Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2013 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
    Dziwi mnie czemu imperium atakuje stoi tak nisko ... piwo jest na prawdę świetnie , przekonuje się o tym za każdym razem gdy je pije .
    A mnie dziwi, że Ty się dziwisz. Nie wszyscy mają taki sam gust.

    Z moich typów tylko/aż 21 piw znalazło się w pierwszych dziesiątkach kategorii.
    12 piw znalazło się na pudle, w tym 6 zwycięzców wytypowałem dobrze.
    Jedną kategorię piw pszenicznych ciemnych wytypowałem tak jak zakończyły plebiscyt.

    I mnie to wcale nie dziwi, że nie wszystko to, co mnie smakuje odpowiada innym.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • Bebson
      Junior
      • 12-2011
      • 24

      Pobieżnie przeglądając wyniki można dostrzec, że oprócz popularności, ceny, dostępności i oczywiście jakości ważnym czynnikiem jest debiut i okres w roku kiedy piwo debiutuje. Przykład: zdecydowane wygrane GP Ciechana (Kormoranowe AIPA z debiutem letnim) i IB w swoich konkurencjach

      Comment

      • gwzd
        Senior
        • 01-2012
        • 622

        Wg mnie nietrafiony argument. Taki Pacific debiutował na początku roku, a i bez dostępnej wersji butelkowej potrafił wiele zwojować. Po prostu w drugiej połowie roku pojawiło się więcej ciekawych piw.

        Comment

        • olie
          Senior
          • 06-2011
          • 777

          Zawsze lepiej się pamięta ostatnie wydarzenia, tego się nie przeskoczy. Imperator i Grand Prix miały tę przewagę, że nie zdążyły wypuścić gorszej warki. AIPA z Kormorana miewała gorsze momenty.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Zgadza się, Pacific, Smoky Joe, King of Hop to pierwsza połowa roku a udało im się sporo ugrać.

            Ja generalnie zaskoczony wynikami nie jestem, trafiłem 7/15 zwycięzców kategorii, z czego nie głosowałem w ogóle na piwa aromatyzowane. Jak pudłowałem to często laureat był u mnie na pozycji 2-3. Dostępność zawsze miała spore znaczenie i pewnie wiele piw beczkowych Artezana czy Pracowni na tym ucierpiała, ale tak już było zawsze i nie ma co tutaj długo się nad tym rozwodzić. Jeśli mogę tylko na coś pomarudzić to szkoda mi, że SzałPiw nie ugrał żadnego podium, co najmniej dwa ich piwa wydały mi się bardzo dobre.

            Wyraźnie widać 4 liderów rynku piwnego w Polsce którzy dystrybuują wszystkie swoje piwa w butelkach. Pinta, AleBrowar, BRJ oraz Kormoran. O ile Artezan, Pracownia Piwa, Widawa, Haust czy SZałPiw są w stanie uwarzyć ciekawe a czasem i lepsze piwa, tyle że na mniejszą skalę, to konkurencja z podobnymi/większymi zasobami mocy produkcyjnych wyraźnie została odstawiona na bocznicę. A jeszcze trzy lata temu na pozycjach medalowych trafiał się Czarnków, Racibórz, Sulimar... Widać kto zrobił krok na przód i rozbudował swoją ofertę a kto został na pierwszym etapie zmian pt niepasteryzowane, świeże z małego browaru i miodowe.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
              Imperator i Grand Prix miały tę przewagę, że nie zdążyły wypuścić gorszej warki.
              Dlatego ja ciechanowskie AIPA umieściłem na pudle, ale nie na 1 miejscu. Jak przez cały rok będzie trzymało formę, to pomyślimy o jedynce. Tylko panie Marku, pan ciachnie trochę tę cenę! Chyba że to sklepy taką marżę narzucają, "bo AIPA".

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Piszecie: trafiłem, wytypowałem...
                Nie mogliście od razu napisać, że chodzi o zabawę jak w Familiadzie, aby trafić to co lud uważa, za najlepsze?

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piszecie: trafiłem, wytypowałem...
                  Nie mogliście od razu napisać, że chodzi o zabawę jak w Familiadzie, aby trafić to co lud uważa, za najlepsze?
                  A ja szczycę się tym, że piwo, które umieściłem na 1. miejscu w Piwo Roku nie wygrało nawet w swojej kategorii (2. miejsce). Chodzi o Cracka. Wiedziałem, że nie ma szans powalczyć o czołowe lokaty, bo raz, że słabiej dostępne, a dwa, że czytając opisy na forum, było nierówne, a warki mocno różniły się od siebie. Ale warka którą ja trafiłem w PDSL (chyba druga) to było po prostu niebo w gębie, zdecydowanie najlepsze piwo jakie piłem w tym roku. I stwierdziłem, że muszą mieć mój głos.
                  Co do tej ceny Kormoran AIPA to jestem Panie Marku dość pewny, że gdyby kosztowało tyle co Grand Prix, to walka o 1. miejsce byłaby duzo bardziej zacięta

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    Nie zapisałem swoich typowań, a nie mogę wejść już do formularza ...

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      Ciechan nad Kormoranem wygrał marketingowo. O Grand Prix było głośno, znany piwowar, powiązane imprezy, dobra dostępność w wielokranach. Kormorana chyba dopiero Piw Paw zaczął szerzej lać, wcześniej szedł głównie w butelkach. Dla osób głosujących w plebiscycie (i pewnie tych z największym mnożnikiem) takie rzeczy też mają znaczenie.

                      Swoją drogą to dziwne, że w roku w którym nastąpił taki wysyp nowych piw, browarów, wydarzeń i pubów w głosowaniu wzięło udział mniej osób (552) niż w roku poprzednim (594).

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                        Swoją drogą to dziwne, że w roku w którym nastąpił taki wysyp nowych piw, browarów, wydarzeń i pubów w głosowaniu wzięło udział mniej osób (552) niż w roku poprzednim (594).
                        A mnie to nie dziwi. Samo osobiście czuję się podczas głosowania jak osoba z nieco innej bajki. Coraz więcej kategorii, coraz mniej piw jest mi znanych. Są kategorie, w których głosować mogę prawie wyłącznie na piwa z browarów restauracyjnych, w których bywam od wielkiego dzwonu.
                        W ubiegłym roku podczas dyskusji nad wynikami były głosy, iż ludzie "owczym pędem" głosują na wszystko, co wyprodukują browary kontraktowe. Tegoroczny plebiscyt na szczęście tego nie potwierdził - obroniły się m.in. Ciechan, Kormoran czy Browar na Jurze.
                        No i oczywiście porażka koncernów - okazuje się, że czego by nie udziwniły, i tak pozostaną w tyle.
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tez nie moge sie nadziwic, ze tak doskonale piwo jak AIPA z Kormorana - nie znalazlo sie nawet na podium!
                          Ja też, i brakiem na podium RJ. Poza tym jestem zdziwiony wysokim miejscem (7) piwa Dwa smoki w kategorii piwo roku, które w kategorii: Piwa pszeniczne - wit/blanche zajęło 3 miejsce, a tu jest wyżej od Witbiera i Viva la vita.

                          Już wiem dlaczego tak jest.
                          Porównując wyniki z kategorii debiut roku i piwo roku wygląda na to że większość głosujacych w kategorii piwo roku brała pod uwagę tylko nowe piwa.
                          Last edited by yaro74; 09-02-2014, 12:47.

                          Comment

                          • Aleksandros
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 352

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                            Swoją drogą to dziwne, że w roku w którym nastąpił taki wysyp nowych piw, browarów, wydarzeń i pubów w głosowaniu wzięło udział mniej osób (552) niż w roku poprzednim (594).
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                            A mnie to nie dziwi. Samo osobiście czuję się podczas głosowania jak osoba z nieco innej bajki. Coraz więcej kategorii, coraz mniej piw jest mi znanych.
                            Czapayew ma dużo racji. Sam odpuściłem sobie w tym roku głosowanie, bo wypiłem może łącznie ze 30 (albo mniej) polskich piw, a może połowa z nich zasługiwała na to, żeby rozważyć głosowanie na nie. Uznałem, że to za mało. Z niektórych kategorii nie piłem w tym roku żadnego polskiego piwa.

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aleksandros Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czapayew ma dużo racji. Sam odpuściłem sobie w tym roku głosowanie, bo wypiłem może łącznie ze 30 (albo mniej) polskich piw, a może połowa z nich zasługiwała na to, żeby rozważyć głosowanie na nie. Uznałem, że to za mało. Z niektórych kategorii nie piłem w tym roku żadnego polskiego piwa.
                              Podpisuję się pod tym. Wypiłem może kilkanaście nowości w tym roku, nie często do nich wracałem. Może gdyby nie dużo zamieszania z pracą i szkołą to bym się bardziej zmobilizował, a tak umknęło gdzieś w codziennej gonitwie.
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • wojtek_63
                                Senior
                                • 10-2004
                                • 357

                                Tegoroczne warki IA były jakościowo i smakowo tak przednie, że GP AIPA smakowała jak to, co zostało w kadzi po IA.

                                Ja mam zgoła odmienne odczucia co do popłuczyn ,IA niczym poza przesadnym nachmieleniem niczym się nie wyróżniło i pozostaje daleko w tyle nie tylko za GP AIPA ale i za AIPA z Kormorana

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎