentantem tego samego stylu - Imperium Atakuje. Tegoroczne warki IA były jakościowo i smakowo tak przednie, że GP AIPA smakowała jak to, co zostało w kadzi po IA.

      Comment

      • DonZ
        Senior
        • 03-2013
        • 303

        A ja do dzisiaj nie piłem Grand Prix...

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          Wielu z tych piw nie piłem, ale nadrobię zaległości

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            Dziwi mnie czemu imperium atakuje stoi tak nisko ... piwo jest na prawdę świetnie , przekonuje się o tym za każdym razem gdy je pije .

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
              Dziwi mnie czemu imperium atakuje stoi tak nisko ... piwo jest na prawdę świetnie , przekonuje się o tym za każdym razem gdy je pije .
              Cena. Te wybory to taki w sumie plebiscyt, którego wyniki to jakaś tam wypadkowa jakości piwa, jego popularności i dostępności. A popularność i dostępność kształtowana też jest przez ceny. Imperium jest stosunkowo nieźle dostępne, ale jego cena mocno odstrasza. I pewnie duża część głosujących nie brała tego piwa pod uwagę, bo nie skusiła się na wydanie 8-9 zeta, żeby je spróbować. I w sumie trudno mieć do tych ludzi pretensje. 8-9 zeta za jedno piwo i to kupowane w sklepie (nie w pubie) ?
              GP z Ciechana łączy w sumie podstawowe cechy - jest dobre, jest dość łatwo dostępne i cenowo też kusi. 6-6,5 zeta za dobre AIPA? Brzmi zajefajnie, jak na polskie warunki. Dlatego dużo się o nim mówiło, wielu ludzi się skusiło, zobaczyło, że dobre. Trochę jak z wyborami Sportowca Roku "Przeglądu Sportowego" po roku 2012. Majewski pierdyknął drugie złoto na igrzyskach, rozwalił system kozackim wyczynem. Ale i tak wygrała Kowalczyk. Justyna - wielki sportowiec, klasa, szacun. Ale żeby w roku olimpijskim po takim wyczynie Majewskiego, ktoś mógł z nim wygrać? Straszne, dalej tego nie mogę przeboleć. Rozumiem to, ale przeboleć nie mogę. No ale właśnie, plebiscyt. To popularność się liczy, dostępność, to z jaką łatwością trafiasz pod strzechy. Grand Prix Ciechana? Świetne piwo. Ale czy najlepsze? Dla mnie po prostu najpopularniejsze z tych najlepszych.

              Comment

              • yoda79
                Senior
                • 01-2013
                • 861

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                Z grubsza wyniki były do przewidzenia, natomiast wygrana sweet cow i black hope w swoich kategoriach, to moim zdaniem nieporozumienie.
                Myślę podobnie, ale głosowanie pokazało coś innego.

                Comment

                • bartekpawel
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 138

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z grubsza wyniki były do przewidzenia, natomiast wygrana sweet cow i black hope w swoich kategoriach, to moim zdaniem nieporozumienie.
                  Dla mnie wygrane w kategorii "Portery" (dolnej fermentacji).
                  www.kasperskysklep.pl

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Cudnie, fajnie, wspaniale ale ja życzyłbym sobie żeby Browarem Roku wg BrowarBizu został w końcu BROWAR!!!

                    Comment

                    • morbit
                      Member
                      • 09-2008
                      • 56

                      No cóż, plebiscyt ujawnił jak duże braki miałem w 2013, nie szkodzi. Wiem przynajmniej co warto nadrobić.

                      Comment

                      • szalina
                        Member
                        • 01-2010
                        • 42

                        czyli że nie Ursa jest największym przegranym a Olimp? chyba, że coś przeoczyłem

                        Comment

                        • CyboRKg
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 593

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dla mnie jednak lekkie zaskoczenie. Kormoranowa AIPA mi smakuje bardziej niż Grand Prix, które uważam za bardzo dobre piwo, ale jednak nie tak dobre jak kormoranowy odpowiednik
                          Tez nie moge sie nadziwic, ze tak doskonale piwo jak AIPA z Kormorana - nie znalazlo sie nawet na podium!
                          "Jedno pivo ne vadi!"
                          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tez nie moge sie nadziwic, ze tak doskonale piwo jak AIPA z Kormorana - nie znalazlo sie nawet na podium!
                            Przecież Kormoran AIPA zajął 2 miejsce w swojej kategorii
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z grubsza wyniki były do przewidzenia, natomiast wygrana sweet cow i black hope w swoich kategoriach, to moim zdaniem nieporozumienie.
                            A dlaczego? Akurat według moich głosowań te piwa otrzymały odpowiednio 2 i 3 miejsce w swoich kategoriach ale nie widzę żądnych przeciwskazań by inni mogli ujrzeć w nich championów. Są stylowe, bez wad, reprezentatywne dla swoich gatunków, także nie widzę powodów do nieporozumień.
                            Last edited by pioterb4; 09-02-2014, 09:22.

                            Comment

                            • marekj
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                              Cena. Te wybory to taki w sumie plebiscyt, którego wyniki to jakaś tam wypadkowa jakości piwa, jego popularności i dostępności. A popularność i dostępność kształtowana też jest przez ceny. Imperium jest stosunkowo nieźle dostępne, ale jego cena mocno odstrasza. I pewnie duża część głosujących nie brała tego piwa pod uwagę, bo nie skusiła się na wydanie 8-9 zeta, żeby je spróbować. I w sumie trudno mieć do tych ludzi pretensje. 8-9 zeta za jedno piwo i to kupowane w sklepie (nie w pubie) ?
                              GP z Ciechana łączy w sumie podstawowe cechy - jest dobre, jest dość łatwo dostępne i cenowo też kusi. 6-6,5 zeta za dobre AIPA? Brzmi zajefajnie, jak na polskie warunki. Dlatego dużo się o nim mówiło, wielu ludzi się skusiło, zobaczyło, że dobre. Trochę jak z wyborami Sportowca Roku "Przeglądu Sportowego" po roku 2012. Majewski pierdyknął drugie złoto na igrzyskach, rozwalił system kozackim wyczynem. Ale i tak wygrała Kowalczyk. Justyna - wielki sportowiec, klasa, szacun. Ale żeby w roku olimpijskim po takim wyczynie Majewskiego, ktoś mógł z nim wygrać? Straszne, dalej tego nie mogę przeboleć. Rozumiem to, ale przeboleć nie mogę. No ale właśnie, plebiscyt. To popularność się liczy, dostępność, to z jaką łatwością trafiasz pod strzechy. Grand Prix Ciechana? Świetne piwo. Ale czy najlepsze? Dla mnie po prostu najpopularniejsze z tych najlepszych.
                              Czyli gdyby Kormoran nie był tak pazerny zająłby lepsze miejsce ? ciekawa teza, może obniżą ceny

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                Wskazówka dla browarów: uwarzcie ciemnego mocnego lagera z porządną goryczką. Miejsce na podium gwarantowane. W 2013 r. takim piwem był tylko Wołek Zbożowy, ale trafił do kategorii piw specjalnych, w której nie miał szans z silną konkurencją.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎